Чи бувала у тебе мить осяяння або прозріння? Коли те, що довгий час не давало спокою, нарешті вистрілювало відповіддю: «Еврика! Знаю!» Так, це все вони – творчі інсайти – раптові спалахи, що приходять до тебе, коли ти їх навіть не чекаєш. Згадай, як Ньютон, лежачи під яблунею, раптом винайшов закон тяжіння, чи Менделєєв уві сні побачив таблицю хімічних елементів. Всі ці спалахи осяяння рухають технічний прогрес вперед. І можна точно сказати, що наше майбутнє за креативністю та новаторством, – це те, що здатне змінити світ і точно непідвладне роботам.

Але як народжуються неймовірні ідеї і чи можна збільшити шанси на їх виникнення? Ми підготували добірку книг для тих, хто хоче розвивати креативність та нестандартне мислення.

«Момент Еврики», Джон Куінос, Марк Біман

Звідки беруться неймовірні ідеї? Таке питання поставили перед собою автори книги. У своїй роботі вони розкривають саму природу людського мислення, показують механізми що відбувається в мозку і керують нашими припливами натхнення. Поглибившись в наукові дослідження разом з науковцями, можна навчитись розпізнавати та активізувати свої спалахи творчого креативу.

«Момент Еврики», Джон Куінос, Марк Біман

Видавництво «Книголав»

«Геніальність на замовлення», Марк Леві

Коли справа стосується генерації ідей, ми часто стримуємо себе, щоб не виглядати безглуздо в очах оточуючих. Але зустрічаються ситуації, коли традиційні рішення не працюють і потрібні насправді осяяння. Що робити? Автор книги – Марк Леві – пропонує просту, але дуже ефективну техніку – фрірайтинг. Він використовував її протягом багатьох років для генерації ідей. Суть методики проста: почни писати так швидко, як тільки зможеш, про предмет, який для тебе по-справжньому важливий, ігноруючи при цьому правила граматики і пунктуації. Тоді твої думки стануть чесними і оригінальними, ти не будеш звертати увагу на помилки і зможеш знайти дійсно новаторські ідеї.

«Геніальність на замовлення», Марк Леві

Видавництво «Манн, Іванов і Фербер»

«Шість капелюхів мислення» (Six Thinking Hats), Едвард де Боно

Наше мислення часто не виходить за межі порожньої балаканини, або є реакцією на події, що відбуваються цієї миті. У своїй книзі автор представляє простий, але ефективний метод «Шести капелюхів».

Він розділяє мислення на шість відмінних один від одного режимів, позначених капелюхами різного кольору. Так, наприклад, зелений – це оптимізм, емоції, а чорний – це критичний погляд тощо. «Надягаючи» певний капелюх людина фокусує мислення на якомусь одному аспекті, «змінюючи» капелюх, вона перемикає хід думки. В якості прикладів де Боно використовує ситуації з реального життя, які показують, наскільки ефективне використання капелюхів мислення.

«Шість капелюхів мислення» (Six Thinking Hats), Едвард де Боно

Видавництво: Penguin

«Креативний вибух», Майкл Мікалко

Автор книги, відомий у світі експерт з креативності, стверджує, що, в якій би галузі ми не докладали зусилля – бізнесі, науці, мистецтві чи просто в повсякденному житті, – наші вроджені здібності обмежують забобони логіки і загальноприйняті стереотипи. Однак, завдяки певним вправам і прийомам, можна змінити хід думки і дій. Прочитавши книгу, ти навчишся поєднувати непоєднуване, дізнаєшся як мислити парадоксально і вивчиш вправи, що дозволяють користуватись силою підсвідомості.

«Креативний вибух», Майкл Мікалко

Видавництво «Попуррі»

«Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість», Остін Клеон

Здавалося би, у кожного митця має бути свій стиль і наслідувати інших – це шлях у нікуди, але письменник, художник і публіцист Остін Клеон не погоджується з цим твердженням, навіть більше – доводить, що красти – найкраща стратегія. У своїй книзі автор переконує, що ніщо не є оригінальним і всі ідеї ми так чи інакше беремо в інших.

Втім, Остін Клеон не закликає копіювати, він вчить шукати натхнення, поєднувати, змінювати, переосмислювати, вчитися та створювати власний шедевр.

«Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість», Остін Клеон

Видавництво: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»