Якщо єдине, що ти встигаєш зробити зранку, це похапцем випити каву десь по дорозі, то можна впевнено сказати, що ти сова. І активне життя для тебе розпочинається десь після обіду. Однак це не привід сумувати, адже попереду ще цілий день, та й ніч. І ти все встигнеш.

Ми нещодавно розповідали про ідеальний розпорядок дня для жайворонків, а тепер ділимося таким же для сов.

12:00: Час працювати! Саме зараз ділова активність на підйомі і можна впевнено братися за найскладніші питання. Мозок все проаналізує і запропонує найкраще рішення.

14:00: Тиха година. Навалюється лінь-матінка та її близька родичка сонливість. Це друга найнижча точка в 24-годинному циклі роботи організму: кровообіг сповільнюється, серце дрімає, працює один лише шлунок. Його завдання зараз ‒ переварити обід, і тому мозок відправляє всі сили на травлення. Настає час втоми. В голові нічого оригінального. Тому займись якою-небудь рутинною роботою, що не вимагає інтелектуальних зусиль.

16:00: Побалуй себе солодким. В крові досить високо піднімається рівень інсуліну, тому можна з'їсти який-небудь десерт, наприклад, шоколад, тарілку фруктового салату або сухофрукти. Такий допінг вуглеводів подарує сплеск енергії і допоможе швидше відчути себе у тонусі.

16:25: Сплеск активності. Організм увійшов в свою другу робочу фазу: підвищилася циркуляція крові, серце і легені працюють на повну міць. Продуктивність на висоті.

18:30: За новими подвигами до фітнес-клубу! Зараз м'язи знаходяться на піку своєї активності, вони легше розігріваються і, відповідно, ти можеш тренуватися з більшим навантаженням. У цей період будь-які фізичні вправи даються легко, але особливо добре підуть заняття в тренажерному залі.

19:30: Створюй кулінарні шедеври. Дослідження показують, що смакові рецептори зараз загострюються як ніколи і ти, ніби інтуїтивно, відчуваєш, скільки і чого потрібно покласти до страви.

20:00: Крайній термін для вечері. Після цього часу їжа переробляється дуже повільно і все споживані калорії організм починає складувати про запас.

20:50: Робота з пам'яттю. Повтори ще раз нові вирази з іноземної мови чи слова, адже саме зараз загострюється вечірня пам'ять,і ти вбираєш інформацію як губка. Тож, якщо ти довго не міг вивчити улюблений вірш з роману, повтори його саме зараз. Результат буде відмінним.

21:05: Ця година створений для пристрасті. У крові ‒ висока концентрація статевих гормонів, немає тяжкості на шлунку, а сили ‒ на підйомі.

21:50: Організм налаштований на очищення, тому саме час прийняти душ: це прекрасна очищуюча і розслаблююча процедура.

22:30: Нічний кінозал. Хочемо ми того чи ні, гормон мелатонін робить свою справу і готує наш організм до сну. У цей час ми вже не готові до якихось активних дій, розумові і фізичні процеси сповільнюються, настає сонливість. Тому можна почитати книгу, подивитися фільм.

23:00: Недарма кажуть, що година сну до опівночі дорівнює двом годинам сну після опівночі. Тому вимикай всі сторонні шуми і постарайся заснути. У цей час знижується кров'яний тиск, нервова система заспокоюється. Період з 23 до 5 ранку - найкращий час для сну.

24:00: Час творчих людей. Якщо раптом у цей пізній час ти все ж не спиш, а в столі порошиться незавершений проект або літературний роман, тоді не втрачай часу дарма: саме опівночі найчастіше до людей приходять геніальні ідеї.