Береги з кристалами солі, рожева вода, збагачена мінералами, та цілющі грязі. Вважаєте, що таке можливе лише на Мертвому морі? Авжеж, ні! Не обов’язково їхати за тридев’ять земель, щоб зануритися в солоні води. В Україні є свої цілющі водойми. Можливо, вони не такі відомі і популярні, але за ефективністю і корисністю точно не поступаються модним курортам. Бонусом до солоної води йдуть грязьові ванни та соляні печери.

Карпатське мертве море в Солотвино, Закарпатська область

Сіль на березі озеро Солотвино

Автор фото: Helen Owl

Насправді згадка про море – це не фантазія. Колись, дуже давно на цьому місці котило свої хвилі безкрайнє море. А сьогодні тут залишився ланцюг з озер, найбільше з яких – озеро Кунігунда. Вода в ньому настільки солона, що виштовхує тебе на поверхню, як поплавок. Вчені кажуть, що мінералізація води в озері нічим не поступається Мертвому морю. Однак після прийому соляних ванн не поспішай додому, адже попереду ще грязьові обгортання. Цілющу масу ти знайдеш поруч з озером. Її можна взяти з собою, щоб продовжити процедури краси в домашніх умовах.

Бонус: Великий плюс цього курорту – соляні печери. Відвідати їх варто всім, щоб подихати парами солі і оздоровитись.

Казкове Рожеве озеро, Херсонська область

Рожеве озеро, Херсонська область

Джерело фото за посиланням

Пейзажі цієї місцевості трохи нагадують марсіанські – настільки нетиповим є колір водойма. Він рожевий. Кажуть, що причина такого явища – мікроорганізми, що живуть в солоній воді. Так-так. Озеро дуже солоне. Кількість солі на літр води тут складає на 50 грамів більше ніж у Мертвому морі. Але це ще не все, вода в озері не поступається своїми лікувальними властивостями соленим водам відомих світових курортів.

Бонус: Унікальними властивостями наділені і грязі Рожевого озера. Вони сертифіковані і можуть офіційно використовуватись як лікувальний і косметичний засіб. 

Славетне озеро Сиваш, Херсонська область

Озеро Сиваш, Херсонська область

Автор фото: Дмитро Калінюк

Перше озеро, яке спадає на думку, коли згадуєш про сіль. Це найбільше солоне водоймище в Україні. В озера є ще одна не дуже приваблива назва – Гниле море. Річ у тому, що водорості цього водойма під час спеки починають видавати специфічний запах. Звідси й назва. Глибина озера зовсім невелика, іноді доводиться йти кілометри, щоб знайти місце, де тобі по пояс. Звісно, вода і грязі мають чудові лікувальні властивості.

Бонус: Поруч з Сивашем є гарячі цілющі джерела, що використовуються у лікувальних і косметичних цілях. А грязі Сакського озера високо цінуються спеціалістами за надзвичайну силу з відновлення шкіри.

Солоне озеро на Арабатській стрілці

Солоне озеро на Арабатській стрілці

Автор фото: Слава Леонтьєв

Арабатська стрілка – дивовижне місце. Унікальна природа, багатий пташиний світ, тепле Азовське море і цілюще Солоне озеро. Знаходиться воно біля селища Щасливцеве, розташованого вздовж морського узбережжя. В озері висока концентрація солі, як і в Сиваші, тож люди сюди приїжджають не лише за відпочинком, але й за оздоровленням. Пірнати тут не вийде, а ось купатись буде добре для шкіри і кісток.

Бонус: Поруч з озером знаходяться радонові джерела, які дуже корисні для організму.

Відомий Куяльницький лиман, Одеська область

Куяльницький лиман в Одеській області

Автор фото: Юрій Квач

Лиман Куяльник добре знають за межами нашої країни. Курорт славиться своїми чудодійними лікувальними грязями, цілющою мінеральною водою і шикарними пейзажами, що нагадують місячні рівнини в холодні пори року. Розтягнутий на 30 км, лиман є справжнім бальнеологічним курортом. А ще це місце для зимування водоплавних птахів, так як лиман майже не замерзає через високий вміст солі.

Бонус: Поряд з лікувальними грязями лиману є джерело добре відомої Куяльницької мінеральної води. Вона має хлоридно-натрієвий склад і активно використовується в медичних цілях.

Дивовижне Солоне озеро, Кіровоградська область

Солоне озеро, Кіровоградська область

Автор фото: Тарас Зорге

У Кіровоградській області чимало незвичайних місць, що викликають питання на кшталт «звідки воно тут взялося?». Одне з таких див – Солоне озеро, що утворилося після спорудження дамби на невеликій річці під назвою Суха. Тут можна відпочити, покупатися і оздоровитися – глибина озера невелика, втім солона вода легко тримає вагу людини.

Бонус: Озеро цінне не тільки насиченим хімічним складом води, а й покладами блакитної глини, що має косметичний та лікувальний ефект.