Минулого тижня набережна Київського моря трохи далі Вишгорода вирувала енергією, на яку тільки здатні студенти. Їх – розумних, активних, сміливих – зібрав на перший літній табір «YOU Camp – Youth, Opportunities, Unity» Фонд Віктора Пінчука «Завтра.UA».

А де молодь – там Coca-Cola, яка допомагала їм впродовж п’яти найспекотніших днів цього літа креативити, мріяти, планувати і переконувати поважне журі у важливості й реалістичності своїх соціальних проектів.

Щоб потрапити до табору, який підтимала компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна», студенти 1-6 курсів українських ВУЗів подавали заявки, у яких розповідали про свої досягнення. З-поміж 492 заявок організатори обрали 100 найкращих студентів, яких і запросили на подію.

Усі вони представляли свої ідеї, спрямовані на вирішення соціальних проблем. А журі обирало найкращі. Вибір був настільки складним, що 3-є місце віддали двом командам.

Розповідаємо, що ж цікавого запропонували переможці.

1. Перше місце посів проект під назвою GetEQ. Він пропонує (і як переможець отримує кошти на реалізацію) створення онлайн-платформи для українських науковців. Відомо, що українські інституції здебільшого мають проблеми з оснащенням. Молоді люди, які беруться за цей проект, обіцяють створити базу, з допомогою якої можна буде обмінюватись, просити подарувати чи покористуватись або, навпаки, пожертвувати наукове обладнання.

2. Другим став проект «#правда_можеш», який пропонує адвокаційно-освітню кампанію про права студентів.

3. Третє місце розділили проект «ART станція», у рамках якого буде облаштовано майданчики для психологічної реабілітації дітей, котрі проживають на лінії фронту, та «Discover another realities», або українською – «Відкривай інші реальності. Його метою автори назвали «удосконалення іміджу України на Сході держави та її сприйняття міжнародною спільнотою». Студенти переконані, що усі конфлікти виникають через брак інформації і спілкування між людьми.

Віримо, що проекти, які народились на березі київського моря, мають усі шанси на життя. І справа навіть не у фінансуванні, яке отримають переможці, а в тому, що студенти горять бажанням реалізувати себе і змінити життя українського суспільства на краще.