Сьогодні в Австрії розпочалися 11 Ігри Зимової Спеціальної Олімпіади. Будемо слідкувати за новинами та вболівати за наших спортсменів.

А поки розповідаємо трохи детальніше про історію події та її значення.

Юніс Кеннеді Шрайвер (1921-2009) була сестрою президента Джона Кеннеді та сенаторів Роберта та Теда Кеннеді. Вона також мала старшу сестру, котра не стала відомою. У Розмарі Кеннеді були обмежені розумові можливості.

Дівчата зростали та разом займалися спортом. Юніс почала розуміти, що спорт може змінювати життя людей з обмеженими розумовими можливостями, які представляють 3% населення.

Саме завдяки її бажанню та зусиллям і була заснована Спеціальна Олімпіада для таких людей. Вперше змагання провели у 1968 році. А син Юніс Тімоті Шрайвер продовжив її справу як голова Спеціальної Олімпіади. Зараз вона нараховує вже близько 5 мільйонів атлетів у 170 країнах світу.

З 1968 року Компанія Coca-Cola є глобальним партнером та спонсором Спеціальної Олімпіади, найбільшої міжнародної організації, яка займається проблемами розуміння та прийняття суспільством людей з обмеженими розумовими можливостями. Більше 50 років Coca-Cola продовжує підтримувати програми організації, допомагаючи грошима, ресурсами, участю волонтерів, поширюючи інформацію про них.

Юніс Кеннеді вірила, якщо цим особливим людям дати такі ж можливості та досвід, як і всім іншим, вони можуть досягти набагато більше, ніж хтось міг би уявити. І вона була абсолютно права.

У 1987 році на відкритті Спеціальної Олімпіади в Індіані Юніс сказала: “Ви зірки, і світ спостерігає за вами. Своєю присутністю ви створюєте послання до кожного селища, кожного міста, кожної нації. Послання надії. Послання перемоги. Право грати на будь-якому ігровому полі? Ви заслужили це. Право навчатися в будь-якій школі? Ви заслужили це. Право отримати роботу? Ви заслужили це”.

Цього тижня Австрія приймає 2700 атлетів та 1100 тренерів зі 107 країн. А разом з ними 3000 волонтерів та 5000 членів родин учасників Зимових Ігор Спеціальної Олімпіади 2017.

Компанія Coca-Cola відзначила партнерство новою піснею Can you feel it.  Виконала цю композицію співачка Роуз Мей Алаба, а допомагали їй музиканти з обмеженими розумовими можливостями. Це люди із організації Jugend am Werk (Молодь на роботі). Вони грали на щипкових інструментах, які не вимагають уміння читати музику.

В результаті вийшла пісня, що є об’єднуючою та надихаючою для тисяч людей з такою проблемою. Вона покликана мотивувати спортсменів та їх уболівальників, підтримувати командний дух, відзначати силу спорту, радість там мужність. Coca-Cola виступає за рівність посилаючи це повідомлення для 200 мільйонів людей з обмеженими можливостями в усьому світі та для їхніх сімей.