Час від часу кожен з нас думає про те, що слід би прокидатися раніше, більше читати, не пропускати сніданок і пити трошки менше кави (чи інших напоїв). І відразу ж починає втілювати це бажання з якогось зручного  моменту: з першого числа місяця, з першого дня зими/весни/літа/осені, з понеділка. Але вже за три-чотири дні нова звичка вже не здається такою архіважливою і потрібною, і з десятків бажаючих щось змінити дочекатися реальних змін вдається одиницям.
Мудрі люди кажуть: посієш звичку – пожнеш характер. І це дійсно так! Формування нових звичок – це систематична робота над собою, яка потребує терпіння і довгих перемовин зі своїм лінивим «я». Але результат того вартий, адже формуючи у себе таку просту звичку як «прокидатися щодня о 6:45», ви змінюєте і свій характер: вчитеся казати «ні», шукаєте компроміси, знаходите маленькі заохочення для себе і звикаєте не сердитися на себе, якщо щось йде не за планом.
Ось декілька простих порад, що допоможуть вам у роботі над новими звичками і ритуалами :)


New_Life_Train_1


1. Створіть власні мотиватори

Лише чітке та аргументоване розуміння того, чому вам потрібна ця звичка, допоможе вам пройти критичні періоди та побороти лінь. Спробуйте на чистому листку паперу у кількох реченнях описати, навіщо ця звичка потрібна саме вам. Уважно перечитайте написане та переконайтеся у тому, що ваше бажання – це саме ваше бажання, а не щось з модних віянь або
звичок, які обговорюють ваші колеги за обідом. З цим пунктом все в порядку? Тоді рухаємося далі :)
2. Збудуйте «Сходинки»

Не намагайтеся одразу присісти 50 разів, якщо до цього востаннє робили це у школі – ваш організм навряд чи подякує вам за це. Розбийте вашу звичку на 3 та більше «сходинок». Наприклад, якщо зазвичай ви прикидаєтеся о 8:00, а хочете прокидатися о 6:45, протягом першого тижня ставте будильник на 7:45, протягом другого – на 7:30 і так далі. Таким чином поступово ви досягнете бажаних результатів, не піддаваючи свій організм стресу.
До речі, програми тренувань типу «від 0 до 50 присідань/віджимань/кранчів» можна знайти на спортивних сайтах, наприклад 30dayfitnesschallenges.com. Вони складені професійними тренерами і передбачають дні для відпочинку, щоб уникнути перенавантаження і травм.
Train_live_new


3. Проявіть терпіння

Для формування нервових зв’язків, необхідних для закріплення звички, потрібно повторювати бажану дію протягом 21 дня. А для того, щоб звичка стала повноцінною частиною вашого життя, потрібно щонайменш два місяці.
Тому не поспішайте кидати все і розчаровуватися у собі, коли протягом тижня змінитися не вдається –просто згадайте, навіщо ви все це робите, і продовжуйте. Дуже скоро стане легше ;)

4. Заручіться підтримкою

Будь-яка задача дається легше, якщо ви знаєте, що є хтось інший з аналогічними труднощами і маленькими перемогами. Поділіться вашою ідеєю з друзями або рідними – можливо, вони захочуть приєднатися до вас. Інший варіант – спільноти людей, що працюють над собою. Це можуть бути як тематичні форуми (фітнес, харчування, професійні звички, медитація тощо), так і спеціальні коучингові додатки: Lift (https://www.lift.do/), Way of Life (http://wayoflifeapp.com/), Everest (http://www.everest.com/). Важливо обговорювати з іншими ваші успіхи і проблеми – люди, які вже подолали себе, зможуть дати корисні поради та похвалити вас :)
Напишіть у соціальних мережах про вашу мету та раз на тиждень-два пишіть про ваші успіхи – публічна обіцянка щось зробити дає додаткову мотивацію і підтримку зовні. 

New_day_give_away

5. Повторюйте, повторюйте і ще раз повторюйте

Будь-який нервовий зв’язок можна розірвати, переставши виконувати певну послідовність дій. І якщо ви пропустите один день – ваша звичка залишиться з вами. Якщо три-чотири дні – доведеться повернутися на крок назад і звикати заново. Це слід враховувати, плануюючи відпустку або відрядження: знаходьте 10 хвилин вранці для медитації чи зарядки, спробуйте скласти здорове меню у ресторані готелю, прокидаючись рано, читайте або гуляйте містом.
6. Заведіть щоденник звичок

Це може бути звичайний зошит, у який ви будете записувати свої щоденні успіхи. Спробуйте відмічати не тільки дату та ставити + в знак того, що ви все зробили, але й фіксувати ваш стан та настрій. Наприклад: «Понеділок, 3 вересня: 10 віджимань далися легше, ніж вчора. Завтра спробую більше» або «Понеділок, 3 вересня: випив одну чашку кави. Після обіду хотілося покемарити, та після 5-хвилинної перерви на балконі концентрація уваги знову повернулася».
What_if_today


Якщо ваша нова звичка пов’язана з харчуванням – використовуйте цей щоденник і у якості щоденника дієти: записуйте, що, коли і в якій кількості ви їли.
Так ви зможете відстежувати ваші зміни та фіксувати певні особисті моменти, які допоможуть з формуванням майбутніх звичок.


І найголовніша порада – вірити у себе!
Хваліть і балуйте себе щодня, нехай це стане ще однією вашою корисною звичкою ;)