Друзі, 8 травня Coca-Cola святкує свій День народження! Улюбленому напою виповнився вже 131 рік.

Звісно, нам буде дуже приємно отримати вітання та побажання — усе ж таки це серйозний вік! Крім того, цього року ми відзначаємо 25-річчя Coca-Cola в Україні. Та і взагалі, хіба потрібен зайвий привід, щоб  насолодитися улюбленим смаком. Отже, пропонуємо вам зробити власне фото з Coca-Cola та розмістити його в Facebook, Instagram чи Twitter з хештегом #IAmCocaCola. Напишіть нам про те, що для вас значить Coca-Cola, які цікаві історії пов’язують вас із брендом, що б вам хотілося побажати чи за що подякувати. Адже це так важливо  — ділитися радістю та щирими емоціями. Не стримуйтеся ;)

Фото з цим хештегом та привітання потім зберемо та опублікуємо на Journey. Одного дня, звісно, буде замало, адже  святкувати хочеться як мінімум тиждень, тому у вас ще є час придумати щось веселе та оригінальне!

А поки пригадаємо, як починалася вся ця неймовірна історія.

Місце народження Coca-Cola — Атланта, штат Джорджія, де зараз знаходиться головний офіс компанії. Винайшов її у 1886 році фармацевт Джон Стіт Пембертон, колишній офіцер американської Армії конфедерації. А назву вигадав бухгалтер Пембертона Френк Робінсон. Володіючи мистецтвом каліграфії, він також оформив слова Coca-Cola фігурними літерами, які дотепер є логотипом компанії.

Перші 8 років Coca-Cola продавали лише на розлив. Виглядало це приблизно так: покупець в аптеці, кав’ярні чи магазині замовляв напій, а продавець розводив сироп у газованій воді та змішував напій прямо у склянці. Цілий ритуал! Перша бутильована Coca-Cola з’явилася завдяки Джозефу Біденхарну, власнику магазина солодощів. Саме він здогадався розводити напій заздалегідь та продавати його у закритих скляних пляшках.


Перший завод по розливу побудували в 1899 році в місті Чаттануга, штат Теннессі. Тоді ще використовували стандартні скляні пляшки, схожі на аптечні. Оскільки разом із популярністю напою росла і кількість підробок, власник заводів Бенджамін Томас організував національний конкурс по створенню фірмової пляшки. Він хотів, щоб її можна було впізнати навіть у темряві на дотик або по уламкам на підлозі. В результаті вже легендарну контурну пляшку створив дизайнер Ерл Дін у 1915 році.

Узагалі історія Coca-Cola — це суцільні винаходи та інновації. Наприклад, саме завдяки улюбленому бренду з’явилися такі звичні зараз речі, як торгові автомати, упаковки на 6 пляшок, холодильники для напоїв у магазинах, рекламні сувеніри, біопляшки з екологічного пластику, купони на знижки та безкоштовні напої.

І ось, 131 рік потому, компанія й надалі продовжує змінюватися та впроваджувати інноваційні рішення, але при цьому завжди лишається вірною своїм традиціям та радує споживачів незмінним смаком Coca-Cola.

З Днем народження, Coca-Cola!