Однією із перлин музею Coca-Cola в Атланті є галерея поп-культури, де представлені роботи відомих художників, що творили для Coca-Cola. Справжньою родзинкою експозиції є роботи ілюстратора Нормана Роквелла, які він намалював у співпраці з Coca-Cola. Всього на виставці можна побачити 10 робіт майстра, а саме рекламні ілюстрації і колекційні експонати – і це найбільше зібрання творів Нормана Роквелла для Coca-Cola, що коли-небудь виставлялося під одним дахом.

Всього шість його картин було використано у рекламній кампанії Coca-Cola. Але, на жаль, компанія володіє лише трьома роботами художника: дві з них виставляються з перших днів відкриття музею Coca-Cola, а от третю було викуплено нещодавно. Всі роботи можна побачити на виставці.

Чому ілюстрацій лише три?

Постає питання: чому ж Coca-Cola володіє лише трьома з шести робіт, які були створені для рекламної кампанії напою? Річ у тому, що в ті роки, ілюстраторів, навіть таких відомих як Роквелл, не вважали художниками. Їх роботи не мали цінності і багато творів назавжди залишилися у друкарнях чи рекламних агентствах. І навіть, ці три картини Нормана Роквелла було знайдено і придбано протягом останніх 25-и років.

Картина «Босоногий хлопчик» була викуплена у виконавчого директора поліграфічної компанії, який отримав її від фірми, що працювала над створенням календарю із ілюстрацією Роквелла. Дві інші роботи художника – «Перенесіть мене до Старої Вірджинії» та «На рибалці» були викуплені компанією у мешканців Атланти.

До речі, картина «Босоногий хлопчик», на якій зображений хлопець схожий на Тома Сойєра, що тримає пляшку Coca-Cola, а поруч сидить собака – була найвідомішою роботою Роквелла для Coca-Cola. Календарі з цим зображенням розійшлися тиражем близько 2 мільйонів. Ця ж робота з’явилася на тацях, шкільних планшетах, вітринах вікон та плакатах на вулиці.

Інші три картини, що так і не можуть знайти, входять у список «Загублений Роквелл». Компанія все ще розшукає ці три роботи художника, створені для Coca-Cola наприкінці 20-х та на початку 30-х років, але вони і досі не знайдені. Якщо ви знаєте, де може знаходитися одна з картин, будь ласка, зв'яжіться з офісом компанії.

Невідомий Роквелл

Унікальною частиною експозиції є серія із семи картин, які були створені художником та відхилені компанією, так як не відповідали рекламним вимогам Coca-Cola. Вочевидь компанія шанувала Роквелла; він був одним з небагатьох митців, яким дозволили підписувати їх твори і залишили цей підпис на друкованій версії рекламних оголошень. Тому зрозуміло, що були вагомі причини відкинути роботи, які Роквелл створив для Coca-Cola. Ці твори опинилися в руках приватних колекціонерів і більшість з них раніше ніколи не демонструвалася.

Найцікавішою з семи робіт – є картина з Дідом Морозом, який тримає скляний келих з Coca-Cola. Роквелл створив її у 1935 році. На ній також розміщено рукописний вірш, який, можливо, був варіантом рекламного оголошення. На той момент компанія вже співпрацювала з художником Хеддоном Сандбломом, який почав створювати сучасний образ Діда Мороза ще в 1931 році. Однак, і досі залишається питання чому Роквеллу доручили намалювати зображення Санти, чи це була його ініціатива? На ці питання, на жаль, поки не має відповіді.enhancement2-norman-rockwell-235-350-7bfa5ff8.jpg