Кожного дня у світі з’являються нові твори відомих та талановитих авторів. Важко осягнути ту кількість бестселерів, що пропонують видавництва. Особливо в наш час, коли завдяки інтернету все стало більш доступним. А відомі літературні премії – це свого роду знак якості, який вказує на те, що ця книга варта уваги і зусиль, щоб її придбати та перечитати. Сьогодні найвідоміші премії у світі літератури – це Нобелівська, Пулітцерівська, Букерівська. Наразі, ми підібрали для тебе 5 книжок, що отримали світове визнання та безліч перемог. Тож ти впевнено можеш брати будь-яку з них у подорож чи на вікенд. Вона точно не розчарує.

Джуно Діас «Коротке фантастичне життя Оскара Вау»

Junot_wao_cover.jpg

Джуно Діас випустив свою книгу у 2007 році, а вже в 2008 р. отримав Пулітцерівську премію. Народившись в Домініканській республіці, Джуно ввібрав у себе весь колорит життя людей в цій країні та зміг яскраво відобразити це у книзі. З неймовірною енергією, автор занурює нас в бурхливе життя свого героя – Оскара та його сім’ї, разом з ним ми переживаємо всі труднощі та негаразди головного персонажа.

Завдяки поєднанню англійської та іспанської мов, приправлених домініканським сленгом, книга має особливий неповторний характер. Однак через це, стилістику автора важко перекласти і передати, тому краще все ж таки її читати в оригіналі. Книга отримала багато схвальних відгуків, один з них від The Washington Post Book World: «Ми чекали на такий роман багато років. І ось він. Як вибух. Короткий і фантастичний, як життя Оскара Вау». Книга, наповнена влучними цитатами, нас вразила одна з них: «Але якщо за останні роки я і навчилася чомусь, то лише одному: втекти не можна. Як не намагайся. Єдиний вихід – це вхід».

Джордж Сондерс «Лінкольн в бардо»

Lincoln_in_the_Bardo_by_George_Saunders_first_edition.jpg

Роман американського письменника Джорджа Сондерса розбурхав літературний світ і в 2017 році очікувано отримав статуетку Букерівської премії. А ще книга була номінована на премію «Золотий Букер». Сюжет твору будується на історичному факті – смерті одинадцятирічного сина президента США Авраама Лінкольна, Уіллі, від тифу. Ми бачимо страждання батька, що втратив свою дитину. А далі сюжет переносить нас в бардо – місце, де відбувається відділення душі від тіла. І тут ми зустрічаємо багато героїв, душі яких розповідають різні історії зі свого життя. Це надає повного сюрреалізму книзі, і в той же час роман містить глибокий зміст, який Джордж Сондерс намагається донести читачу –  цінуйте кожну мить, доки не настало «життя» після смерті.

Салман Рушді «Діти Півночі»

Салман_Рушди-_Дети_полуночи.jpg

У 1981 роман отримав Букерівську премію, також ця книга була включена в список 100 кращих книг BBC Culture, а в 1993-му році її назвали кращою книгою з усіх, нагороджених Букером за двадцятип'ятилітню історію премії. Така кількість нагород вже сама по собі викликає цікавість і бажання дізнатись: «Що ж в ній?». А в ній…, ми поринаємо в дивовижну історію сім'ї Азіз-Синай і пригоди, що випали на їх долю. Через життя маленького хлопчика, ми відкриємо для себе Індію. Відомі події і факти, в тому числі про таку постать як Індіра Ганді, постають перед нами в зовсім новому вигляді. Окрім того, на думку багатьох критиків, ця книга є автобіографічною у духовному плані, про що говорять цитати і висловлювання автора: «Життя моє сповнене ілюзій; не думайте, ніби я цього не помічаю», «Я жив в країні, де чисельність богів змагається з населенням; так що, мимоволі, повстаючи проти штовханини богів, моя сім'я прийняла етику бізнесу, а не віри».

Ентоні Дорр «Все те незриме світло» 

All_the_Light_We_Cannot_See_-Doerr_novel-.jpg

«Дивись на перешкоди як на сходинки до перемоги. Черпай в них натхнення», – говорить нам автор книги і тим самим надихає на нові звершення. Та й сам іде вперед наперекір труднощам і в 2015 році отримує Пулітцерівську премію в номінації «Художня проза». Також протягом 38 тижнів у 2014-2015 роках роман був у списку бестселерів за версією New York Times. І це не дивно. Роман написаний легкою, яскравою мовою, завдяки чому швидко читається. Весь сюжет книги розвивається протягом Другої Світової війни. І на фоні жахливих подій – ми спостерігаємо за долею двох дітей: німецького хлопчика сироти і французької сліпої дівчинки, до того моменту, коли вони зустрілись у 1944 році. Автор розповідає нам дуже красиву ліричну історію, і в той же час показує, що в будь-якій війні не має ні переможців, ні переможених, і що навіть в страшні часи є доброта та вірність, які здолають будь-яку темряву.

Світлана Алексієвич «У війни не жіноче обличчя»

У_войны_не_женское_лицо_-_обложка.png

Одна з найвідоміших художньо-документальних книг про війну від білоруської письменниці Світлани Алексієвич. Це один із її творів, серед яких також: «Цинкові хлопчики» і «Час секонд хенд», за які вона в 2015 році отримала Нобелівську премію. Ця книга відкриває духовний світ жінки, що виживає в нелюдських умовах війни. Повільно і відверто автор розкриває справжню війну, приховану від чужих очей. У кожної з жінок своя історія. Вони діляться своїми спогадами, почуттями, печалями, радощами. Особливу трагічність того, що відбувалось відображають такі-от деталі: «Закінчилася війна, у мене було три бажання: перше – нарешті я не буду повзати на животі, а стану їздити на тролейбусі, друге – купити і з'їсти цілий батон, білий батон, третє – виспатися в білій постелі та щоб простирадла хрустіли. Білі простирадла».

Всі книжки – це не читання легких дамських романів, однак кожна з них назавжди залишить свій слід у пам’яті.