Нещодавно Coca-Cola оприлюднила свій щорічний звіт про сталий розвиток за 2017 рік. В ньому компанія розповіла про те, що зробила для збереження навколишнього середовища, про зменшення споживання води, покращення економічного становища жінок у світі та багато іншого.  

Сталий розвиток не є чимось новим для Coca-Cola. Він був основою бізнесу компанії, починаючи з 1886 року, і сьогодні має важливе значення для довгострокового зростання. Компанія пропонує людям бренди та напої, які роблять повсякденне життя більш приємним і дарують задоволення. Сталий розвиток та повага до прав людини – це ті принципи, на яких побудована робота Coca-Cola. Вони визначають, як компанія веде бізнес і є важливими для планети та суспільства в усьому світі.

Сьогодні, як ніколи раніше, світ чекає від Coca-Cola більшого: допомоги у пошуку рішень, які змінять його на краще. Зусилля Coca-Cola, спрямовані на сталий розвиток, підкріплені відкритим діалогом з усіма зацікавленими сторонами ‒ співробітниками компанії, споживачами, постачальниками, батьками, партнерами, ботлерами, урядами, громадськими організаціями та акціонерами. Ці дозволяє бачити ситуацію з різних боків і допомагає компанії краще запроваджувати її ініціативи в різних країнах та рухатися вперед.

Оскільки саме споживачі є основою бізнесу Coca-Cola, все, що компанія робить, починається з прагнення пропонувати людям напої, яких вони хочуть. Окрім газованих напоїв, компанія також розвиває напрями соків, чаю, кави, води та інших продуктів, які є частиною життя сучасної людини. Також, компанія зменшує вміст цукру в напоях, пропонує більш витончені і складні смаки, а також ширший вибір напоїв, розробляє нові варіанти упаковки.

Ще менше цукру

У 2017 році компанія скоротила кількість цукру в більш ніж 300 напоях у всьому світі і представила понад 500 нових продуктів у різних категоріях. Наприклад, у 2017 році Coca-Cola Zero Sugar, розроблена за новим рецептом, почала продаватися на більш ніж 20 ринках, а в США представили Barrilitos Aguas Frescas, лінію негазованих напоїв на основі води зі смаковими наповнювачами. Також компанія завершила угоду з придбання AdeS, провідного виробника напоїв на основі сої в Латинській Америці.

На виконання амбітного зобов’язання скоротити вміст доданого цукру в газованих і негазованих напоях, Coca-Cola у 2017 році співпрацювала зі своїми партнерами-ботлерами, європейською індустрією напоїв і національними асоціаціями. Для європейських ринків метою є скоротити вміст цукру на 10% з 2015 по 2020 рік. Це на додаток до 12-відсоткового зниження цукру, досягнутого з 2000 по 2015 роки.

Відновлення водних ресурсів

У 2017 році Coca-Cola продовжила відновлювати воду ‒ «повертати» громадам і природі 100% і більше об’єму води, використаної у напоях, які виготовила компанія. Вперше це завдання було виконано в 2015 році. Проекти, реалізовані в 2017 році, дозволили відновити близько 248 мільярдів літрів води. Крім того, компанія знову підвищила ефективність використання води на виробництві ‒ 15-й рік поспіль. З 2004 року загальна ефективність підвищилася на 29,3%.

В Україні Фундація Coca-Cola спільно з Товариством охорони птахів постійно реалізує проекти з відновлення русла річок, озер та інших водно-болотних угідь. У 2017 році партнери реалізували екологічний проект для відновлення гідрологічного режиму Тилігульського лиману в Одеській області.

Підтримка жінок-підприємців

Сьогодні Coca-Cola опікується темою жінок, як ніколи активно. У 2017 році 660 тисяч жінок-підприємців з усього світу стали учасницями програми 5by20, яка підтримує їх на шляху становлення і розвитку бізнесу. Це на 37% більше, ніж у попередньому році. У програму залучено 11 нових країн: Бельгія, Болівія, Чехія, Угорщина, Ізраїль, Литва, Парагвай, Португалія, Сербія, Україна та Уругвай. З 2010 року 5by20 допомогла більш ніж 2,4 мільйонам жінок в 75 країнах. У 2017 році компанія, спільно з цифровим технологічним агентством CIT, розробила додаток 5by20, який забезпечує доступ до освітніх курсів, фінансових послуг і наставницьких програм у сфері підприємництва.

В Україні за підтримки Фундації Coca-Cola стартував проект «Я зможу! Натхнення. Можливості. Успіх», який підтримує молодих амбітних дівчат та жінок на їх шляху до успіху.

Скорочення відходів

Щоб допомогти світу у вирішенні проблеми відходів упаковки, наша нова ініціатива «Світ без відходів» (#WorldWithoutWaste) розглядає нові підходи до того, як пляшки і банки розробляються, виготовляються і переробляються.

Coca-Cola поставила амбітну мету ‒ до 2030 року збирати і переробляти таку ж кількість пляшок і банок, яку продає. Також компанія прагне до того, щоб до 2025 року вся вироблена упаковка на 50% складалася з перероблених матеріалів.

ПІДСУМОК

Зроблено в 2017 році:

  • У 300 напоях по всьому світу зменшилась кількість цукру
  • Випустили 500 нових напоїв
  • У 20 країнах запустили нову Coca-Cola Zero Sugar
  • Повернули планеті 248 мільярдів літрів води
  • Більше 660 тисяч жінок-підприємців отримали підтримку компанії

У планах компанії

  • До 2020 року на 10% зменшити вміст цукру в напоях по всій Європі
  • До 2025 року вся упаковка на 50% повинна бути вироблена з перероблених матеріалів
  • До 2030 року збирати і переробляти стільки ж упаковки, скільки випускається і продається