Удосконалена новітня  технологія здатна перетворити неякісний пластик у висококласну упаковку для харчових продуктів.

Coca-Cola презентувала зразок першої в світі пляшки, виготовленої з використанням відновленої та переробленої океанічної пластмаси. Таким кроком компанія демонструє всьому світу, що одного дня, завдяки технологіям переробки, навіть океанічне сміття можна буде використовувати для виробництва харчової упаковки. Пляшка-зразок — це перша в історії пластикова пляшка, виготовлена з використанням океанічного сміття, яке успішно переробили та повторно використали для упаковки продуктів харчування та напоїв.


Всього було виготовлено близько 300 зразків пляшок, які на чверть вироблені з переробленого пластику, що виловили із Середземного моря та зібрали з пляжів. Поки це маленький крок, але технологія, що стоїть за ним, має величезний потенціал!

Переробляємо те, що не піддається переробці

Пляшка з переробленого океанічного пластика була створена для того, щоб показати трансформаційний потенціал революційних технологій удосконаленої переробки. Завдяки інноваційним досягненням, новітні технології дозволяють переробити пластмасу будь-якої якості і головне – зробити з неї матеріал найвищого ґатунку, необхідний для упаковки продуктів харчування та напоїв.

Вдосконалені технології утилізації використовують інноваційні процеси, які розбивають компоненти пластику та дозволяють відділити домішки у складі вторинної сировини, щоб потім зробити з неї пластик найвищого ґатунку. Це означає, що пластмаси низької якості, які раніше часто призначалися для спалювання або сміття, тепер можуть отримати нове життя. А ще це значить, що відтепер доступно ще більше матеріалів для переробки, і тому потрібно виробляти менше пластика, що в кінцевому результаті призведе до зниження рівня вуглецю в атмосфері Землі.

Пляшка-зразок – це результат партнерства між Ioniqa Technologies, Indorama Ventures, Mares Circulares («Циркуляція морів») та компанією Coca-Cola. Незважаючи на те, що удосконалена технологія переробки ще знаходиться в початковому стані, партнери випустили зразки пляшки з океанічного пластику, як доказ концепції – на що здатна технологія переробки.

У найближчий термін удосконалена технологія утилізації буде впроваджена в комерційних масштабах з використанням відходів від існуючих виробників, включаючи раніше перероблену пластмасу та низькоякісну вторинну сировину. З 2020 року Coca-Cola планує застосовувати інноваційну технологію утилізації в виробництві деяких своїх пляшок.

Наша ціль – нуль відходів

Бруно ван Гомпель, директор технічної мережі та поставок Coca-Cola у Західній Європі каже, що потенціал цієї технології величезний: «Покращені технології утилізації надзвичайно хвилюють не лише нас, а й галузь та суспільство взагалі. Вони прискорюють перспективу розвитку економіки замкнутого циклу для пластику, саме тому ми інвестуємо в них. Коли ця технологія почне масштабуватися, ми побачимо, що всі види використаної пластмаси можна переробити знову і знову, тим самим скорочуючи потоки відходів, що йдуть на спалювання та сміттєзвалища».

Тонніс Хугудт, генеральний директор Ioniqa Technologies, голландської компанії, яка розробила власну удосконалену технологію утилізації, додає: «Вплив цієї інноваційної технології  переробки буде відчуватися в глобальному масштабі: працюючи з Coca-Cola та Indorama над виробництвом пляшки, ми прагнули показати, що може запропонувати новітня технологія. Наш сучасний завод вже працює, і ми розширюємо виробництво, щоб розігнати цю технологію до промислових масштабів. Роблячи подібні кроки, ми прагнемо взагалі ліквідувати концепцію одноразового використання пластика та пластикових відходів».

Інновації через партнерство: як ми це зробили

Унікальний зразок пляшки Coca-Cola був розроблений завдяки об’єднанню ключових партнерів:

Очищення узбережжя: пластикові пляшки були зібрані та відібрані волонтерами, які брали участь у очищенні 84 пляжів в Іспанії та Португалії, та рибалками у 12 портах Середземного моря, в рамках проекту Mares Circulares або проекту «Циркуляція морів». Mares Circulares, що частково фінансується Фундацією Coca-Cola, являє собою тісну співпрацю між системою Coca-Cola в Іберії, Міністерством сільського господарства, рибальства, продовольства та довкілля Іспанії, та трьома провідними некомерційними організаціями – Асоціацією Chelonia, Фондом Ecomar та Асоціацією Vertidos Cero.

Технологічні інновації: у січні 2019 року Coca-Cola надала позику компанії Ioniqa Technologies в Нідерландах, щоб допомогти розширити власну удосконалену технологію утилізації. Морське сміття, зібране через Mares Circulares, було перероблене компанією Ioniqa Technologies, з використанням новітніх інноваційних технологій, знову у первісний стан – будівельні блоки, необхідні для виготовлення харчового ПЕТ.

Співпраця в галузі: Indorama Ventures, один з постачальників Coca-Cola ПЕТ-пластику та пакувальних матеріалів, згодом переробив вторинний матеріал у ПЕТ-пластик, з якого пізніше виготовили першу в світі пляшку для напоїв з океанічного пластику.