Вже третій раз поспіль за підтримки Фонду Віктора Пінчука та Фундації Coca-Cola відбувся Climate Change Camp, основною метою якого є привернення уваги молоді до екологічних проблем та розробка ефективних соціальних еко-проектів, спрямованих на усунення та попередження проблемних екологічних ситуацій.
Цього року переможцям конкурсу Стипендіальної програми «Завтра. UA» та молоді, яка небайдужа до екопроблем випала можливість зібратися на мальовничому березі Дніпра у с. Глібівка Вишгородського р-ну, для обговорення екологічно наболілих проблем. 
beautiful_place

Три дні роботи над проектами були неймовірними: чарівна природа, екологічно свідомі та виховані у цьому ж дусі учасники, неперевершено-цікаві, а головне потрібні лекції, живе спілкування, щирі та відкриті люди, у яких в очах горить вогонь надії змінити все навколо на краще. Коли ти потрапляєш сюди енергетика, що витає у повітрі наповнює кожну клітину твого тіла, а заряд емоцій просто зашкалює. У такому неймовірному середовищі вдалося попрацювати дванадцяти командам, що представили наступні проекти:
Остання крапля перше соціальне Youtube-реаліті-шоу, що навчить молодь економити воду;
ECO.Kids – проект, спрямований на підвищення екосвідомості дітей шкільного віку, шляхом проведення екологічних майстер-класів та ігор (1-4 класи), настільної гри ECO.RUN (5-8 класи) та Spiking Club (9-11 класи);
Уні3MOVE – естафета між ВНЗ України, метою якої є підвищення екосвідомості громадян;
Екологічна конституція для дітейілюстрована книга, що містить опис екологічних принципів та законів;
Екокомпенсація інформування населення стосовно Державної програми енергоефективності;
Відходи в доходи проект, направлений на підвищення екокультури суспільства шляхом сортування сміття, в тому числі пластику;
EcoPost проект, що передбачає територіальне об’єднання людей для вирішення актуальних технологічних проблем;
FrECO – мобільний додаток, що в ігровій формі дає змогу відстежувати індивідуальне використання води;
Цигар-box – встановлення спеціалізованих урн для недопалків в прибережних зонах відпочинку;
Смітниковий періодмистецька інсталяція з льоду, що привертає увагу молоді до проблеми, а прості правила навчають берегти чистоту води у побуті;
BioClean  – очистка закритих водоймищ за допомогою біоочисників та підвищення екосвідомості суспільства через поширення знань про природні очисники;
- Waterclock – створення інтернет-сайту, який дозволить оцінювати структуру та обєми споживання води в житлових приміщеннях. 
all

Вибір для менторів був не з легких, оскільки, кожний проект був надзвичайно необхідним, а шляхи, якими пропонувалося вирішення екологічних проблем, досить креативними. Основним критерієм оцінювання була реальність втілення проекту у життя, але не меш важливою була і презентація.
Фаворитом та переможцем стала команда, яка запропонувала виготовляти гру, що сприятиме формуванню екосвідомості у школярів із проектом ECO.Kids. Команда отримала грант від Фундації Coca-Cola у розмірі 10 тис. грн на розробку та впровадження гри серед школярів.
EcoKids

Учасники цьогорічного Climate Change Camp ІІІ 2015 отримали величезний      заряд енергії від: організаторів, які змогли створити чудову атмосферу – Надії Ковальчук, Максима Нарбута, Олени Міщенко; менторів – досвідченої та виваженої Оксани Кулаковської, бізнесової Ярини Бойчук, привітного, позитивного та завжди щирого Любомира Чабурського; неперевершеного ведучого – Назара Голоджуна; музичного маестро – Олександра Лідерманського та креативних волонтерів і досвідчених модераторів. Climate Change Camp ІІІ 2015 закінчився, але ті ідеї проектів, що вдалося згенерувати тут, обов’язково будуть втілені у життя. 
З нетерпінням чекаємо на тебе – Climate Change Camp ІV 2016!!!
Юлія П’ятниця
Climate change camp III був не повсякденною подією, не одним з стандартних молодіжних форумів. Він став просто «осліпляючим» спалахом професіоналізму, енергії молодих людей, наполегливої роботи, дружби та єднання навколо формування та впровадження у життя їх креативних, часом амбітних, але сповнених «життя» ідей. Хоча захід був присвячений екології, але увібрав у собі як початкових, але дуже талановитих, так і уже доволі досвідчених фахівців практично будь-якої галузі знань, часом розташованої у іншій порівняно з екологами «системі координат». Комусь може здатися, що неможливо взагалі думати про питання довкілля в такому строкатому професійному середовищі. А все було з точністю до навпаки. Завдяки наявному формату Climate change camp III став надзвичайно потужним «мозковим центром», здатним згенерувати алгоритм вирішення величезного масиву екологічних завдань. Хто знав – ще раз переконався, а хто не усвідомлював – назавжди для себе уяснив, що питаннями еко мають займатися не тільки екологи, це справа абсолютно кожної людини, незалежно від її віку, освіти та інших особливостей. Адже всі ми живемо в одному природному середовищі, маємо свої важелі впливу на нього, об’єднавши які, зможемо жити в гармонії з природою, перекреслити усі помилки людства у відношенні до природи. Маленький приклад: педагог здатний навчити ще з дитинства бережно використовувати природні ресурси, юрист може формувати правову, а економіст фінансову базу для вирішення екологічних проблем, інженер, ІТ-спеціаліст здатні змусити нові технології працювати «на природу» і коло професій можна розширювати і розширювати. Основним є те, що разом ми – неймовірна сила, кожна людина – надзвичайно цінна, й тільки об’єднавши зусилля, створимо світ гармонії з природою для себе та наших нащадків.
Climate change camp III – це не просто робочий майданчик, він став місцем зародження великої дружби, кожен з учасників приїхав додому не просто маючи кількох друзів, їх перелік вимірюється десятками, а то і майже всіма учасниками заходу (якщо людина була активна в комунікації), не виключено, що хтось там знайшов своє кохання (як хлопець можу сказати, що дівчата були суперові, з яких неможливо не знайти ту, в яку можна закохатися).
Рівень організації кемпу, окрім слів «супер-мега-круто» неможливо пояснити. Були неймовірно захоплюючі розважальні заходи, у тому числі дискотеки, від танців на яких вранці відчуваєш кожен м’яз тіла, спортивні, супервеселі ігри і ще дуже багато чого іншого. Практично кожен учасник отримав незліченну кількість суперпозитивних фото, які гордо буде показувати своїм близьким.
Climate change camp III завершився лише формально, його енергетика, мотивація, драйв назавжди у наших душах, а ідеї, сформовані в кемпі, ми уже впроваджуємо в життя. Взагалі, неможливо словами повністю описати те, що було мною побачено, почуто, відчуто, отримано, усвідомлено, згенеровано на Climate change camp III, зазначені мною слова – лише маленький нарис того, що мало місце. Щоб осягнути феномен заходу, треба на ньому побувати.
Козін Ярослав
Чим є Climate Change Camp у житті кожного з нас? Для мене - це інший світ! Світ, у якому все добре, світ, у якому багато перспектив, світ, де люди самі спроможні будувати своє чудове майбутнє! А найголовніше - нам не просто показали цей світ, завдяки Фонду Віктора Пінчука та The Coca-Cola Foundation ми отримали путівки у цю країну чудес! Цілих 3 незабутніх дні учасники Climate Change Camp ІІІ мали можливість поспілкуватися з найуспішнішими людьми України та світу - з нашими менторами! Після цього у всіх в очах запалало шалене полум'я, бажання йти вперед, розробляти чудові проекти для України, ділитися отриманою енергією з усіма, кого ми зустрічаємо на своєму шляху! Такої мотивації я ще не отримувала ніде! Нас не примушували працювати, ми просто дивилися на людей, які є щасливими на рідній неньці Україні, і ми просто прагнули маленькими своїми крочками стати ближче до цих людей! І, насправді, результат чудовий - 12 прекрасних проектів, спрямованих на поліпшення екологічного стану нашої країни. Наша команда: Хамаршек Анастасія, П'ятниця Юлія, Яблонько Олена, Фанагей Тетяна, Кур'ята Ольга та Козін Ярослав, разом із нашим модератором Марією Черняєвою, розробила проект "EcoKids" (створення настільної гри для дітей), результатом якого є підвищення рівня екосвідомості у школярів та їх первинне ознайомлення з системою комунальних платежів. Ми народили цю ідею, розробили з неї чудовий проект та вже цього року плануємо його впровадження у 5-ти містах України. Наше бажання впровадити "EcoKids" побачило і шановне жюрі Climate Change Camp і The Coca-Cola Foundation надала нам матеріальну допомогу на наших перших крочках реалізації проекту! Що ж, сказати чогось дуже багато щодо нашого еко-форуму дуже важко, бо емоції переповнюють досі!))) Єдине: ВЕЛИЧЕЗНЕ ВАМ СПАСИБІ, ШАНОВНІ ОРГАНІЗАТОРИ! ВИ - НАШЕ НАТХНЕННЯ!))))
Тетяна Фанагей
Я є конкурсантом Завтра.юа минулого року. Тобто, це був мій перший захід від фонду. Я була здивована, отримавши лист з пропозицією взяти участь у Climate Change Camp III. Відверто кажучи, коли я подавала заявку, я сподівалася отримати нові знання та навички в галузі екології. Мої сподівання справдилися та навіть більше. Мене вразила енергетика учасників з першої ж хвилини. Не часто вдається побачити так багато активної, розумною та досвідченої молоді, сконцентрованої в одному місці. Працювати в групі було легко. Відпочивати ввечері – весело. Наша команда розуміла один одного з півслова. Часом доводилося кардинально змінювати щось, але нам вдавалося - ми були дуже пластично налаштовані (саме це допомогло нам одержати перемогу), ми могли знайти спільну мову між собою. Велике спасибі менторам за допомогу! Ви направляли нас правильними запитаннями. Велике спасибі Маші Черняєвій за її досвід та легкість при роботі над проектом. Взагалі - всім дякую. Тут замало місця, щоб висловили весь мій захват! Маю надію, що наш проект «Eco.kids» матиме успіх, а гра «EcoRun» стане популярною серед школярів та їх батьків.