Яким буде результат, якщо в одному місці зібрати талановиту, розумну та позитивну молодь разом з креативними, прогресивними і надихаючими тренерами та спікерами і об’єднати їх зусилля задля суспільного блага? Результат буде вибуховим, що й довів цьогорічний молодіжний табір «YOU Camp – Youth, Opportunities, Unity».

Головний девіз цього табору, що відбувся за підтримки Фундації Coca-Cola та стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука, – наше майбутнє залежить від нас. І краще за всіх це розуміє саме молодь – ті хлопці і дівчата, яких ми називаємо «міленіалами». Це наша рушійна сила, нова генерація, що спроможна зробити вагомий внесок у розбудову України. Єдине, що їй бракує – знань. І саме цю прогалину був покликаний заповнити 2-й літній табір, що пройшов з 10 по 14 липня 2018 року. До нього було запрошено 100 найталановитіших українських студентів, які пройшли серйозний конкурсний відбір. Серед них – 50 студентів з тимчасово переміщених ВНЗ із окупованих територій Сходу України та 50 із університетів інших регіонів.

Під час розробки проектів студенти вчились працювати в команді

За п’ять чудових днів, сповнених емоціями та натхнення, студенти вчилися опрацьовувати свої ідеї, а саме, як з задумки створити дієвий проект. А тут складнощі можуть бути на кожному етапі, починаючи з навичок збору необхідної інформації, розробки ефективних бізнес-планів, збору коштів а також вміння презентувати свої проекти клієнтам. 

І саме в цих питаннях студентам допомагали наставники: успішні бізнесмени, відомі політики та підприємці. Вони ділилися своїми знаннями та досвідом і вчили студентів навичкам необхідним для ефективної розробки та реалізації проектів.

Навчання + спорт = стандарт саморозвитку!

«В нас не було таких можливостей і платформ, – каже Олеся Жулинська, директор зі зв’язків з громадськістю компанії Coca-Cola. – Світ дуже швидкий. Люди зараз швидше змінюють міста, домівки і пересуваються дуже швидко». Тому щоб бути завжди попереду, треба постійно вчитися і отримувати нові знання і навички, що можуть бути корисними будь-яку мить.

Разом студенти розробили 12 проектів, спрямованих на соціальну інтеграцію молоді в Україні. Хто переможе і отримає гранти на втілення свого проекту вирішувало журі. До його складу увійшли: Світлана Гриценко – директор національних програм Фонду Віктора Пінчука, Денис Гурський – засновник інкубатора 1991, Олексій Рябчин – народний депутат України та Ольга Чумак – менеджер з комунікацій компанії «Кока-Кола Україна».

Разом студенти розробили 12 проектів, спрямованих на соціальну інтеграцію молоді в Україні

«Це неймовірна енергетика студентських проектів, які не просто хочуть, а вже змінюють Україну, – ділиться враженнями в захопленні Ольга Чумак. Сьогодні перемогли проекти, що націлені на протидію булінгу серед школярів, розповсюдженя знань серед молоді про безпечний секс, а також ігровий проект для дітей з вадами слуху та інтерактивний музей на Поштовій площі у Києві. Я з нетерпінням чекаю на те, як все буде реалізовано і я вірю, що сьогоднішній YOU Camp не перегорить і зробить важливі кроки, щоб комусь в якомусь куточку України стало краще».

Всі проекти були цікавими, суспільно корисними та надзвичайно креативними. Під час їх розробки студенти вчились працювати в команді та створювати дієві соціальні проекти.

Однак за умовами конкурсу, лише чотири найкращі змогли отримати фінансування від Фонду Віктора Пінчука.

Наше майбутнє залежить від нас - став девізом цього табору!

Перше місце посів проект «pitBulling», який передбачає створення інформаційного ресурсу, націленого на формування умов превенції, протидії та швидкого реагування на випадки знущань (булінгу) серед школярів. Над проектом працювали Стелла Вервес, Андрій Грицай, Аїда Карабахцян, Маргарита Кольцова, Вадим Найко, Крістіна Ситник та Ольга Фокаф.

Друге місце  розділили між собою проекти «Натхненні тишею» та «Вулиця ХІІ В».

Обожнюємо цей кадр, адже він такий динамічний!

«Натхненні тишею» має на меті побудову суспільства з рівними можливостями шляхом ведення просвітницької діяльності в контексті інклюзивної освіти, а саме: проведення майстер-класів, виготовлення наборів індексованих гральних карток та зйомки освітніх відеороликів. Членами команди є Тетяна Богданова, Алевтина Медвеєва, Сергій Насадюк, Станіслав Слижук, Богдан Тайнолюб, Тит Андреєв, Владислав Угляренко, Антон Ухлін, Ксенія Шепотько та Анастасія Вапірова.

Проект «Вулиця ХІІ В» пропонує проведення перфомансу на Поштовій площі задля привернення уваги до історичних подій ХІІ сторіччя та проблеми знищення історичної пам’яті. Студенти пропонують інноваційне арт-сприйняття збереження місця культурної спадщини. До складу команди увійшли: Марія Бангрович, Єлизавета Богачек, Марія Заремба, Марія Ковальська, Марина Кудактіна, Наталя Павлова, Наталя Преснакова та Анна Юрченко.

Ми надзвичайно пишаємо сьогоднішньою українською молоддю

Третє місце посів проект під назвою «Увімкни світло», який передбачає проведення освітніх заходів для молоді та дітей з питань безпечного сексу та анатомо-фізіологічних особливостей організму. Над проектом працювали Лілія Аблезгова, Богдан Андрійчук, Лілія Давигора, Роман Линник, Віталій Плохушко, Роман Плохушко, Олександр Соколенко та Анна Троць.

Ми надзвичайно пишаємо сьогоднішньою українською молоддю, яка так опікується соціальними питанням, має масштабне бачення та бажає діяти для втілення власних ідей!