Одного дня, 1992 року, коли Кен Стюарт намагався вигадати ідею наступної успішної реклами для Coca-Cola, чотирилапе натхнення саме прийшло до його офісу в Лос-Анджелесі. Його вірний лабрадор Морган приніс йому творчу іскру, яка і була необхідна.

"Мозок почав швидко працювати", -  згадує Стюарт. "Я завжди думав, що Морган був схожий на білого ведмедя ... Я навіть мав звичай називати його ведмежам. І ось я подумав: "Воу, полярний ведмідь..Coca-Cola ... холодний, освіжаючий. Відмінно! Я повинен щось придумати про білих ведмедів!"

А решта, як то кажуть, історія.

Ролик "Завжди Coca-Cola", відомий також як "Північне сяйво", дебютував у лютому 1993 року під час трансляції вручення “Оскара”, і миттєво став хітом в усьому світі. Шанувальникам подобалися прості, але життєві сюжети та надсучасна комп'ютерна анімація, яка й оживила улюблених ведмедів.

Ми відвідали Кена Стюарта в його будинку в Беверлі-Хіллз, щоб дізнатися більше про те, як білі ведмеді з’явилися в житті Coca-Cola і чому "Північне сяйво" вважається одним з кращих рекламних роликів Coca-Cola.

Розмова доповнена коментарями від директора архіву Coca-Cola Теда Райана.

Стюарт: Пітер Сілі був головою відділу маркетингу та дистрибуції для Columbia Pictures, де я був старшим віце-президентом і директором креативної реклами. Він покинув Columbia і повернувся до Coca-Cola працювати в сфері маркетингу. Він хотів спробувати щось інше, і запитав мене,чи не хотів би я приєднатися та запропонувати свіжі ідеї. І я подумав: "Нічого собі, це ж неймовірна можливість."

Я попросив Пітера записи реклами Coca-Cola за попередні 15 чи 20 років. Я переглянув їх, шукаючи, що б нового можна було запропонувати. Для мене, як і для багатьох, ролик з футболістом Мін Джо Гріном завжди був особливим. Він був дуже душевним та теплим, з простим, але потужним сюжетом. Мені захотілося повернути емоції в рекламу Coca-Cola, як це було у 80-ті.

Polar bears

Так що я намагався вигадати, як зробити це по-новому. І повірте мені, це зайняло не одну ніч! Після багатьох годин перегляду роликів Морган нарешті приніс мені необхідне натхнення. Я подивився на нього і сказав собі: "Якщо я зможу просто передати те, що я відчуваю до цього пса, у новій рекламі, це буде новий Мін Джо Грін".

Polar bears

Тоді я почав думати, що б ведмеді мали робити в рекламі? Коли я п'ю Coca-Cola, я зазвичай дивлюся фільми в кінотеатрі. Так що б могли робити білі ведмеді? І я придумав: "О, вони всі разом тусуються десь в Арктиці та спостерігають за Північним сяйвом, попиваючи Coca-Cola”. Здається, це воно.

Я вбив собі у голову, що це має бути щось дійсно революційне. І коли справа дійшла до анімації, а пішов до компанії Rhythm&Hues, яка мала великий досвід цифрової анімації. Вони сказали щось чарівне для мене: "Ми можемо зробити хутро." І я відповів: "Ви можете зробити хутро? Чудово. Щоб схоже було, як на нього дме вітер? І виглядатиме як справжнє?" І вони сказали: "Так, ми можемо зробити це."

Polar bears

Ми найняли скульптора та зробили глиняну модель голови білого ведмедя, орієнтуючись на голову Моргана. Я привів його та приніс фото в студію. Вони позначили точки на зображенні лазером та змогли оживити його.

Polar bears

Я не хотів занадто окреслювати персонажів ведмедів, тому й не писав для них ніякого діалогу. Якби ми зробили цей голос, що звучав би в головах людей, це б вимкнуло їх уяву. А так це вийшла подорож до містичного світу. Для мене Coca-Cola - більше, ніж просто продукт, вона має свою міфологію. Я хотів би продовжити підтримувати цю ідею магічного сенсу того, чим є Coca-Cola.

Polar bears

Минуло чотири місяці плідної роботи 16 осіб, поки був створений 30-секундний ролик. Це було дуже схоже на політ до Місяця на початку. Всі вірили, що ми могли б дістатися до нього. Але було багато аварій на стартовому майданчику, перш ніж ми туди потрапили.

Райан: Пригадайте себе в 1993 році ... Інтернет ще навіть повністю не функціонує. Немає всіх тих інструментів, з якими кожен бажаючий сьогодні може зробити фільм на своєму домашньому комп'ютері. Rhythm&Hues оживлюють цих ведмедів завдяки своєму новаторству.

Стюарт: Я вважав і до цих пір вважаю, що менше - краще. Сюжет не був перевантаженим. Глядачі не подумали, що ними маніпулювали. Це був справжній, людський досвід, пов’язаний з Coca-Cola. Якби я мав зробити це знову, я б зробив це точно так.

Polar bears

Я вирішив лишити тільки звукові ефекти без людських голосів. В 93-ому це було незвичним.

Перший звук, який ви чуєте, це хрускіт снігу, але ви ще не розумієте, звідки він. А коли ви його ідентифікуєте, з’являється полярний ведмідь. Таким чином ви поринаєте прямо в цей містичний світ.

Так сталося, що саме мій голос озвучив цих ведмедів. Нам потрібно було записати, як ведмеді гарчать, але ми не могли знайти належні звуки. Я записав тестову звукову доріжку, щоб просто показати, що нам треба. Якість гортанні стогони, емоційні, зумовлені рухом.  Але всі сказали “ Це підходить, лишаймо”.

Райан: Реакція на першу рекламу з ведмедями була миттєвою і позитивною. На прес-конференції в Нью-Йорку ЗМІ фактично аплодували. Coca-Cola знала, що це справжній хіт. І громадськість також так вважала.

Стюарт: Пітер Сілі подзвонив, коли у мене в Лос-Анджелесі було приблизно 6:30 ранку, він був дуже схвильованим і сказав: "Кен, ви отримуете New York Times? Я відповів, що так. Тоді він додав: "Вийди і забери сьогоднішню газету та відкрий розділ бізнесу." На першій сторінці були наші полярні ведмеді. Він сміявся та здавався таким щасливим.

Стюарт: Coca-Cola звернулася до мене з пропозицією зробити ще три рекламні ролики в грудні 93-го. Я мав розширити світ білих ведмедів, і це було чудово. У нас вперше з’явився анімований Санта, а також ведмежата, що  несли велику ялинку.

Райан: Вони повинні були повернутися до роботи і відродити магію. А як ви повторите магію, коли вже отримали золото в перший раз? Але вони це зробили. Кен Стюарт і Rhythm&Hues зробили серію рекламних роликів, в тому числі один до Олімпійських ігор 1994 року, де ведмідь спускається на санках.

Polar bears

Стюарт: Пригадайте, у нас пішло чотири місяці роботи 16 людей, щоб отримати 30-секундний ролик. Але ми зробили це. Ми зробили ще три ролики в тому році. Зрештою я додав тюленів до сюжету, бо білі ведмеді та тюлені є природними ворогами. Ведмеді полюють на тюленів. Так що я подумав: "Може вийти ще один емоційний момент, коли вороги стають друзями з Coca-Cola».

Райан: У кожному з роликів сім'я ведмедів збільшується, але вони як і раніше уособлюють веселощі, єднання, насолоду і легковажність. Світ цих ведмедів сповнений щастя, і вам хочеться належати до нього.


Білий ведмідь є символом та розповідає просту історію і робить це добре. Ви розумієте ведмедя, що йде по снігу, щоб бути зі своїми друзями і спостерігати північне сяйво. Анімація та ведмеді дають нам просту сюжетну лінію єднання. Ви можете дивитися ролик сьогодні і до цих пір розуміти його дух.

Стюарт: Найбільше я пишаюся справжністю його емоцій. Коли вловлюєте суть на емоційному рівні, це назавжди.