Здивовані? Coca-Cola дійсно створила творчий тандем з Genetal Motors, завдяки чому на світ з'явився легендарний автомобіль, в якому хочеться жити. Причому сталося це майже 40 років тому!
Як же все було?

Будинок на колесах, побудований компанією General Motors (GMC), а саме – її підрозділом вантажівок та трейлерів і кастомізований для Coca-Cola під назвою «Волоцюга», був одним з п’яти транспортних засобів, які Coca-Cola розіграла у Національній Лотереї. «Волоцюга» був побудований на базі будинку на колесах від GMC, що випускався з 1973 по 1978. Він був відомий за рахунок досить радикального дизайну, що робив машину нижчою, більш вузькою та краще керованою ніж інші будинки на колесах того часу.

auto_company
Автор зображення: Чад Стеллінг

Власник, Карл Харр, знайшов свого «Волоцюгу» у Неваді та додав до своєї колекції, яка також включає чотири стандартних будинки на колесах від GMC. Харр та його син Деріл змагаються у перегонах NASCAR та K&N.

«Ми використовуємо один з наших GMC для коротких подорожей у гори та одноденних екскурсій», - каже Харр.

Незважаючи на складну економічну ситуацію та зростання цін на пальне у 1970х, будинки на колесах полонили уяву американських громадян. Великі місткі машини, обладнані такими зручностями як кухні, ванні кімнати, системи кондиціонування повітря та телевізори, були більше схожі на невеличкі домівки для відпусток, ніж на автівки.

auto_new1
Ексклюзивне дзеркало «Волоцюги» було частиною комплектації. Фото надане Чадом СтеллінгомЗа інформацією історика Біла Бріанта Coca-Cola та GMC спільно працювали над кастомізацією «Волоцюги». Бріант, якому належить дім на колесах від GMC 1976 року випуску, прискіпливо дослідив та задокументував історію створення автівки. Він також зазначає, що одного з «Волоцюг» було розбито, але інші досі лишилися недоторканими.

Кузов і салон фірмового кольору. Ковпак запасного колеса у формі кришечки від пляшки Coca-Cola. Килимок, який вітав пасажирів написом «З Coca-Cola ваше життя рухається вперед!». Вбудований холодильник у вигляді автомату з продажу газованої води. Килим на підлозі і навіть рушники у ванній – з кращих матеріалів, у фірмових кольорах бренду. А обідній стіл – у вигляді шахової дошки, де роль клітин виконують логотипи Coca-Cola і дорожні знаки.

fridge
Холодильник Norcold був спеціально прикрашений, щоб нагадувати вендінговий автомат Coca-Cola. Фото надане Карлом Харром.Технічне оснащення будинку на колесах давало привід замислитися про те, а чи не залишитися в ньому жити назавжди.

«Волоцюга» був повністю обладнаним 8-метровим будинком на колесах від GMC з центральним кондиціонуванням і опаленням, мікрохвильовою пічкою і газовою плитою, кольоровим телевізором, вбудованим пилососом, гарячою та холодною водою, AM/FM стерео- та касетним програвачем, радіо та шестикіловатним електричним генератором. У лотерейних матеріалах зазначалася роздрібна ціна у $40000 (на сьогодні це близько $156000).

chess
 «Волоцюга» мав вбудовану дошку для шахів. Логотип Coca-Cola використовувася для червоних клітин, а зображення міжнародних дорожніх знаків – для чорних. Фото надане Білом Бріантом.


А ось трошки цікавих фактів. Відповідно до бази даних IMDB, будинки на колесах GMC використовувались у «Рокфордських полях» у 1970-ті та, пізніше у «Виховуючи Хоуп», «Справжньому детективі», «Ходячих мерцях». Дехто, можливо, пригадає цю автівку як військовий транспорт у комедії 1981 року «Смуги».

plakat


З 13 000 звичайних GMC MotorHome на дорогах Америки досі кочують кілька сотень. А ось брендований «Волоцюга» швидше за все залишився лише один, і володіє ним 34-річний тренер з лакроссу з Орегона. Досі кожна поява цього автомобіля на дорозі викликає ажіотаж. Люди підходять, цікавляться історією цього «будинку на колесах» і запитують, чи не чи отримають вони безкоштовно пляшечку Coca-Cola.

Окрема подяка Білу Мейсі з клубу власників домів на колесах GMC та Біллу Бріанту з GMC MotorHomes International за те, що допомогли нам розібратися у цій заплутаній історії :)