Автор фото Posterr

8 вересня ми святкуємо День українського кіно. За останні роки рідний кінематограф нарешті розправив крила і гайнув уверх, створюючи продукт, яким можна пишатися. Хоча, насправді, українське кіно має величезну історію з талановитими і блискучими режисерами та акторами, які стали відомі в усьому світі. І ми подумали, що на честь Дня українського кіно було б добре згадати 8 найкращих фільмів, які важливо побачити кожному з нас.

«Земля», 1930

Картина була знята Олександром Довженко і є останнім фільмом з відомої трилогії – «Звенигора», «Арсенал», «Земля». В 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі цей фільм однією з 12 найкращих картин усіх часів і народів. А в 2015 році картина була включена в список шедеврів світового кінематографа, складений ЮНЕСКО.

В фільмі відображена історія селянської родини в епоху колективізації. Це справжня драма, що показує як руйнується звичний життєвий уклад, який здавався непорушним. Колишні односельці стають ворогами, і в новому колгоспі відбувається вбивство.

Цікаво, що у 2012 році фільм був відреставрований і показаний в живому супроводі гурту «ДахаБраха».

«За двома зайцями», 1961

Чудова комедія режисера Віктора Іванова, яка стала улюбленим фільмом багатьох поколінь. Головний герой фільму, Свирид Петрович Голохвостий, не дуже успішний власник цирульні, який вирішив поправити свої справи вигідним одруженням. Але він почав одночасно впадати за двома дівчатами, що і призвело до повного краху його планів. Цікаво, що фільм був знятий українською мовою, але пізніше переозвучений російською.

«Тіні забутих предків», 1965

Всі ми читали в школі твір Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», а в 1965 році режисер Сергій Параджанов екранізував цю повість на кіностудії Довженка. За сюжетом два гуцульські роди ворогують багато років, але серед озлобленості та помсти зароджується чиста та світла любов Івана і Марічки з ворогуючих родів.

«Аврора», 2006

Мелодрама Оксани Байрак про маленьку дівчинку Аврору, яка постраждала в результаті Чорнобильської аварії. Фільм представляв Україну на премії «Оскар». Режисер і продюсер Байрак отримала за цей фільм премії в трьох номінаціях: «Кращий вітчизняний прокатний фільм», «Кращий сайт до фільму» і «Людина року в кінобізнесі».

«Плем'я», 2014

Драма Мирослава Слабошпицького про глухонімих підлітків і їх важку долю в інтернаті. Стрічку знято на мові глухонімих без дубляжу або субтитрів, а головні герої фільму не професійні актори, а звичайні підлітки.

Фільм отримав багато позитивних відгуків критиків, зокрема Гран-прі Канського кінофестивалю, тоді як американське видання «Rolling Stone» назвало «Плем'я» найпотужнішою по впливу на глядачів стрічкою 2015 року.

«Незламна», 2015

Неймовірно успішний історико-драматичний фільм, знятий режисером Сергієм Мокрицьким. Картина розповідає про життєвий шлях жінки-снайпера Людмили Павличенко в період з 1937 по 1957 рік. В основу кінокартини поклали її автобіографічну книгу.

Зйомки проходили в в Києві, Севастополі, Одесі і Кам'янець-Подільському. Саундтреком до фільму стала пісня «Обійми» гурту «Океану Ельзи».

«Микита Кожум'яка», 2016

За мотивами однойменної казки режисер Манук Депоян зняв український анімаційний 3D-фільм. Він розповідає про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ від страшної відьми. Фільм взяв участь у відборі на висунення на Оскар від України в номінації «Кращий фільм на іноземній мові».

«Донбас», 2018

Новий художній фільм Сергія Лозниці про життя самопроголошених Донецької і Луганської народних республік під час і після війни. Це військова трагікомедія, що показує весь фарс, драму і гротескність ситуації. Картина заснована на документальних фактах. Її прем’єра відбулася в травні на міжнародному Канському кінофестивалі. За рішенням журі автору Сергію Лозниці було присвоєно приз за кращу режисерську роботу .

Тепер ви знаєте, що подивитися на наступних вихідних!