Нагадуємо, що цього року Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» за сприяння Фундації Кока-Кола розпочинає проект, спрямований на підтримку дівчат-підлітків.

І ось в його рамках зараз запустився флешмоб, який ми пропонуємо підтримати. Розповідаємо, у чому суть.


Здавна українки мали право вибору. І, на відміну від жінок з багатьох інших країн світу, вони завжди мали право сказати «Ні», якщо йшлося про весілля, а парубок, що сватався, був не до вподоби. В знак відмови жінка виносила йому гарбуза. Відтоді гарбуз став етнічним символом права на відмову, яке українські жінки зберегли до сьогодні.

Більше того, сучасні українки значно розширили цю можливість, використовуючи її і в професійному житті, і в політичних поглядах, і в релігійних аспектах, і навіть в порушенні соціальних стандартів.


Мисткиня Олеся Драшкаба відобразила вікову традицію волелюбних українок у своїй роботі, яку розмістили на футболках Fashion AID. Так що проект закликає жінок вдягати символічні гарбузи та поширювати свої власні історії відмов у соцмережах з #маюправосказатині.

Авторки найкращіх та найцікавіших зізнань у відмовах будуть нагороджені футболками «Маю право право сказати «Ні!». А в кого немає сил чекати - можуть замовити її тут.