«Підігрійте» зиму новими розвагами!

Одного разу в горах йшов сильний снігопад, кататися на сноуборді чи лижах в таку погоду не хотілося, вчити сноубордингу на схилі було нікого. Тому з невеличкою компанією друзів ми пішли на порожню гірку для сноу-тюбінгу. «Через 15 хвилин закриваю!» - попередив наглядач. Але цього часу було досить, щоб ми винайшли з десяток нових способів спускатися: стоячи, крутячись на животах, попарно і по троє, стоячи ногами в різних тюбах, сидячи спинами один до одного і тримаючись за руки. 
Tubed_till_death
Автор зображення: gkutas

Наглядач так реготав, спостерігаючи за нами, що ще півгодини не вимикав мультиліфт і просив «продовжити смалити». Так в моє життя увійшов цей зовсім не екстремальний, але доволі фановий вид активного відпочинку.Всі нестандартні розваги на зимовому схилі можна поділити на ті, що не вимагають спеціальної підготовки і ті, до яких просто так не підступишся. Частина з них перекочували в зиму з літа. Наприклад, згаданий вже сноу-тюбінг – це те, чим ваші батьки займались в дитинстві на річці, коли не було матраців для плавання.

Zorb
Автор зображення: Andrew

Зимовий зорбінг – на другому місці в моєму рейтингу. Зорб – це велетенська надувна куля з внутрішньою камерою для одного чи двох пасажирів, до якої вас припнуть ременями безпеки і запустять вниз із гірки. Відчуття просто божевільні, так ніби в пральній машинці побувати. Вкрай не рекомендується залазити в зорб людям зі слабким вестибулярним апаратом, нетверезим особам або одразу після ситного обіду.
BroomBall
Автор зображення: Jeremiah

На третьому місці за популярністю – брумбол. Це суміш хокею, кьорлінгу і підмітання. Гравцям роздають мітли та кидають на засніжене поле мячик. Виходить весело і незвично. Гру можна зробити ще веселішою, якщо одягти на людей боксерські рукавички і велетенські валянки.
Bike
Автор зображення: Ben

Звичний для всіх нас велосипед взимку перетворюється на напівгусеничний транспорт. Заднє колесо замінюється гумовою зубчатою лентою, яка керує рухом велосипеда. Різновидом цього сноубайка є зимові велосипеди з міні-лижами чи міні-сноубордами замість обох коліс. Втім, щоб поганяти на них, вам доведеться взяти кілька практичних уроків. До речі, в нашому Буковелі частенько можна зустріти такий сноубайк на гусеничному приводі.
Wing 1
Автор зображення: Jolly Invicta 

Окремо від вище описаних способів урізноманітнити зимове дозвілля стоять вітрозалежні розваги. Колись вони теж були цілком літніми хобі. Але ж там, де гори, там і потужні повітряні потоки. А той, хто вміє в них орієнтуватися, не сидітиме цілу зиму спокійно схрестивши ноги в позі лотоса. Одного разу невідомий ентузіаст повітроплавання схрестив лижі й параглайдінг, і вийшов  спідрайдинг: катання на лижах під коротким спортивним «крилом». Це відкрило нові можливості для лижників, а особливо тих, кого називають бейсерами (це такі божевільні лижники, які навмисно їдуть до велетенських урвищ і кидаються в них сторчголов, розкриваючи у потрібний момент парашут).
Wing_2
Автор зображення: Patrick Ciebilski 

Де спідрайдинг, там і параглайдинг, тобто польоти на великому «крилі». На окремих курортах практикують тандемне катання. Інструктор чіпляє до себе пасажира і вдвох вони летять попід хмарами. Такі польоти цілком безпечні і безсумнівно незабутні!
В окрему групу варто виділити сноукатйинг (катання по рівнині під кайтом на лижах чи сноубордах), буєр (віндсерфінг по снігу чи по льоду), вітрильні санчата тощо. А от водні лижі взимку виглядають як кінна упряжка з лижником. Називаєтсья цей чудо-спорт скіджорінг.
Варто згадати і про різні гусеничні снігові машини. Найпростішою з них є паверборд MatTracks – самохідний девайс із ручкою-кермом. Щоправда, в наших широтах такі мені ще не зустрічалися. Тож ви можете стати піонером, випробувавши його на наших карпатських схилах на здивування усіх, хто за вами спостерігатиме.