В Україні стартував новий етап Програми розвитку молоді, мета якої допомогти соціально незахищеній молоді отримати доступ до освіти та професії і, тим самим, забезпечити собі краще майбутнє. У 2018-2019 навчальному році проект охоплює 15 шкіл-інтернатів у 9 областях України. Учасниками Програми стали понад 1200 учнів старших класів.

Проект реалізовують компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна» і Громадська спілка «Освіторія» починаючи з 2015 року. Завдання Програми - підготувати учнів 10-11 класів до зовнішнього незалежного оцінювання і вступу до вищих навчальних закладів.

Урочисте відкриття нового етапу Програми розвитку молоді

За результатами попереднього навчального року 85% випускників з 14 інтернатів, де працювала Програма, вступили до вишів, а профорієнтація за тестом «Magellano університет» допомогла 65% учнів обрати професію за покликанням. Голова Громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин зазначила: «Нас дуже надихають результати минулого навчального року. Вони промовисто свідчать про сильне бажання вчитися, яке мають діти в інтернатах. Бо найчастіше їм не вистачає не крутих подарунків чи солодощів, а доступу до якісної освіти та віри у власні сили. Саме цей підхід сповідується нашим проектом».

Урочисте відкриття нового етапу Програми відбулося 24 жовтня в Миколаєві – у загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів, яка цього навчального року приєдналась до проекту. Виконуючий обов’язки директора освітнього закладу Валерій Миколайович Лисенко наголосив: «Я мрію, щоб молодь не їхала на пошуки роботи в інші країни, а могла знайти роботу тут. Головне для молоді – отримати якісну освіту. А разом із «Кока-Кола» та «Освіторією» ми зможемо допомогти нашим випускникам вступити до вищих навчальних закладів».

Для Програми організатори відібрали саме ті освітні установи, де навчається найбільш вразлива і найменш захищена молодь. Серед 15 інтернатів, які беруть участь у проекті, є соціально-реабілітаційний центр у Донецькій області, два санаторні навчальні заклади у Миколаївській та Рівненській областях, спеціальний інтернат для дітей із зниженим зором у Вінницькій області.

Організатори проекту активно підтримують інновації і з цього року запроваджують гейміфікацію навчання, яка є одним із ключових трендів в сучасній освіті. Це дозволить ще більше мотивувати випускників брати участь у вебінарах та онлайн курсах, а також винагороджувати найбільш активних учасників. Також, у рамках проекту, освітні заклади забезпечуються повністю укомплектованими комп'ютерними класами для онлайн навчання.

За словами Директора зі зв'язків із громадськістю компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Андрія Бублика, розширення Прогами розвитку молоді триватиме й надалі: «Кока-Кола Беверіджиз Україна взяла на себе зобов’язання до 2020 року забезпечити краще майбутнє 25-ти тисячам молодих українців. Саме тому, цього року ми запускаємо онлайн ресурс #YouthEmpowered Digital Hub, який містить безкоштовні курси для розвитку ділових та життєвих навичок і допоможе молодим людям здобути необхідні знання і знайти роботу своєї мрії».

Організатори проекту активно підтримують інновації і запроваджують гейміфікацію навчання

Для випускників Миколаївської школи-інтернату, де відбувалась подія, організатори провели мотиваційний тренінг, який є обов’язковим елементом на початку Програми, і презентацію онлайн платформи #YouthEmpowered Digital Hub.

YouthEmpowered Digital Hub — інноваційна освітня онлайн платформа, створена компанією Coca-Cola HBC. Онлайн ресурс вже успішно працює в багатьох європейських країнах. Платформа містить багато цікавих тренінгів для розвитку ділових та життєвих навичок, доступ до яких є безкоштовним. Крім цього, вона надає можливість учасникам познайомитися з успішними діловими людьми і обрати собі наставників (менторів) на шляху до успіху. Ресурс вже є доступним для усіх бажаючих і знайти його можна за лінком www.youthempowered.com.ua.