Компанія Coca-Cola досягла остаточної угоди щодо придбання компанії Costa Limited. Цією гучною новиною поділився президент та СЕО компанії Coca-Cola Джеймс Квінсі.

Coca-Cola завжди прагнула бути глобальною компанією з виробництва напоїв і сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до мети. Costa розташована у Великобританії та активно розвивається в більшості країн Європи, Африки, Близького Сходу та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Очікується, що остаточно всі операції щодо угоди будуть завершені в першій половині 2019 року.

Чому це рішення прийшло саме зараз

Почнемо з найпростішого питання, чому саме зараз. Та тому, що кава дає нам можливість потрапити на ринок гарячих напоїв. Кава сьогодні – одна з найбільш швидко зростаючих категорій напоїв в світі (6% на рік – темпи зростання). Це дуже багатопрофільний бізнес: починаючи від кавових автоматів до кав'ярень з цехами для обсмажування кави та готовими капсулами.

Іншими словами, кава – це масштабний бізнес з багатьма форматами. Придбання Costa Limited розширить існуючу лінійку готових кавових напоїв Coca-Cola, в якій вже є провідний японський бренд Georgia і інші кавові продукти в різних країнах. Costa також запропонує Coca-Cola потужну допомогу в ланцюжку поставок кави, включаючи джерела постачання, точки продажу і дистрибуцію. Це буде вдалим доповненням до існуючих можливостей у системі Coca-Cola.

Сьогодні відбувається серйозне зростання попиту на каву та гарячі напої і Coca-Cola робить серйозні та значні інвестиції в цю категорію. Все це допоможе краще обслуговувати наших споживачів, надаючи їм всі напої, які вони бажають отримати.

Але, чому Costa?

Операційна діяльність Costa включає в себе сам бренд, з величезною кількістю торговельних точок у 32 країнах світу. Плюс це професійні бариста, мережа автоматів з продажу кави, формати для домашнього споживання та ультрасучасне виробництво з обсмажування кавових зерен.

Coca-Cola розглядає цю угоду не просто як придбання бренду, а як придбання масштабної кофейної платформи з найважливішими ноу-хау та солідним досвідом у швидко зростаючому бізнесі.

Costa ‒ це чудова марка. Я знаю, що багато людей не знайомі з цим брендом, але він має глибоку спадщину, особливо в Великобританії, де саме цей бренд є провідною кавовою компанією. Costa активно розвивається на багатьох ринках, особливо в Китаї.

Один з підрозділів компанії, Costa Express, пропонує каву високої якості як в кав'ярнях, так і в таких місцях, де зазвичай замовляють «каву на ходу» ‒ на автозаправних станціях, в кінотеатрах і вокзалах. Всі ці різноманітні формати Costa мають величезний потенціал для подальшого розширення через систему Coca-Cola.

Отже, Coca-Cola та Costa чудово доповнюють один одного. І торгова марка Costa відкриває Coca-Cola потужні можливості для розвитку напрямку кави. Ми можемо бути краще – разом.

Costa залишається Costa

Це не те придбання, в якому ми шукаємо місце для економії витрат у бізнесі. Ми купуємо Costa для розширення бізнесу та нашої присутності у цій категорії.

Для мене дуже важливо, що ми дозволяємо Costa залишатися Costa. Для нас це зовсім інша справа, і ми хочемо, щоб всі співробітники компанії – від керівників у Великобританії до бариста у магазинах по всьому світу ‒ були впевнені, що ми поважаємо та цінуємо їхній досвід.

Це час надзвичайно швидких змін у нашій галузі. Я весь переповнений емоціями щодо перспектив, які відкриваються нам разом з Costa. Це допоможе Coca-Cola стати ще краще. Coca-Cola і Costa разом зроблять один великий крок як глобальна компанія з напоїв.