СЕО Coca-Cola Джеймс Квінсі нещодавно дав інтерв’ю The Sunday Times. Пропонуємо почитати, що він розповів журналістам про радикальні зміни в компанії.

Джеймс Квінсі, СЕО Coca-Cola, сподівається, що його радикальні дії допоможуть зробити гігантську компанію більш гнучкою та інноваційною.

Джеймс Квінсі заходить у «Кімнату майбутнього» в штаб-квартирі компанії в Атланті. З усіх сторін він оточений прототипами продуктів Coca-Cola. Тут є і арктичний холодильник Coca-Cola, що здатен за 30 секунд перетворити будь-який напій у напівзаморожений коктейль  (звісно, якщо вам це потрібно). І водяний автомат Дасані, що знає все про ваш улюблений смак, тільки-но ви наблизитесь до нього. А все завдяки Bluetooth-пристрою на вашому смартфоні.

«П’ять років тому вони так і не потрапили до людей», ‒ каже бос Coca-Cola, обводячи руками всі прототипи. ‒ «На той час в компанії був культ секретності і таємності. Але ми повинні бути відкритими».

Зараз Квінсі 52, і він вирішив перевернути в компанії все, щоб вона стала менш консервативною, більш інноваційною і креативною. І це не лише нові іграшки. Він змінив старий топ-менеджмент і призначив нових керівників, щоб втілити у життя свою культурну революцію.

Його найбільш суперечливий хід полягає в тому, що він скоротив посаду головного маркетолога у найвідомішому в світі маркетинговому бренді. «Досить нерозважливо», ‒ кажуть критики.

Навіть найменші деталі не залишились непоміченими. Він змінив колір фарби на стінах головного офісу та дрес-код. Джинси ‒ підходять навіть для топ-менеджерів.«Чому так раптово і швидко ви почали все змінювати?», ‒ запитує журналіст Джон Арлідж.

«Ми дуже довго були надто повільними і обережними. Світ змінюється дуже швидко. Ми повинні випустити нові моделі ‒ трохи більш схожі на нововведення технологічної компанії, і подивитися, чи вони будуть працювати. Якщо ні, змінити їх чи взагалі знищити. Вбий зомбі!»

Він правий. Смаки споживачів змінюються швидше, ніж Coca-Cola випускає нові продукти для задоволення їх потреб. Вода, кокосові напої, соки, чай з льодом, протеїнові шейки, часто з корисними інгредієнтами ‒ негазовані охолоджуючі напої ‒ це те, де є можливість для зростання на зрілих ринках, таких як Великобританія та Америка.

Ми дуже довго були надто повільними і обережними. Світ змінюється дуже швидко. 

Щоб випустити нові продукти і скористатися більшою частиною ринку безалкогольних напоїв, що зростає на 4% на рік і буде оцінюватись у додаткові 150 млрд. доларів до 2020 року, Квінсі створив інноваційний відділ. Він збирається кожний квартал, щоб обговорити дуже «незвичні» для Кока-Кола ідеї. Які? «Наприклад, питний оцет», ‒ відповідає Квінсі. Він також створив департамент Венчурних та Інноваційних брендів, який діє як приватний інвестор та інкубатор, що знаходить «гарячі» нові напої та купує їх. Ідея ‒ повторити успіх, коли Квінсі керував бізнесом у Великобританії в 2009 і вирішив придбати бренд безалкогольних напоїв Innocent, що став провідною Європейською компанією з випуску соків та смузі.

Квінсі демонструє й інші нові продукти, що включають органічні та місцеві інгредієнти. Так, наприклад, у південній частині США ви може спробувати Coca-Cola зі смаком персиків. У Японії напій з кавою для тих, хто хоче ще більше кофеїну. Також на полицях є зелені чаї, протеїнові шейки, молочні коктейлі фірми Fairlife, йогуртові напої та навіть Coca-Cola з додаванням клітковини.

У XXI столітті ви повинні підключити всі нові способи для впливу на ринок ‒ телевізійні оголошення, рекламу у діджитал, соціальні медіа, електронну комерцію, дизайн, сторітелінг, упаковку

Квінсі також стверджує, що традиційні телевізійні ролики вже не працюють так добре, адже сьогодні набагато менше людей дивляться телевізор. Ось чому в травні він відмовився від посади головного маркетолога. «Недостатньо просто мати відділ, який здійснює рекламу. Це стара модель ХХ століття. У XXI столітті ви повинні підключити всі нові способи для впливу на ринок ‒ телевізійні оголошення, рекламу у діджитал, соціальні медіа, електронну комерцію, дизайн, сторітелінг, упаковку».

Історія Джеймса Квінсі

Квінсі народився в Лондоні в 1965 році. Потім протягом трьох років він жив у Ганновері, коли його батько обійняв посаду лектора з біохімії в Дартмутському коледжі. Сім'я повернувся до Бірмінгема, коли йому було п'ять. Потім він пішов до школи King Edward’s, після цього навчався електронній техніці в Ліверпульському університеті. «Я думав, електроніка ‒ моє майбутнє. Виявилось, що виготовлення напівпровідників не моя стихія».

Після літньої роботи в нафтовій промисловості він приєднався до консультантів з менеджменту Bain & Co, де він працював з брендом віскі Diageo та DHL. Він перейшов в Coca-Cola в 1996 році і працював в Буенос-Айрес і Мехіко до того, як його зробили президентом Північно-Західної Європи та Північного департаменту у 2008 році. У 2013 році він став керівником компанії в Європейському офісі, перш ніж виступити на посаді головного операційного директора та президента. Квінсі був названий головним виконавчим директором Coca-Cola в грудні минулого року і зайняв цю посаду у травні, після того як Кент пішов у відставку.