Сьогодні глобальний ринок трансформується швидше, ніж будь-коли. Напевно, ніде немає такого крутого темпу змін, як у величезному і різноманітному Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. І Такі компанії як Coca-Cola враховують це.

«У певному сенсі наш досвід на цьому ринку – це ніби мікрокосмос чи модель еволюції всієї нашої компанії», – поділився своїми думками на Форумі споживчих товарів (CGF) у Сінгапурі президент і виконавчий директор Coca-Cola Джеймс Квінсі, – «наш бізнес ніколи не зупинявся, але зараз він розвивається у дуже динамічному русі».

На Форумі Джеймс Квінсі виступив у якості провідного лідера галузі з доповіддю про діяльність Coca-Cola та ситуацію у сфері безалкогольних напоїв загалом. Ми зібрали декілька цікавих та влучних спостережень СЕО Coca-Cola Джеймса Квінсі.

Про зміни у споживчих товарах

«В основі всіх змін – стрімке та випереджальне зростання цифрових технологій. Частка користувачів мобільного зв'язку в Китаї в чотири рази перевищує показники США. Онлайновий і офлайновий ринок споживчих товарів Китаю становить 30 мільярдів доларів. Що таке 30 мільярдів доларів? Це розмір всієї ресторанної індустрії Італії. І такий попит з'явився тільки за останні кілька років».

Про зв’язок з покупцями

«Цифрова епоха диктує нові правила. Подумайте про можливості, що відкриває цифровий маркетинг для створення нових точок взаємодії зі споживачами. Роберт Вудрафф, один із співзасновників компанії Coca-Cola, якось сказав: «Я хочу, щоб Coca-Cola була доступна споживачам у межах протягнутої руки». Цифрова революція змінює цей вираз. Тепер мова йде про доступність Coca-Cola в межах бажаного кліку. Цифрові інструменти дають споживачам ще один спосіб висловити свій вибір, а нам – ще одну можливість задовольнити їх потреби».

Про особливості цифрової епохи

«Ми постійно думаємо про те, як стати частиною життя нашого потенційного покупця. Як ще ми можемо переконатися, що їм подобається не просто бренд, але навіть розмір упаковки саме такий, як вони хочуть. І протягом останніх трьох років наша стратегія була спрямована на створення портфелю компанії, орієнтованого на споживача».

Про те як важливо слухати споживачів

«Нарешті, сьогодні в пошані слухати людей. Треба чути своїх покупців, оскільки зараз вони зосереджені на культі здоров'я та гарного самопочуття. Важливо прислухатись до їх занепокоєння з приводу харчування та мати на увазі їх націленість на здоровий образ життя. Треба з розумінням відноситись до їх вибору. Послухайте, які доречні питання вони ставлять стосовної нашої упаковки, що вони хочуть знати про наші продукти та бренди, і про те, що вони відстоюють».

Про зосередженість на важливих справах

«Окрім того, щоб слухати своїх споживачів, важливо також дати їм можливість відповісти. Коли бренди час від часу демонструють, що вони варті чогось, споживачі одразу ж реагують на це. Завдяки цифровим технологіям слухати споживача стало набагато простіше, а отже ви чуєте набагато більше. Але  іноді слід пройти повз того, що виявляється шумом, і зосередитись на важливих справах».

Про розвиток споживчого попиту

«Всі ми у світі споживчих товарів так чи інакше працюємо у межах портфелю активів. Ми бажаємо задовольнити потреби ринку так, як він цього хоче, і це означає, що ми повинні пропонувати споживачам саме той напій з нашого портфеля, який він хоче саме сьогодні. Більшу частину своєї історії Coca-Cola була переважно одним продуктом. Оскільки ми розрослися саме протягом останнього десятиліття, то ми реалістично подивилися на наші напої і вирішили пропонувати той напій, який потрібен нашому споживачу саме зараз».

Про тестування, навчання та створення нових продуктів

«Дуже важливо враховувати настрої суспільства, де ми тестуємо і створюємо нові продукти. Гарний приклад – це бренд Innocent drinks, що спеціалізується на виробництві молочно-фруктових напоїв в Європі. Він оновив свою концепцію і зараз є лідером в виробництві соків у Західній Європі. Кухня, де ми розробляємо нові смаки та види напоїв, знаходиться буквально у центрі, на першому поверсі».

Про роль бізнесу у світі

«У Coca-Cola ми прийняли за кредо наступне правило: наше місце в світі залежить від здоров'я усього світу. Тому ми й прагнемо до світу без відходів, світу з чистою водою та світу, де можна працювати і займатися бізнесом. Самодостатній розвиток – це не відділ. Це те, як ми робимо бізнес. Це те, хто ми є, і саме так ми працюємо».

Про ідею спільної можливості

«Спільна можливість – це філософське поняття і воно може мати багато значень. Один із чудових прикладів – це коли сотні мільйонів людей з бідного класу стають середнім. І ми повинні підтримувати це, розширюючи можливості та надихаючи наших споживачів, наших клієнтів і зростаючи, щоб задовольнити їх очікування. Ми повинні генерувати бренди, що викликають здивування і захоплення, бренди, яким є що сказати. Тільки виконуючи ці всі умови, ми можемо взяти участь у подальшому розвитку. І ми радіємо тим можливостям, які для нас відкриваються... Ми на підйомі, і шанси для всіх нас чудові».