Різноманітних коворкінгів та арт-просторів зараз багато, особливо у Києві. Тож обрати, де попрацювати, поспілкуватися з друзями та послухати корисну лекцію, не важко. Але є такі, які ми особливо радимо – придумані та створені студентами для таких же активних та творчіх, як і вони самі. Словом, простори, які об’єднують всіх, хто дотримується принципу Do It Yourself.

Науково-мистецька платформа "Острів" в гуртожитку КНУБА

Почалося все з того, що майже 5 років тому студентам молодших курсів архітектурного вузу Роману Саху та Костянтину Кучабському стало замало стандартних пар та захотілося цікавих лекцій і воркшопів. Тож вони організовували такі події самостійно, постійно шукали якісь нові місця, доки не виришили нарешті десь осісти.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/artostriv

Рома з Костею на той час жили в гуртожитку №3 на Волинській, напівпідвальне приміщення у ньому було занедбане, але ідеально підходило для їх цілей.

Колись, ще у вісімдесяті, там була їдальня, в 90-ті – клуб із сумнівною репутацією, який врешті закрили. Потім там то жили будівельники, то взагалі нічого не відбувалося. Хіба що вечірки на честь посвяти першокурсників проводили.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/artostriv

І саме ці закинуті приміщення зрештою вдалося перетворити на поліфункціональний простір, де вже другий рік поспіль проводять освітні та культурні заходи. Звісно, була довга історія з пошуком спонсорів, однодумців та ремонтом, що робили практично власними силами, але недарма ж вони архітектори та дизайнери – впоралися.

Навіть якщо ти не маєш жодного стосунку до архітектури, радимо зайти сюди на якусь виставку, квартирник чи кінопоказ – події тут дійсно цікаві, та й сам простір вартий відвідин.

Білий Простір у КМА

«Білий простір» кілька років тому організували участниці художної студії при Могилянці «Антресоля». Створили його буквально в коридорі, що веде до університетської галереї Замостян. Ремонт допомагали робити друзі та батьки, разом впоралися менше ніж за місяць.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/bilyiprostir

Меблі змайстрували з піддонів, щось придбали за власні кошти. Хоча деякі речі просто дарували небайдужі. Оскільки похмурий коридор став мало не сліпучо білим, то простір так і назвали. І, як з чистого аркушу, у нього почалося нове життя.

Тепер це затишне місце, де проходять різноманітні зустрічі, квартирники, майстер-класи, виставки, презентації, кінопокази.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/bilyiprostir

Також сюди можна зайти на чай, попрацювати, відпочити. Вхід вільний не лише для студентів Могилянки, а й для всіх, хто шукає затишку на Подолі.

KMArt Yard / KMArt Space

Ще один простір в Могилянці також створювали студенти та випускники. Ідею Віктора Килимаря зібрати різноманітні заходи вузу в одному місці вдалося реалізувати лише за кілька років, але тепер ця локація відома не лише серед могилянців.

Простір зробили у дворику університету на Іллінській, де раніше був склад технічного інвентаря – довелося добряче його прибрати.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/kmartyard

З коштами допомогли випускники вузу, але робили все, як водиться, своїми силами.

Вже навіть на етапі реалізації до проекту приєдналися не лише студенти Могилянки, тому, хоч KMArt Yard і позиціонують як місце «для своїх», але своїми стають не за студентськими квитками.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/kmartyard

Місце вийшло універсальним – це і коворкінг, і лекторій, і арт-простір, де можна попрацювати чи відпочити. Тут постійно проходять лекції, зустрічі, кінопокази, воркшопи, а іноді й вечірки з танцями.

Оскільки KMArtYard знаходиться на вулиці, то влітку тут чудово, але в холодну пору особливо не попрацєш, тому раніше його закривали на зиму. Потім університет запропонував приміщення поруч, у яке простір і переїхав із командою та активностями.

Так що у KMArt Space тепло і затишно, можна зайти погрітися та потрапити на якийсь освітній захід.

Зараз організатори працюють над формуванням постійних навчальних програм, а також планують ремонт цього приміщення.

Вежа у КПІ

Понад сто років башта головного корпусу КПІ, збудована виключно для симетрії, стояла порожньою або була заповнена самим мотлохом.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/vezhakpi

Але у 2013 році ініціативна група студентів вирішила перетворити її на арт-простір. Кошти на реставрацію знайшлися завдяки конкурсу соціальних проектів, частину витрат взяв на себе університет. Також дуже допомогли й інші студенти вузу, які брали участь в суботниках. Зрештою, башту вдалося відновити.

Тепер тут постійно проходять лекції, виставки та ріноманітни події, але дуже радимо хоча б просто зайти та роздивитись саму башту – виглядає круто! Вздовж сходів ще й картини розвішали.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/vezhakpi

На лекції може розміститися близько 30 людей – місць не дуже багато, адже це все ж не коворкінг. Хоча і зручні  робочі місця у «Вежі» теж знайдуться.

Belka у КПІ

Це безкоштовний студентський коворкінг, що цієї осені відкрився в науково-технічній бібліотеці імені Григорія Денисенко в КПІ. Розмістився він у відремонтованій читальній залі. Ідея створення простору належить студентам, які зуміли заручитися підтримкою адміністрації, знайти спонсорів і за два роки все реалізувати.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/belka.space.kpi

Спочатку задумували організувати місце, де студентам було б зручно працювати як над своїми домашніми завданнями, так і над особистими проектами. Але згодом вирішили розширити його можливості: проводити тут освітні заходи, допомогати стартаперам розвивати їх ідеї.

У результаті вийшло щось середнє між зоною відпочинку, коворкінгом та лекторієм. Тут уже проводять різноманітні зустрічі, хакатони, лекції. Основна тема – інженерія, IT, електроніка – усе ж технічний вуз, але цими сферами в своїй діяльності обмежуватись не збираються. Є близько 60 робочих місць і зручні пуфи, а під час лекції розмістять навіть більше сотні слухачів.

Cтудентські креативні простори Києва

Фото: facebook.com/belka.space.kpi

Але ти також можеш зайти сюди просто почитати, попраювати за комп’ютером чи поспілкуватися.