Ідея повторного використання старих речей і матеріалів стає надзвичайно популярною у всьому світі. Адже так ми бережемо природу. І шанс на друге життя отримують не лише скляні пляшки та макулатура: українські handmade-майстри здатні вдихнути життя у будь-яку річ.

Ми вирішили розібратись в тенденціях recycling і з'ясували, які речі та з чого створюють наші бренди.

Circuit Stuff

Хлопці з львівської майстерні Circuit Stuff займаються виготовленням сережок, кулонів, ґудзиків та інших прикрас ручної роботи зі старих материнських плат. Адже сучасні гаджети швидко виходять з ладу або просто стають неактуальними і відправляються на звалище.

До речі, пригадалося, як учасницям конкурсу "Міс Всесвіт" подарували намиста з перероблених банок з-під Coca-Cola

REmade

У кожного з нас, напевне, є стара шкіряна куртка, яка доживає свого віку десь в глибині шафи. Однак вона ще може згодитися. Майстри з REmade зуміють, наприклад, зробити з неї рюкзак чи сумку.

Бренд спеціалізується на тому, що створює з переробленої шкіри модні аксесуари − від візитниць і гаманців до сумок і рюкзаків. Виглядають такі речі дуже стильно та сучасно. А головне, що при їх виготовленні не постраждала жодна тваринка.

Remix

Як ми випікаємо пиріжки, так хлопці з Zelenew та дизайн-бюро Hochu rayu вирішили запікати уживані речі з пластмаси. В хід йде все що завгодно: від старої непотрібної мильниці до відра. Ці речі подрібнюють і виготовляють шестигранні модулі, що і є основою Remix-серії. Ці модулі можна використовувати як декоративний елемент чи в якості полиці, вішака, дзеркала.

Кожна людина може вибрати і створити свій набір модулів Remix для власних потреб.

Papinarubashka

Старі сорочки, штори, скатертини, знайдені на блошиних ринках, секондах і горищах – все це фахівці з майстерні Papainarubashka збирають і перетворюють на авторські дизайнерські блокноти і обкладинки для книг. Блокноти виготовляють невеликими серіями – 4-5 штук, тому зустріти два однакових записника майже неможливо.

RCR Khomenko

Український модний еко-бренд, ідеологом якого стала молодий дизайнер Яся Хоменко. Свою колекцію одягу дівчина створює з уживаних речей, так званого секонд-хенду. Яся надає старим сорочкам, сукням нового життя і казкових образів.

Гореть

Візитівка бренду − вироби з уживаного деніму. У своїх колекціях майстри поєднують нестандартні форми і колажі зі старих джинсів, створюючи багатофункціональний модний і якісний одяг.

Talisman Fusing Factory

Творча майстерня нетрадиційно-креативного фьюзинга переплавляє скляні пляшки на  авторські предмети декору. Також у багажі майстерні ‒ унікальна біжутерія зі скла: кулони, сережки та інші прикраси. Оригінально виглядають стельові і настільні світильники, а також підсвічники Talisman Fusing Factory, виготовлені з тих же скляних пляшок.

До речі, нещодавно ми писали про стартапи наших співвітчизників, що допомагають економити електрику й опалення, а також про українські проекти, створені для піклування про домашніх улюбленців.