Тайлер Перрі – відомий американський сценарист, режисер, актор і драматург, відвідав штаб-квартиру Coca-Cola в Атланті, щоб взяти участь у саміті, присвяченому лідерству. Там він зустрівся з президентом Coca-Cola в Північній Америці Джимом Дінкінсом і поділився своєю формулою успіху в інтерв’ю.

Ми відібрали найцікавіші моменти з його розповіді.

Про успіх

Коли я тільки почав ставити спектаклі, у мене була одна мета – заробити достатньо грошей, щоб допомогти своїй матері. Пам’ятаю, як був маленьким хлопчиком, може п'ять чи шість років. Ми їхали з мамою на нашому старому Каділлаку і раптом повз нас проїхав новий «Ягуар». Мама з захопленням сказала: «Ого! Яка гарна машина!» А я відповів: «Коли виросту, то куплю тобі таку машину». Ніколи не забуду той день, коли подарував їй машину. І справа не стільки в машині, скільки в маленькому хлопчикові, який дотримався обіцянки, даної своїй матусі. І це для мене успіх.

Коли її не стало в 2009 році, мені довелось шукати іншу мотивацію. Я зрозумів, що справа, якою я займаюсь, допомагає людям відкривати нові двері у їх свідомості. Ніколи не забуду листа, що отримав від жінки, як збиралась вкоротити собі віку. Вона написала про те, як зібрала своїх дітей, поїхала з ними в готель і запитала їх, як би вони хотіли провести день. Діти захотіли піти на виставу, тож вони знайшли виставу про бутлегерів. Під час перегляду вона так сміялася і була так щаслива, що полишила думки про самогубство. Коли я отримав цей лист, то зрозумів силу того, що роблю. Так успіх трансформувався з піклування про мою матір, до «У вашій Madea (прим. редакції – відомий персонаж, який вигадав і грає Тайлер Перрі) є щось неймовірно безглузде, але воно настільки потужне і допомагає багатьом людям».

І я б хотів, щоб всі ви могли побачити нашу студію в Форт-Мак-Ферсон і дітей, що проходять через ворота... з такими великими очима, як блюдця, і з вірою: «Я можу мріяти!» Коли я таке бачу, це надихає мене продовжувати.

Тайлер Перрі на саміті Coca-Cola, присвяченому лідерству

 

Про момент у житті, коли вирішив, якою буде його кар’єра

Мій батько був будівельником-субпідрядником, він заробляв 1200-1300 доларів, платив своїм співробітникам і повертався додому з 800 доларів. І він був такий схвильований, тому що побудував будинок. Але потім я спостерігав, як хлопець, який володів будинком, продав його за 80 тис. доларів. Тому, навіть коли я був маленьким хлопчиком, я завжди хотів бути тією людиною, яка володіє будинком. І коли я йшов у цей бізнес, я знав, що маю створювати щось своє. Щоб не лише прокласти шлях для себе, але й притримати двері для всіх тих, хто намається пройти за мною.

Про культуру, яку він прагне створювати в Tyler Perry Studios

Я працюю пліч-о-пліч зі свою командою 12-14 годин на день. Можна сказати, що я з ними в траншеях. Я не прошу їх робити те, чого не роблю сам. Це культура не про: «Я думаю, що можу», а про: «Я знаю, що зроблю». Я прагну демонструвати на власному прикладі, що немає нічого неможливого.

Того, що мені вдалося зробити на телебаченні і в кіно, ніхто до цього не робив. За 25 років в мене більше ніж 1000 епізодів на телебаченні, які належать одній людині, 20 фільмів, які належать одній людині, шість топових фільмів, шоу на кабельному телебаченні, що теж займає перше місце у рейтингу …одна людина пише сценарій, знімає, продюсує. Зазвичай зйомка кіно займає півтора року. Мій останній фільм був знятий за вісім днів. Всі знають, що ми робимо це по-іншому.

Про творчий процес написання

У мене було важке дитинство. Я поринав у свою уяву далеко від того місця, де був. Як би не було жахливо, що б не відбувалося... у своїй уяві я завжди був в кращому місці. У тому світі люди були щасливі. Я бігав у парку, посміхався, і добре проводив час. Тепер, коли мені треба писати, я відправляюся в місце, куди я поринав у дитинстві. Черговий сезон серіалу The Have and the Nots я написав за два тижні. Це близько 800 сторінок. Я можу це робити, тому що це в моїй голові.

Відомий американський сценарист, режисер, актор і драматург Тайлер Перрі

 

Порада для тих, хто хоче потрапити в кінобізнес

Отримайте це будь-яким способом. Просто, відкрийте всі свої відчуття і як губка, вбирайте всю інформацію і знання. Коли я тільки починав, я не міг дозволити собі найняти кого-небудь. Коли я робив першу постановку, я йшов на сцену, після того, як виставив світло, і я виходив на перерву, щоб продати попкорн, а потім повертався на сцену. Я знаю кожну роботу в цьому бізнесі.

Про те, як відновлюватися

Коли я відчуваю, що мені потрібно відпочити, то відхожу в сторону і розслабляюсь. Я працюю по 18 годин на день протягом трьох або чотирьох місяців. Потім беру перерву на один або два місяці і намагаюся побільше бути серед природи, і відключитись від зовнішнього світу. Будучи в цьому бізнесі – і з соціальними мережами, Інтернетом, і всім цим негативом – кожен раз, коли я знімаю фільм, я повинен потім піти, щоб відпочити.

Пораду, яку б ви дали собі молодшому

Досить турбуватися! 99% того, про що я турбувався все життя, так і не сталося.