З кінця 1940-х до 1970-х Сполучені Штати, як і більша частина світу, змінювалися у безпрецедентному темпі. Компанія Coca-Cola пережила разючі зміни в маркетингу та організації торгівлі, відколи напої почали розливати в пляшки наприкінці 1890-х. Друга Світова Війна змінила обличчя світу, і компанія опинилася перед новим, набагато складнішим глобальним ринком.

Упаковка

До середини 1950-х асортимент Coca-Colaскладався з пляшки об’ємом 0,2 л у формі, що схожа на звужену донизу спідницю, або з такої ж за об’ємом склянки у вигляді дзвіночка. Але споживачі хотіли мати більший вибір, і компанія відповіла інноваційною ємністю, новими технологіями і новими продуктами.

У 1955 році компанія представила пляшки великого розміру «кінгсайз» та «фемілісайз» об’ємом 0,8 л, а також 0,3 л та 0,4 л, які відразу стали популярними. Металеві баночки, спочатку створені для армії за кордоном, з’явилися на полицях магазинів США 1960 року. Згодом, у 1977 році, після років досліджень, компанія представила на ринку пляшку PET (поліетилентерефталат) об’ємом 2 літри.Продукти

Компанія вводила нові безалкогольні напої, щоб задовольняти спектр смаків, який постійно розширювався. Народжену в Німеччині Fanta® було представлено в США у 1960 році; сьогодні родина фруктових безалкогольних напоїв Fanta– один з найпопулярніших брендів у світі. У 1961 році з’являється Sprite®, напій зі смаком лимону і лайму, а 1963 року компанія вивела на ринок TAB®, свій перший низькокалорійний напій.

Зміни протягом 1960-х спричинили не лише появу нових безалкогольних напоїв. У 1960 році корпораціяMinute Maid злилася з Coca-Cola, додавши до асортименту напоїв компанії заморожені концентрати цитрусових соків та солодких газованих напоїв під торговими марками Minute Maid® та Hi-C®.

Реклама

Впродовж років джингли і слогани лідирували в рекламі Coca-Cola. Один з найвідоміших у світі рекламних слоганів, «Освіжаюча пауза», вперше з’явився у газеті The Saturday Evening Post в 1929 році, а з 1930 року він використовувався і для рекламних плакатів. Його продовжили слогани «Проведи час свіжо» (1936) та «Всесвітній таємний знак» (1944). У 1950-ті вийшли «Ознака хорошого смаку», «Освіжись по-справжньому» та «Освіжись і перевершуй».

З тих часів було ще багато інших пам’ятних слоганів, у тому числі «Справи покращуються із Coke» (1963). Слоган «Це справжня річ», який вперше використали у 1942, відродився у 1969 для підтримки надзвичайно успішної рекламної кампанії Coca-Cola.

Чудові ілюстрації, виконані найкращими художниками, серед яких Норман Рокуелл, використовували у кольоровій рекламі продуктів Coca-Cola у провідних журналах. Серія «портретів» відомого художника Хеддона Сандблома у вигляді популярного Санта Клауса, розпочата у 1930-ті роки, виходила до початку 1960-х як різдвяна реклама.

Від середини 1920-х радіо було найважливішим засобом комунікації для Coca-Cola. У 1960-ті популярний джингл «Справи покращуються із Coke» став хітом на радіо, у ролику відомі групи переспівували джингл у своїх музичних стилях.

Реклама компанії змінювалася разом зі світом, охоплюючи нові групи споживачів через нові канали, переважно телебачення. На День подяки у 1950 році Едгар Бержен та його персонаж – лялька Чарлі МакКарті – з’явилися під час першого телевізійного живого шоу, спонсором якого була компанія Coca-Cola. Саме цього часу канали почали транслювати рекламні ролики під час телевізійних шоу, і Coca-Cola надихнула багатьох відомих особистостей взяти участь в рекламі своїх напоїв.

Протягом років реклама Coca-Cola змінювалася у багатьох сенсах, але ключове повідомлення, як і торгова марка, лишаються такими ж незмінними.