Санта вже шурхотить валянками по снігу, а ще стільки всього слід зробити! Адже треба підготуватися до новорічної вечірки, а тут ще й на роботі аврал. Як все встигнути? Відчуття, ніби ти на гарячій сковорідці. І в такому стані перебуває більша частина нашого населення напередодні свят. Здається, ніби ще трохи, і вибухнеш. Тому глибоко вдихни і спробуй заспокоїтись, ‒ принаймні, так радять психологи.

Стає гаряче

Кажуть, що новорічні свята були вигадані кимось розумним, щоб люди могли зупинитись, підвести підсумок цілого року, дати оцінку своєму життю, можливо, щось змінити в ньому. Цій традиції завжди надавали великого значення. Ось чому ми з такою завзятістю пишемо величезні списки і намагаємось все встигнути до тієї миті, як вдарять куранти. Однак, часу завжди не вистачає, а особливо у святковій естафеті. Годинник ніби насміхається над нами: здається, що стрілки починають бігти швидше, ніж зазвичай. Начебто ти тільки-но взявся зранку до справи, як вже час лягати спати. Іноді напередодні свят хочеться закрити очі й прокинутись десь у березні.

Ще одна причина цього передсвяткового божевілля ‒ відсутність організації. Саме це призводить до паніки і хаосу. «Я нічого не встигаю! Що робити!»


Однак вихід все ж таки є. І якщо ти не збираєшся проспати все свято, то спробуй дочитати статтю до кінця. Обіцяємо ‒ ця програма дій точно допоможе.

Виріши, що саме ти хочеш

Новий рік при свічках? Тоді навіщо запрошувати до себе це величезне братство. Якщо мрієш відсвяткувати ніч десь у ресторані, замов столик, ще є час. Мрієш зустріти свято серед Карпатських гір ‒ то в чому річ? Втілюй у життя саме свій сценарій.

Не повторюй помилок

«Кожного року 31 грудня...». Ми повторюємо сценарій святкування з року в рік, а потім скаржимось на нудьгу і розчарування. Це схоже на амнезію ‒ здається, що люди просто не пам’ятають, як все скінчилось минулого разу. В цьому році спробуй розірвати порочне коло. Дістань старі фото і згадай минулі свята ‒ що саме тебе більше всього засмутило. Нарешті цей «подразник» слід усунути.

Плануй

Постався до свята як до пограбування банку ‒ все повинно бути чітко сплановано і розписано. Тоді в кінці та почуєш фанфари, а не завивання сирени. Почни зі списку гостей, подумай, що кому подарувати, склади меню та виріши, що хто готує. Тоді свято пройде набагато легше. Взагалі, як запевняють психологи, люди люблять передбачуваність. Посеред навколишнього хаосу це дає відчуття стабільності. Так що друзі гідно оцінять твої організаційні здібності.

І в усій цій метушні пам’ятай про те, що важливо саме для тебе, навіть якщо інші не розділяють цю значущість. Наприклад, багато хто взагалі вважає, що ялинка на Новий рік ‒ це справжній рудимент, але тобі вона може принести найрадісніші відчуття. Тому неодмінно враховуй свої пріоритети.

Залиш час для себе

Коли будеш вирішувати, що тобі необхідно для щастя, виділи декілька хвилин для неробства. Це особливо допомагає тим, хто тягне весь вантаж турбот на собі. Психологи кажуть, що наявність вільного часу в щільному графіку знімає стрес.

Живи справжнім

Це свого роду давнє мистецтво, що втрачене сучасною людиною. Сьогодні ми змушені постійно думати про майбутнє і бігти до нього постійно. Для того, щоб розірвати це коло, з головою поринь в поточні справи. Живи сьогоднішнім днем і не думай про те, що буде через місяць чи два. Не поспішай жити.

 

Фото: pixabay.com