Маєш нагоду дізнатися трохи більше про те, як Coca-Cola збирає свою колекцію. Тед Райан, директор архіву Coca-Cola, розповідає, як він познайомився з роботами сучасного художника Пакпума Силафана, якого надихає Coca-Cola

Кілька років тому я їхав у таксі з Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку з колегою, який витягнув свій телефон і показав мені цікавий твір мистецтва із зображенням пляшки Coca-Cola. Художник, Пакпум Силафан, був родом з Таїланду. Я був заінтригований його робатами та його підходом до об'єднання культурних і комерційних образів.

 Modern Pop Artist Pakpoom Siliphan

Ми як раз хотіли розширити нашу колекцію поп-арту, пов'язану із пляшкою Coca-Cola, для тодішнього святкування її 100-річчя. Тому, коли я повернувся до Атланти, я почав досліджувати творчість Пакпума. Я дізнався, що одна з його робіт − ящик з пляшками Coca-Cola, прикрашених зображеннями Енді Уорхола, − продавалась на аукціоні Christie's. Тож ми змогли отримати його роботу для нашої колекції.

Зазвичай, коли ми купуємо витвори мистецтва для нашої колекції, ми дотримуємся двох правил. По-перше, ми завжди робимо це анонімно. По-друге, роботи повинні бути задумані та створені художниками без нашого впливу.

Тому лише після поповнення нашої колекції його работами я послав листа Пакпуму, який н атой час жив Лондоні після закінчення художньої школ. Хотів повідомити його, як сильно мені сподобалися його роботи, а також розповісти, що один з витворів (Ali Double Punch) завтає і до його рідного Таїланду під час світового туру виставки. Мені пощастило бути присутнім на її відкритті у Бангкоку і переконатися, що сім'я Пакпума була запрошена.

Перед цим моя колега Жюстін Флетчер була в Лондоні та допомагала організувати перший Coca-Cola Collector Fair у Великобританії. Під час поїздки вона зробила невелике інтерв'ю з Пакпумом. Сподіваюся, воно вас надихне.