Улюблений напій зіграв безліч епізодичних ролей у кіно за всі ці роки: від німих фільмів та культової класики до великобюджетних блокбастерів та фаворитів критиків.

Про відомі мелодії Coca-Cola ми вже розповіли, а тепер вирішили написати про фільми, де з’являвся бренд. Як раз зможете переглянути у вихідні.

CC in Films

Історія появи Coca-Cola у фільмах

Початок кіноісторії Coca-Cola припадає ще на 1900-ті, а продовжується разом із золотою ерою Голівуду й триває досі.

Іноді ми бачимо у кадрі не сам напій, а вендинговий автомат або вивіску. Наприклад, у 1982 році Рідлі Скотт показав неонову вивіску Coca-Cola в його знаменитому науково-фантастичному трилері “Той, що біжить по лезу”. Він пояснив, що це таке послання вічності, бо навіть у футуристичному світі антиутопії Coca-Cola лишається незмінною.

CC in Films

Фото: bladerunner.wikia.com

Також Скотт зазначив: “З тих часів, коли Coca-Cola з’явилася на рекламному щиті в “Кінг-Конгу” чи коли напоєм насолоджувався Уоррен Бітті в стрічці “Бонні і Клайд”, її вплив неможливо заперечувати”.

Перший же фільм, в якому з’явилася Coca-Cola, це “Таємниця летючої риби” 1916 року. Там герой прямує до Каліфорнії та проїжджає на авто повз білборд з Coca-Cola.

CC in Films

Фото: uproxx.com

“Цей приклад чудово пояснює, чому Coca-Cola так часто з’являється в фільмах,” − відзначає кінокритик Одрі Купферберг −“Бо це частина нашого пейзажу”.

Компанії просто непотрібно займатися розміщення продакт-плейсменту, бо її продукт з’являється у фільмах абсолютно органічно.

Наприклад, коли Джиммі Стюарт біжить вниз по вулиці у фільмі “Це дивовижне життя”, ми бачимо за його спиною вивіску Coca-Cola. Що може бути природнішим?

CC in Films

Фото: hitfix.com

У 1960 році компанія відкрила офіс в Лос-Анджелесі, щоб гарантувати відповідність всіх згадок Coca-Cola у фільмах. Наприклад, кіностудія може попросити пляшки чи етикетки напою якогось конкретного історичного періоду.

Так, ми можемо побачити Coca-Cola у фільмі “Тіло й душа” 1947 року. Ми зустрічаємо зображення бренду у вікнах та всередині магазину цукерок в Іст-Сайді 20-х чи 30-х років. Тож ми можемо зрозуміти, як бренд виглядав у той період.

Деякі ролі бренду в кіно були особливо знаковим − в тому числі роль пляшки Coca-Cola, яка падає з неба у фільмі “Мабуть, боги з’їхали з глузду”.

CC in Films

Фото: www.themoviedb.org

Це кінокомедія південноафриканського режисера і сценариста Джеймі Юйса, яка вийшла на кіноекрани в 1980 році. Дія фільму відбувається в Ботсвані, де проживає плем'я бушменів, що існує у своєму ізольованому від всього світу середовищі. І от саме на їх голови й падає ця пляшка, довкола якої згодом розгортається весь сюжет.

Також помітними є ролі Coca-Cola у фільмах “Інопланетянин” 1982 року, “Супермен” 1978, де сам Супермен пролітає крізь той самий білборд. Ще вендинговий автомат Coca-Cola з’являється у фільмі “Доктор Стрейнджлав” 1964 року.

Роберд де Ніро постійно п’є Coca-Cola у фільмі “Водій таксі” 1974 року.

На додаток до класики бренд також з’являється в маловідомих, але цікавих фільмах. Наприклад, у стрічках “Об’їзд” 1945 року чи “Зірниця” 1934 року.

До речі, ми хоч і думаємо в першу чергу про голівудські фільми, згадуючи про Coca-Cola, але бренд також часто можна побачити і в фільмах з інших країн. Наприклад, у відомому французькому кіно Жака-Люка Годара “На останньому подиху”.

CC in Films

Фото:swaggiemedia.blogspot.com

Ще деякі приклади фільмів, де з’являється Coca-Cola

“Брати Блюз” 1980 р
“Один вдома 2” 1992 р
“Реальність кусається” 1994 р
“День Незалежності” 1996 р
“Ельф” 2004 р
“Маленька міс Щастя” 2006 р
“Скотт Пілігрім проти світу” 2010 р

До речі, ще радимо прочитати історію появи однієї з найдушевніших реклам Coca-Cola про полярних ведмедів.