Велосипед – це тренд! З кожним роком велосипедистів стає дедалі більше. Хочете долучитися до велосипедного руху, але не знаєте як? 

Захоплення велосипедом може перевернути ваш світ, показати життя з такого боку, з якою ви його ніколи не змогли б побачити з вікна автомобіля чи крокуючи пішки. Наприклад, велосипед дійсно може бути повноцінним транспортним засобом, а ще дає не тільки свободу пересування, а й мотивацію для дослідження навколишнього світу.

Ось 5 порад, які допоможуть вам перетворити рідкісне і епізодичне катання на велосипеді в цікаве, а головне, нескінченне пізнання навколишнього світу.

1. Безпека понад усе

safety
Автор зображення: JamesDeMers

Найпростіший, але найважливіша порада: придбайте велосипедний шолом і завжди катайтеся в ньому, навіть якщо виїхали на п'ятнадцять хвилин до сусіднього скверу. Не варто вважати, що шолом потрібен лише екстремалам або тим, хто бере участь у змаганнях.

У багатьох європейських країнах заборонено їздити на велосипедах без шолома, і це дуже правильно. Сподіваємося, що рано чи пізно це дійде і до України.

2. Не потрібно шукати когось, щоб виїхати покататися

cycling_with_company
Автор зображення: Arnoooo

Якщо вам потрібна компанія для того, щоб зробити якісь речі, значить, насправді ви цього не хочете. Саме з цієї причини багато ідей виявляються нереалізованими. Той, хто хоче - робить. Повірте, друзі, вам зовсім не треба шукати кого-небудь, щоб почати кататися на велосипеді.

А ще, є певний ризик, що вашим компаньйоном виявиться велосипедист, нехай і такий же початківець, але вже «розкатаний». Велосипед - це досить специфічне навантаження, і дивно спостерігати, як фізично сильна людина, вперше з дитинства сівши у сідло, видихається через двадцять хвилин, а тендітна дівчина, котра  регулярно катається, через годину навіть не спітніла.

3. Тихше їдеш, далі будеш

easy_ride
Автор зображення: Brian Townsley

Дуже важлива порада початківцям: вам треба забути слово «швидкість». Більш продвинуті велосипедисти нерідко міряються цим. Вам зараз це точно не потрібно. Тільки навчившись кататися на довгі дистанції, можна подумати про приріст темпу.

Найважливіше зараз - це дистанції. Зможете катати сто кілометрів за день без особливої втоми, і вам відкриється весь світ. Це не жарт, насправді, це нехитре досягнення зробить доступним для вас будь-який велопохід.

Не варто впадати в паніку від таких дистанцій. Через кілька місяців регулярного катання це стане реальністю. Головне - бажання і адекватна оцінка власних можливостей.

4.       Не треба героїзму 

superhero
Автор зображення: Lars Plougmann

Практично завжди, початківець велосипедист, який активно влився в райдерську тусовку, отримує пропозицію від старожилів взяти участь в якомусь цікавому поході. Не можна сказати, що останні роблять це зі злим наміром.

Треновані люди можуть проїхати дві-три сотні кілометрів на день, і вони не розуміють, що не кожному це до снаги. Новий хлопець начебто непогано катає, чому б його не покликати? Як раз, в наступну суботу намічається цікавий тур, через ліси й болота, з форсуванням бродів і перегонами, щоб встигнути на останню електричку. Хай подивиться.

Зайвим буде говорити, на що перетвориться для вас такий похід. Не звикнувши до великих відстаней, м'язи втомляться, тіло перетвориться на суцільну больову точку, а шкіра в ніжних місцях натре так, що доведеться їхати стоячи.

Але є і позитивні моменти такого героїзму: після нього ви або станете переконаним велосипедистом, або довго не будете підходити до «мучителя». Також, витримавши подібне випробування, самооцінка підвищується, і те, що здавалося неможливим вчора, сьогодні здається цілком досяжним.

5.       Прислухайтеся до своїх відчуттів

tired
Автор зображення: Tim Simpson

Буває так: виїхав покататися, і начебто погода хороша, зустрічного вітру не спостерігається, а от не «їде» і все. Не потрібно з цим боротися. Це абсолютно нормально, організм не може бути кожен день в однаковій готовності. Знижуйте темп, або навіть скоротіть дистанцію. Нічого путнього перевантаження не дадуть.

І навпаки, зустрічний вітер і підйоми тільки в радість, велосипед летить, пульс не зашкалює. Такі прориви обов'язково потрібно використовувати.

Якщо зайвого часу немає, то обов'язково потрібно взяти більший, ніж звичайно, темп. Кожна поїздка - це в якомусь сенсі тренування, і не варто відмовлятися від можливості трохи поганяти.

Ось такі прості поради, дотримуючись яких, можна швидко і ефективно стати велосипедистом, для якого відкриється світ мандрів і пригод. Повірте, подорожі на велосипеді дають людині у сто разів більше відчуттів, ніж будь-який інший спосіб пересування.