Завдяки програмі 5by20™, яку реалізовує Coca-Cola, в 2017 році до підприємницької діяльності залучилось більше ніж 660 тис. жінок. З 2010 року разом з програмою 2,4 мільйони жінок зробили внесок у економічне зростання своєї країни.

Дослідження показують, що жінки створюють 66% всієї продукції в світі, а отримують лише 10% грошей. Coca-Cola намагається змінити цю ситуацію. Восьмий рік поспіль компанія реалізує програму 5by20 ™, яка підтримує жінок-підприємців з різних країн світу на шляху розвитку власного бізнесу. Мета ініціативи – допомогти їм стати успішними.

Дякуючи програмі, жінки в різних точках планети долають складнощі ведення і розвитку власного бізнесу. З 2010 року 5by20™ надає можливість учасницям отримати ділові навички на курсах, пропонує доступ до спеціальних фінансових сервісів, допомагає знайти партнерів і наставників і, звичайно, додає впевненості в собі.

У 2017 році чисельність учасників програми 5by20™ загалом зросла на 37%, залучивши понад 660 000 жінок та розширивши свою присутність у 11 нових країнах: Бельгії, Болівії, Чехії, Угорщині, Ізраїлі, Литві, Парагваї, Португалії, Сербії, Україні та Уругваї. З 2010 року кількість жінок задіяних в програмі 5by20™ досягла більше ніж 2,4 мільйони в 75 країнах світу.

Глобальна програма – місцевий підхід

Хоча 5by20 ™ і є глобальною ініціативою, однак вона створена з єдиною метою – допомагати  жінкам в тому суспільстві і тому місці, де вони живуть. Зрозуміло, всього цього Coca-Cola не могла б досягти поодинці. Кожна країна унікальна, і всюди потрібен свій унікальний метод роботи. Знайти його допомагають уряди, громадськість і представники місцевого бізнесу.

З 2010 року разом з програмою 2,4 мільйони жінок зробили внесок у економічне зростання своєї країни

До того ж взаємодія з жінками потребує інновацій та партнерських рішень, які відповідають різним потребам. В рамках проекту Coca-Cola підготувала, наприклад, модулі для тренування бізнес-навичок, які доступні через мобільні пристрої та веб-додатки. Це вкрай важливо для жінок, що через культурні, особисті та ділові причини не можуть залишити свої будинки для участі в тренінгу.

Оскільки частка власників смартфонів в країнах з перехідною економікою та країнами, що розвиваються, зростає надзвичайно швидко, компанія співпрацює з агентством цифрових технологій CI&T з метою розробки навчального додатку 5by20™ для жінок-підприємців. Додаток забезпечує доступ до фінансових послуг та освітніх курсів для підприємців.

Вперше цей мобільний додаток був запущений в 2017 році під час Рамадану в Малайзії в закладах швидкого харчування, де здебільшого працюють жінки. Специфіка Рамадану в тому, що мусульмани вживають їжу лише після заходу сонця. У сутінках багато хто йде на ринок, де є багато пропозицій фаст-фуду. І цей додаток допомагав залучити більше клієнтів до своєї точки продажу. Він отримав неабияку популярність – так у програмі взяли участь близько 1000 жінок по всій країні.

В Індії діє своя програма Meetha Sona Unnati, що допомагає жінкам на місцях. Вона спрямована на підвищення обізнаності фермерів щодо сільськогосподарської практики та покращення врожайності і якості виробництва цукрової тростини. Програма представлена ​​компаніями DCM Shriram, Solidaridad, Coca-Cola та Міжнародною фінансовою корпорацією.

Хоча жінки вирощують основну частину врожаю цукрового очерету в Індії, вони, як правило, є «прихованими фермерами» з майже незначним доступом до землі, ресурсів, технологій, фінансових послуг, ринків і навіть освіти. Meetha Sona Unnati допомагає покращити рівень поінформованості жінок щодо розвитку навичок і можливостей для сприяння вітчизняному виробництву та зайнятості. До кінця 2017 року Meetha Sona Unnati об’єднала майже 11 тисяч жінок-фермерів за сприяння програми 5by20™.

До кінця 2017 року Meetha Sona Unnati об’єднала майже 11 тисяч жінок-фермерів за сприяння програми 5by20™

Навчання на шляху до підприємництва

У чотирьох штатах на півночі Нігерії більше 65% населення не вміють читати. А середню школу відвідує лише одна з чотирьох дівчаток. Ось чому в 2013 році компанія Coca-Cola та Департамент міжнародного розвитку Великої Британії об'єднали зусилля, спрямовані на запуск Освітньої програми для нігерійських дівчат ENGINE. Програма спрямована на дівчат віком від 16 до 19 років, з ціллю покращення їх освітніх можливостей, а також, щоб продемонструвати їм реальні економічні переваги навчання.

Спеціалісти з інституту Джорджтауна нещодавно вивчили результати програми ENGINE і підготували обнадійливі результати. Так, станом на початок 2017 року, ENGINE залучила понад 21 тисячу дівчат з чотирьох міст. 94% учасниць відчули впевненість в собі і своїх можливостях; десь половина учасниць ENGINE розпочали підприємницьку діяльність; і понад 10 000 дівчат змогли працевлаштуватись. До того ж 6000 з цих дівчат приєдналися до ланцюжка цінностей Coca-Cola через співпрацю з компанією Nigerian Bottling.

Тож, все можливе, якщо ви вірите в те, що ви зможете зробити те, чого бажаєте!