Пам’ятаєш, як у дитинстві батьки вчили нас берегти зір? Терли моркву та не дозволяли читати в темряві… Але піклування про здоров’я очей – це, насправді, значно більше. Це наші повсякденні звички, що впливають на зір. Давай розберемося, які наші дії можуть бути шкідливими для очей.

П’єш недостатньо води

Щоб очі постійно були зволоженими, переконайся, що ти випиваєш 1,5-2 літри води на день. Також не забувай про овочі і фрукти, які є ключовими для здоров’я очей, особливо ті, що багаті вітамінами С і Е, цинком і омега-3 жирними кислотами.

Носиш неправильні сонцезахисні окуляри

Знаєш ти чи ні, однак, залишаючи свої сонцезахисні окуляри вдома чи на голові, ти збільшуєш ризик пошкодження очей. І навіть якщо на вулиці хмари, все одно, сонячне випромінювання знайде тебе. Але треба не просто одягнути окуляри – важливо носити моделі з правильним захистом. Шукай ті, що блокують 100% променів як UVA так і UVB, інакше це просто модний аксесуар.

Сонцезахисні окуляри - захист чи модний аксесуар?

Нехтуєш оглядом у офтальмолога

Навіть якщо у тебе прекрасний зір, експерти радять проходити діагностику один раз на два роки. А тим, у кого є родинна історія захворювання очей, до офтальмолога слід звертатися як мінімум один раз на рік. Це допоможе завчасно виявити можливі проблеми.

Не слідкуєш за контактними лінзами

Якщо ти носиш контактні лінзи, знай, що тепла і волога погода - ідеальне середовище для росту бактерій на контактних лінзах або в контейнері, де вони зберігаються. Тому ввечері ретельно очищай лінзи за допомогою рекомендованого миючого розчину. І ніколи не використовуй водопровідну воду або слину для очищення лінз чи контейнера, де вони зберігаються.

Надмірно захоплюєшся краплями від сухості очей

Якщо ти відчуваєш, що тобі постійно потрібні краплі для очей від почервоніння або алергії, слід звернутися до лікаря. Зазвичай, такі краплі виглядають безпечними, але насправді вони містять багато консервантів і їх надмірне вживання може призвести до хронічного подразнення. Тому краще не зловживати ліками, а звернутись до офтальмолога.

Дивишся стрічку в соцмережах перед сном

Коли ти дивишся на екран смартфона в темній кімнаті, твої очі занадто напружуються. Чому? Вони не можуть правильно сфокусуватись на синьому світлі, що йде з екрану. Це потребує багато зусиль і призводить до сухості очей та головного болю. Тож, якщо прокручування фото друзів є твоїм вечірнім ритуалом, увімкни нічний режим телефону або ввімкни світло.

Не миєш руки, перш ніж торкатися очей

Це звучить якось по-дитячому, але насправді зустрічається повсякчасно. Ти береш телефон на якому повно бактерій чи стукаєш по клавіатурі, потім тягнешся до очей і… все. Червоні очі й інфекційне запалення. Тому візьми за правило: все що торкається очей, повинне бути чистим.