Хтось вже встиг відпочити цього літа – з морем, засмагою, вечірками та пригодами. Якщо цей «хтось» – не ти, а про відпустку тобі годі й думати, оскільки на роботі один важливий проект біжить за іншим, ми знаємо, як поліпшити ситуацію.

Редакція Journey в Україні зібрала спеціально для тебе 14 ефективних порад як не впасти у відчай та дочекатися відпустки, якщо цього літа у тебе в пріоритеті тільки робота та офіс.

1. Головне правило – зрозумій, що саме наповнює тебе енергією та заповни свій вільний час цими заняттями. Або ж взагалі, знайди собі надихаюче хобі.

2. Придумай нові щоденні традиції. Наприклад, кожного ранку готуй собі незвичну варіацію сніданку, а ввечері зміни маршрут дороги додому.

3. Якщо можеш, то проводь щотижня 1 робочий день на свіжому повітрі. Просто візьми ноутбук та працюй кілька годин на веранді затишної кав’ярні, а потім перемістися до парку. Коли над тобою не офісна стеля, але безкрає небо, то навіть думки стають світлішими.

Один раз на тиждень працюй на свіжому повітрі

4. Використай це літо, аби змінити своє життя на краще. Подивися на те, чим ти живеш і подумай, чого бракує у твоїй повсякденності? Або, може, ти не приділяв достатньо уваги певній сфері життя? Час змінити це!

5. Частіше виходь із офісу з колегами. Навіть брейнстормінг можна організувати за межами офісу. Можна також обідати всією командою у найближчому сквері або літньому кафе, що тільки-но відкрилося.

6. Ще один нюанс про їжу: не вживай багато важкої та жирної їжі. Вона гальмує процеси у твоєму організмі, тоді як прості салати, овочі-гриль, легкі фруктові коктейлі та ягідні смузі, тільки допоможуть тобі поліпшити настрій та відновити енергію як смаком, так і вітамінами.

7. Навчися керувати робочою завантаженістю – саме влітку та напередодні великих свят, ми починаємо замислюватися над тим, чи працюємо ми ефективно. Працювати більше не завжди дорівнює працювати краще. І у разі, якщо це твій випадок, поговори з керівництвом, аби оптимізувати робочі процеси.

Прикрась свій робочий стіл свіжими квітами або оригінальними аксесуарами

8. У додаток до пункту 7, нагадуємо, що влітку дуже багато класних курсів, тренінгів та семінарів, за допомогою яких ти зможеш покращити існуючі професійні навички або ж розвинути нові. До речі, вартість навчальних програм у липні та серпні може бути нижчою, ніж восени. Тож поквапся!

9. Якщо ти можем пересісти з автобуса та метро на велосипед, то скористайся цим! По-перше, це додаткова фізична активність (а для працівників офісу вона необхідна, погодься!), по-друге, ти зекономиш гроші, по-третє, щоранку ти бачитимеш світ навколо у всіх його деталях. А це може здорово надихнути!

10. Подорожуй та насичуйся новими емоціями. Організуй собі 2-3 невеличкі подорожі на вихідні. Україна перенасичена мальовничими куточками – від солоних озер до надзвичайних замків.

11. Відвідуй цікаві події та знайомся з новими людьми: влітку оточуючі стають більш відкритими до розмов з незнайомцями, і цей факт тебе також стосується.

А ще можна організувати робочу нараду або брейнстормінг сесію у сквері

12. Прикрась свій робочий стіл – комусь подобаються свіжі квіти щотижня, хтось взагалі декорує все у морському стилі. Ввімкни фантазію, знайди відповідні аксесуари та вперед!

13. Пий 2 літри чистої негазованої води на день або робі собі вітамінізовану воду. Як? Наливаєш воду у стакан та додаєш кілька шматочків персику, лимону або навіть огірка. Ти можеш сам обирати свої улюблені комбінації фруктів та ягід у такому напої. Твій мозок та все тіло подякують тобі!

14. Організуй найкрутішу майбутню відпустку –в тебе є час на пошук бюджетних квитків та бронювання екскурсій зі знижками, або ж тобі вдасться вмовити компанію друзів для сумісного відпочинку і тоді… відпустка перетвориться на справжню пригоду!