Про плани на рік, післяноворічну хандру та про те, чи варто нам рятувати світ

Нарешті свята майже позаду. Але разом з ними могли кудись поділось і відчуття радості та щастя. І зараз вже незрозуміло, чи справжні вони були, чи удавані. Під Новий рік багато хто складає грандіозні плани: мандрівки, кар’єрне зростання, сім’я, фінансові досягнення. Однак минає один-два тижні після свят - і все повертається в старе русло.

Ми навіть іноді боїмося, що щоденник з планами, які ми так завзято складали напередодні свят, потрапить нам на очі. Адже треба починати щось робити, а бажання немає. Тієї енергії та запалу, що були, коли ми малювали в думках масштабні проекти та кардинальні зміни, вже не так багато. Звісно, ми сподіваємось, що в цьому році все складеться по-іншому. Але часто знову те ж саме. І час від часу підкрадаються невеселі думки про те, що нічого не змінюється і наше життя залишиться таким одноманітним назавжди.

Однак це ілюзія. Зміни відбуваються, і досить швидко. Просто на тлі новорічних свят сьогоденна буденність виглядає особливо сумною. Тому перше січневе правило ‒ залиште світ у спокої. Припиніть думати про речі, що не стосуються особисто вас. Звісно, світ неодмінно треба рятувати. Але не в цьому місяці. Просто прийміть, що світ залишиться таким, який він є, а не таким, яким ви бажаєте бачити його у своїх мріях. Дозвольте йому бути несправедливим, жорстоким і недосконалим… До лютого. А потім в вас буде шанс все виправити.

Друге правило ‒ відрегулюйте свою швидкість. Ми не здатні жити весь час на підвищених обертах ‒ можуть перегоріти запобіжники. Тому за періодом активності завжди йде природний спад. Ми освоюємо отриманий досвід. Новорічна хандра приходить саме через зміну швидкостей. Ще в грудні всі бігали по магазинах, готувались, щось планували, закривали хвости ‒ а зараз впали в дрімоту. І тому тут треба трохи прискоритись ‒ збільшити темп життя. Запишіться на будь-які курси, екскурсії, поїздки. Навіть коли ви на відпочинку, постарайтеся дати собі яке-небудь розумове навантаження. З емоціями і так все буде в порядку.

Правило третє ‒ трудові подвиги відкладіть на потім. Спроба відповісти на всі листи і залагодити «невідкладні» справи в перші робочі тижні навряд чи виявиться вдалою. Не намагайтеся зробити все і відразу. Не затримуйтесь в офісі допізна і не беріть роботу додому. Залиште вечір для прогулянки та улюбленої справи. Спеціалісти радять хоча б раз на день знаходити час для того, щоб пройтися пішки 30-40 хвилин. Прогулянка додасть сил, і входити у робочий ритм буде набагато легше. Допоможуть і вправи зі східних практик ‒ йоги, пілатесу, цигун. Також піде на користь відвідування басейну, сауни і масажу.

Обов'язково контактуйте з людьми, активно спілкуйтеся ‒ це четверте правило для подолання післяноворічної хандри. Люди в похмурому настрої схильні замикатися в собі.

 

Ну, а будувати плани на рік ‒ це дуже гарна річ. Вони дають нам відчуття контролю свого майбутнього. Але! Так влаштований наш світ, що планам не завжди судилося справдитися в тому вигляді, як ми їх собі задумали. Завжди щось піде не так. Ні, зовсім не погано, просто по-іншому. Але ми все рівно будемо у розчаруванні.

Багато хто з нас розуміє, що планування не завжди допомагає. І якщо для вас це проблема, то спробуйте не планувати зовсім. Живіть сьогоднішнім днем так, ніби він останній, не забігаючи вперед і не зависаючи у минулому.

 

Фото: pixabay.com