Джерело фото за посиланням

Є звичайні дні, а є особливі, що дають сили для звершень, прославляють надзвичайних людей та сповнені надихаючою енергією. Наступний такий день вже скоро – 20 липня, коли весь світ святкуватиме 50-річчя Спеціальної Олімпіади.

Цього року, на честь ювілею Спеціальної Олімпіади відбудеться велика акція «Light Up for Inclusion», під час якої більше 170 знаменитих архітектурних пам’ятників, стадіонів та відомих будівель з різних куточків світу будуть підсвічені червоним кольором у знак глобальної солідарності проти дискримінації людей з вадами розумового розвитку. Від Ніагарського водоспаду у США та Канаді, Олімпійського стадіону у Берліні і до Опери у Сіднеї – червоний колір стане символом святкування розквіту всесвітньої Революції Інклюзії. До речі, відоме оглядове колесо «London Eye» у столиці Великобританії на честь такої події змінить назву на «Coca-Cola London Eye».

Фундація Кока-Кола ще у 2009 році стала одним із найпотужніших партнерів Спеціальної Олімпіади в Україні

Спеціальна Олімпіада – це найбільша у світі програма спортивних тренувань та змагань для людей з вадами розумового розвитку. І мало хто знає, що заснувала її у 1968 році Юніс Кеннеді Шрайвер, сестра Джона Ф. Кеннеді, одного з найвідоміших президентів США. Вона хотіла, щоб в людей з такої особливої категорії з’явилася ціла низка можливостей для реалізації та здобуття нового досвіду у житті, аби через спортивні звершення вони отримали ще міцнішу віру у те, що можуть досягти більше, ніж інші можуть уявити.

На честь ювілею Спеціальної Олімпіади відбудеться велика акція «Light Up for Inclusion»

Джерело фото за посиланням

Вже у 2002 році в нашій країні було зареєстровану власну офіційну Спеціальну Олімпіаду. Програми української організації націлені на сприяння реалізації людей з вадами розумового розвитку. Головна мета таких програм – сформувати інклюзивне суспільство, аби кожна людина, що має якусь фізичну або розумову ваду, почувалася впевненіше і мала реальні можливості для соціалізації.

«Ви зірки, і світ спостерігає за вами. Своєю присутністю ви створюєте послання до кожного селища, кожного міста, кожної нації

Джерело фото за посиланням

Фундація Кока-Кола ще у 2009 році стала одним із найпотужніших партнерів Спеціальної Олімпіади в Україні. Завдяки цьому партнерству було реалізовано цілу низку різних проектів, кожен з яких став цеглиною для побудови інклюзивного суспільства.

З ніжністю та повагою, ми закарбували у наших серцях та пам’яті наступні слова Юніс Кеннеді Шрайвер з її промови на церемонії відкриття Спеціальної Олімпіади у 1987 році: «Ви зірки, і світ спостерігає за вами. Своєю присутністю ви створюєте послання до кожного селища, кожного міста, кожної нації. Послання надії. Послання перемоги».