Не місце прикрашає людину, а людина місце. І цей вираз як найкраще стосується вищих навчальних закладів. Адже саме студенти творять високі рейтинги і добру репутацію вузам, які дали їм вищу освіту. То ж ми вирішили пройтися по найкращих університетах України і згадати студентів, що продовжили їх добру славу.

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Хто не мріяв навчатися тут або хоча б відвідати Могилянку?! В наші часи – це вже національний університет четвертого рівня акредитації. Академія була заснована ще в 1615 році як Братська школа. В її стінах навчалися Іван Скоропадський, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Григорій Сковорода і багато інших видатних особистостей. Коли перераховуєш такі славетні імена, то серце калатає ‒ адже ці видатні постаті відіграли важливу роль в історії України.

Київський національний університет імені Шевченка

Червоний корпус університету ‒ візитна картка закладу. Саме з нього починалась історія вишу. Раніше на його місці простягалося голе поле і випасалися кози та корови. Архітектор Беретті не знав, з якого боку прокладуть Володимирську вулицю, тому зробив представницькими і західний, і східний фасади.

Навчався в будівлі на Володимирській голова Центральної Ради Михайло Грушевський. За свою випускну роботу він отримав золоту медаль і потім став викладати у вузі. Залишився у стінах університету і відомий лікар Микола Стражеско, який після відмінного навчання працював на кафедрі патології і одночасно у лікарні.

Саме в Київському університеті отримав вищу освіту і Михайло Булгаков. У 1916 році він закінчив з відзнакою медичний факультет і поїхав працювати лікарем в село, а з часом створив не один літературний шедевр.

Національний технічний університет України

Рівно 120 років тому інститут вперше відкрив свої двері для студентів. Спочатку заклад включав лише 4 факультети: механічний, сільськогосподарський, інженерний і хімічний. Пройшли часи і сьогодні в університеті працюють 18 факультетів і 9 навчально-наукових інститутів.

Серед відомих випускників КПІ тих часів ‒ конструктор авіаційної і ракетної техніки Сергій Корольов, конструктор літаків Ігор Сікорський, на честь якого і названий вуз. Цікавий факт: головою першої екзаменаційної комісії – був Дмитро Менделєєв, який зробив значний вклад у розвиток університету.

Глухівський національний педагогічний університет

Не лише столиця відома своїми навчальними закладами та талановитими студентами. Так Глухівський університет ‒ один з найстаріших вузів України, де готують саме педагогів. Він почав діяти в 1874 році. І серед його випускників – зірка українського і радянського кіномистецтва, видатний кінорежисер Олександр Довженко. Сьогодні університет носить його ім’я. До речі, з 7 корпусів закладу ‒ 3 є історичними пам'ятками і входять до складу Національного історико-культурного заповідника «Глухів».

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

210 років тому вуз був заснований тільки завдяки старанням і намаганням вченого Василя Каразіна. За що потім вдячні жителі поставили йому пам’ятник. Це єдиний в Україні вуз, де навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії – біолог Ілля Мечников, економіст Семен Коваль і фізик Лев Ландау. Взагалі, Каразінське співтовариство складається з багатьох видатних осіб, які колись навчалися в стінах вишу. Деякими з них університет особливо пишається: Олесь Гончар, Ісаак Дунаєвський, Наталя Забіла, Володимир Сосюра.

Львівський національний університет імені Івана Франка

Цей вищий навчальний заклад був відкритий одним з перших в Україні в 1661 році. Він був то під владою Речі Посполитої, то Австрійської імперії. Однак, незважаючи на будь-які протистояння і труднощі, закладу вдалося не лише вижити, а й розширитися. Сьогодні в університеті працює 16 факультетів і до речі, кожен має свій унікальний герб.

У 70-х роках ХІХ ст. на філософському факультеті Львівського університету навчався Іван Франко – всесвітньовідомий український мислитель, письменник, вчений, перекладач, політичний та громадський діяч, ім’я якого і носить сьогодні університет.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Ззовні Чернівецький університет більше схожий на Хогвартс з серії книжок Джоан Роулінг про Гаррі Потера. Перед тим, як відкрити двері студентам, тут знаходилась резиденція митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецький університет входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Серед студентів вишу було багато видатних осіб – один з добре відомих, наш сучасник – Арсеній Яценюк. Він народився в родині викладачів Чернівецького університету і після закінчення школи вчився на юридичному факультеті.

А в якому вузі хотів би вчитися ти?