Сучасна молодь усе більше часу проводить біля екранів комп’ютерів і телевізорів, замість того, щоб грати на подвір’ї з друзями та фізично загартовуватися. 

Сприяти вирішенню цієї проблеми ще 2005 року почав Фонд Кличко. Саме тоді було розпочато всеукраїнський проект «Клич друзів – граймо разом!», а 2006 року до справи долучився  потужний бізнес-партнер – компанія «Кока-Кола Україна». 

Головні завдання проекту: повернути традиції здорового способу життя, створити умови для спільного родинного дозвілля, сприяти зміцненню здоров’я дітей шляхом створення мережі дитячих спортивних майданчиків у містах і селах. 

Виграти майданчик

Клич друзів - граймо разом!

Для визначення місця встановлення дитячих спортивних майданчиків Фонд Кличко щороку навесні проводить конкурс серед громад. На подвір’ях переможців встановлюють дитячі спортивні майданчики. Єдиною умовою для участі є цікава програма чи концепція, у якій буде задіяний майданчик. 

На відкритті кожного майданчика відбуваються урочистості, проводяться захопливі конкурси, спортивні змагання та вікторини, а організатори вручають подарунки.

2013 року концепцію проекту «Клич друзів – граймо разом!» було оновлено: конкурс почали проводити для шкіл, а заявки на участь у конкурсі почали приймати від учнів, їх батьків і вчителів фізкультури. Завдяки підтримці Міністерства освіти і науки України, а також обласних управлінь освіти, про конкурс дізналися всі школи України. В результаті цього року надійшло вп’ятеро більше заявок, ніж попереднього! 

Клич друзів - граймо разом!

Щороку організатори за результатами опрацювання конкурсних проектів будують в різних містах, містечках і селах України більше десяти зручних майданчиків для спортивного дозвілля. Наразі побудовано вже понад 125 куточків для активного відпочинку, в комплектацію яких входять два гімнастичні комплекси, столи для пінг-понгу, турніки та баскетбольний щит. Майданчики мають площу 10 на 10 метрів та відповідають усім сучасним екологічним вимогам. 

Цікаво, що сотий майданчик був особливим – у київській школі №264 було реконструйовано футбольний стадіон, на який постелили професійний газон та встановили сучасну систему поливу поля. 

Організатори проекту переконані, що завдяки «Клич друзів – граймо разом!» діти з усіх куточків України отримають можливість займатися спортом та розвиватися фізично. Вірять у повернення міській культурі традицій здорового способу життя, у втілення ідеї вуличного спорту для всієї родини та в побудову надійного фундаменту для здорового життя і яскравих перемог сучасного молодого покоління.