Є в жовтні вірна прикмета: якщо на ринку гарбуз в дефіциті, значить, попереду Хелловін. Звісно, свято це зовсім не наше і трохи містичне, однак воно популярне і в Україні. Можливо, причина в тому, що глибокої осені нам дуже не вистачає яскравих барв. А жовтогарячий гарбуз виглядає так яскраво і святково, що хочеться обов’язково прикрасити ним оселю чи офіс, щоб підняти настрій і повеселитися. А що зробити з гарбуза, ми вам підкажемо.

Ліхтар Джека


Класичний, добре відомий ліхтар з гарбуза у вигляді усміхненої голови. Щоб зробити цю красу, спочатку виберіть відповідний овоч. Підійде рівний плід з непошкодженою шкіркою. Потім видаліть з гарбуза всю м'якоть і виберіть насіння. Намалюйте на «обличчі» страшну пику і акуратно виріжте очі, ніс, рот. Потім помістіть всередину гарбуза запалену свічку і закрийте його кришкою. Ось і все, охоронець для дому на День всіх святих готовий.

Гарбуз в гарбузі


Виглядає так, ніби один гарбуз пожирає іншого. Це ж жахи Хелловіна. Композицію зробити дуже легко. Візьміть 2 овочі різного розміру, виріжте страшні обличчя, а потім покладіть малий овоч в пащу до більшого.

Прикраса до столу


Щоб додати шику і витонченості святкововму столу, пофарбуйте гарбузи в золотий та срібний кольори. Найкраще для цього підійдуть аерозольні фарби – вони легко лягають, швидко сохнуть і є невеликий ризик пофарбувати руки. Зверху на сяючий золотом гарбуз прикріпіть ажурні візерунки або додайте патину, а зверху на плодоніжку посадіть фігурку якоїсь містичної істоти. Чи за бажанням прикрасьте бісером, намистинами, паєтками і ґудзиками.

У якості картини


Гарбуз на Хелловін можна не лише пофарбувати в інший колір, але й намалювати на ньому цілу картину в містичному стилі чи розписати готичними візерунками. Можна прикрасити всякою нечистю і містичними тваринами, а червоною фарбою домалювати відбиток долоні. Не бійтеся фантазувати, а якщо не вмієте малювати – скористайтеся трафаретами.

Декор для дому


Окрім того, щоб світити, гарбуз може виконувати роль вази. Однак для цього потрібні свердла різного калібру і, звісно, дриль. Намалюйте на гарбузі фломастером малюнок, який хочете нанести і зробіть по контуру малюнка отвори різного діаметру. Потім видаліть м'якоть з гарбуза, поставте всередину банку, наповнену водою, а в неї пишний букет квітів. Такий декор виглядає дуже ефектно.

Сніговик

Добре відомий персонаж, який можна спорудити з трьох гарбузів. Для цього візьміть плоди різного розміру: більше, менше і менше, виріжте в них страшні «обличчя» і побудуйте сніговика. Запаліть свічки. Краса – це страшна сила.

Овочево-квіткова композиція


Зробіть з декількох гарбузів, великих і маленьких, яскраву композицію. Додайте листя, квіти, можливо каштани. Не обмежуйте свою уяву. Фантазуйте.

Декупаж на гарбузі


Виріжте з серветки малюнок, що вам сподобався. Виберіть гарбуз з гладкою поверхнею і пофарбуйте в білий колір. Наклейте малюнок і змастіть лаком. Також можна використовувати листя, квіти тощо.