Що може нас найбільше зачаровувати, як не справжнє мистецтво людської уяви? Особливо коли ця уява містить у собі всім відомі символи, що у своїй єдності складають суть бренду Coca-Cola – це, звичайно, контурна пляшка, відомий шрифт “Coca-Cola” та характерний червоний колір. Взагалі-то, конкурси серед митців на оригінальне оформлення форми пляшки Coca-Cola національними елементами – відносно ненова ідея. Вони проводились і проводяться в багатьох країнах світу, де як професіонали, так і аматори виражають свої почуття до улюбленого напою за допомогою універсальної мови – мови мистецтва. До речі, як підтверджують дослідження, контурна пляшка Coca-Cola є другою за впізнаваністю у світі після “okey”.

Компанія Кока-Кола, продовжуючи цю традицію, вперше запропонувала такий конкурс в Україні, присвятивши його 10-тій річниці своєї діяльності на українській землі. Це є ще один зі способів заявити про свою участь в житті української спільноти, підтримуючи розвиток культури. Отож, компанія вирішила поєднати супер-ідею з практичною підтримкою талановитої молоді і провела конкурс серед студентів Української Академії мистецтв, для яких цей конкурс дав можливість не лише реалізувати свої таланти, але й отримати фінансову підтримку. На нашу думку, молоді митці справилися просто блискуче.
Винятковість цього мистецького проекту забезпечена поєднанням досить модерної контурної форми пляшки Coca-Cola з традиційними прийомами та образами, характерними саме для української культури й оригінально втіленими  у задумах молодих митців. Проект змусив порадіти і чиновників Міністерства Культури України, адже така традиція підтримки у подібний спосіб мистецької молоді може дасть поштовх для інших бізнес структур в Україні.    


Та повернемося до студентів, активність яких просто вражає. За два місяці з понад ста ескізів були вибрані тридцять найбільш вражаючих проектів. Приємно, що ця ідея була небайдужою і для професорів Академії, які помогли студентам досягти неповторності, точного попадання в тему та майстерності у виконанні робіт. Засоби втілення проектів досить демократичні. Окремі роботи виконані фарбами, інші оздоблені шматочками дерева або соломою, обшиті матеріалом. Є і більш складні досягнення творчої мети з використанням натуральних матеріалів, а саме перетворення пляшки в об’єкти українського побуту: криницю, вітряк та навіть символ українського благополуччя - гніздо з лелеками. Їх об’єднує одне – дорогоцінна контурна форма нашої пляшки метрової висоти.
Diduh

Переможець конкурсу "Коли Coca-Cola стає українським мистецтвом" - Олена Авраменко зі своєю роботою "Дідух"


Придивіться до них. Перша премія дісталася пляшці, автор якої - студентка на ім'я Олена Авраменко. Вона перетворила її в дідух, стародавній символ достатку, що ставився в хаті на різдвяний Святий Вечір. Прикрашений сніп пшениці уособлював багатий врожай на наступний рік; під цей сніп клали подарунки дітям.

Надзвичайно майстерно виготовлена піч з глини, яка у давні часи була оберегом української хати, та служила не лише для приготування їжі, але й була найтеплішим та найзатишнішим місцем. Автору вдалося передати випромінювані піччю відчуття тепла, що плекалися нашими предками та поєднати їх із власними почуттями насолоди до напою Кока-Кола. Бадьорий настрій нашого напою спонукав іншого автора до оздоблення пляшки образами козаків – веселунами та бешкетниками, які вміли весело проводити час. Погляньмо, як привабливо виглядає вбрана в жіночий національний одяг пляшечка. Як асоціюється наш продукт зі святом, так і ця красуня натягла найяскравіше вбрання, щоб привернути увагу до своєї персони. І їй це вдалося. 
Приємно бачити, як зворушливо сприймає Кока-Колу українська молодь – наш безпосередній споживач. Адже всі працівники Компанії Кока-Кола докладають максимум зусиль для задоволення потреб споживачів та утамування спраги кожного. 
На завершення варто додати, що після виставки цих прекрасних робіт в Музичному Театрі для дітей та юнацтва, якою, між іншим, був відкритий театральний сезон, експонати були доставлені на завод, де поповнили колекцію мистецтв Кока-Кола. Тож, ті, хто не мав можливості або не встиг насолодитися виставкою у театрі, мають змогу все ж її оглянути.