Якщо у вихідні хочеться відірватись від гомінкої метушні, людського натовпу, машинних заторів та бетонних стін, вирушайте до парку. Шурхіт опалого листя, різнобарв’я природи та тиша ‒ саме те, що потрібно місцевому жителю для відпочинку.

Підібрали для вас кілька варіантів з такими місцинами, куди варто поїхати на вихідні.

Романтична Софіївка

Ідеальний час для відвідування парку ‒ осінь або весна. Парк, що розташований в Умані, славиться красою ландшафтного оздоблення. Тільки уявіть: на площі в 180 гектар ростуть понад 3 тисячі екзотичних дивовижних рослин. Крім того, тут безліч розваг: є можливість відправитися в подорож на човні або теплоході, покататися на конях, оглянути оранжерею і лабіринт, а також подивитися на водоспад.

ua.igotoworld.com

До речі, парк був створений ще у XVIII столітті польським магнатом Станіславом Потоцьким, а названий він на честь його улюбленої дружини Софії. Ось така романтична історія. І вся місцевість налаштовує на романтичні прогулянки по віддаленим куточкам парку.

Черкаська область., м. Умань

Краснокутський парк з історією

Один з найстаріших парків в Україні, заснований ще 200 років тому біологом Іваном Каразіним. Вчений побував у багатьох країнах, вивчаючи різні видів рослин. І недаремно ‒ саме завдяки його зусиллям ми знаємо, що таке канадський клен, каштан та обліпиха. Недивно, що всі дерева в парку підібрані дуже ретельно. Так, блакитні та сріблясті хвойні дерева вдало контрастують з темно-зеленими ялинками. А полянки і доріжки обсаджені яскравими кущами.

tic.kh.ua

В парку є ставки, криниці з лікувальною водою, підземні ходи, що збереглися ще з монастирських часів, та навіть свій невеличкий острів кохання.

Харківська область, с. Основинці

Ландшафтний парк Буки

Парк має неймовірну історію. Адже до 1996 році на його місці було справжнє сміттєзвалище. Однак місцевий підприємець викупив частину землі та перетворив смітник на чудовий ландшафтний парк. Сьогодні це місце вважають одним з найкрасивіших парків України. За задумкою архітектора парк поділено на дві частини. В першій ‒ розташований величезний фонтан, який до реставрації прикрашав Майдан Незалежності, а після  фонтан викупили і привезли до села Буки. Тут же розташовані дзвіниця і церква.

В іншій частині парку знаходиться маєток господарів, невеликий зоопарк і алея казок. Всюди дуже чисто та охайно.

Київська область, с. Буки

Степовий оазис ‒ Асканія-Нова

Лише уявіть собі парк, де бізони, сайгаки, коні, зебри, антилопи і буйволи живуть вільно. Де серед дерев бігають фазани та павичі, а в ставку плавають дикі гуси та лебеді. Такий собі Едем на землі. До речі, багато птахів залишаються тут на зиму, щоб перечекати холоди. А ще в парку величезна кількість рідкісних рослин і дерев, як у ботанічному саду. І головне ‒ цей прекрасний оазис стоїть серед сухого степу, осторонь від будь-якої цивілізації.

/ua.igotoworld.com

Між іншим, згідно з рішенням ЮНЕСКО парк «Асканія-Нова» отримав статус еталонної території планети. Тому сюди просто необхідно приїхати хоч раз в житті, щоб насолодитися цим чудом і віддати шану титанічній людській праці, що робиться задля збереження цього оазису краси.

Смт Асканія-Нова, Херсонська область

Чарівний Тростянець

У серці Чернігівської області є особливий парк, що зачаровує відвідувачів своєю красою ще з ХІХ століття. Він створений на рівнині, в степу. Якось Іван Скоропадський ‒ онук славетного гетьмана ‒ вирішив відтворити серед земель Чернігівщини альпійські краєвиди. Так тут з'явилися штучні гори і ставки.

wikimedia

Поступово парк став збагачуватись рослинними насадженнями і окрім хвойних дерев тут з’явились кедри, чорна сосна та ялівець. Сьогодні ж на величезній території в 200 га ростуть понад 600 видів рослин. Мальовничий і різнобарвний ‒ парк створений для відпочинку та відновлення.

Тростянець, Чернігівська область

Сирецький дендрологічний парк

Парк важко віднести до категорії найкрасивіший ‒ на жаль, він трохи занедбаний. Однак, ми вирішили згадати саме про нього, адже всі інші парки Києва добре відомі, тому в них важко позбутися натовпу людей. А тут можна погуляти без метушні, з фотоапаратом, в затишній і майже домашній атмосфері серед рідкісних рослин і дерев.

До речі, в парку є декілька діючих парників, де можна придбати саджанці улюбленої квітки чи домашньої рослини.

м. Київ