Жоден з кольорів Pantone не має назви чи власного бренду, але коли ми бачимо яскравий насичений червоний, одразу згадуємо про улюблений напій. Але як саме червоний став синонімом Coca-Cola?

«Щоб зрозуміти історію червоного кольору, слід пройти весь шлях назад, до витоків компанії», − говорить Тед Райан, директор архіву Coca-Cola.  

Френк Робінсон, партнер і по сумісництву бухгалтер винахідника напою, доктора Джона Пембертона, запропонував назву «Кока-Кола». Саме він обрав і шрифт для логотипу − фігурний Spencerian, що у той час активно використовувався в США для ділової кореспонденції.

Робінсон вважав вдалим поєднання червоного і білого кольорів. Тому на перших вивісках компанії червоними літерами на білому фоні було написано: «Coca-Cola Смачна і Освіжаюча».

Секретна формула або як «Кока-Кола» стала червоною

«Саме тоді, − говорить Райан, − і вирішили, що червоний стане фірмовим кольором компанії».

Це було, мов обіцянка, що саме тут на вас чекає смачна, крижана Coca-Cola

У 1948 році Coca-Cola запровадила червоний диск, широко відомий сьогодні. Це допомогло зміцнити зв’язок між кольором і брендом.

«Коли ви бачите червоний диск на вітрині магазину, то знаєте, що саме тут на вас чекає смачна, крижана Coca-Cola, − пояснює Райан. − Це було майже як обіцянка, у деякому сенсі».

Добре відомий червоний колір став настільки впізнаним, що Джеймс Сомервіль, віце-президент по глобальному дизайну Coca-Cola, вважає його «другою секретною формулою» компанії.

Секретна формула або як «Кока-Кола» стала червоною

«Коли ми дивимось в архіви, ми бачимо 130 років історії, що зібрана в одній великій кімнаті, – говорить Сомервіль. − Те, що ми намагаємось зараз зробити – це переосмислити все таким чином, щоб бути актуальними і сьогодні».

Coca-Cola, як проста ідея

Остання глобальна маркетингова стратегія Coca-Cola вміщує в себе всю багату історію компанії у сучасному вигляді.

Застосовуючи знаковий червоний диск у напоях торгової марки Coca-Cola, стратегія «Один Бренд» візуально об'єднує Coca-Cola, Coca-Cola Light (дієтичну «Кока-Кола»), Coca-Cola Zero і Coca-Cola Life під одним гаслом маркетингової кампанії «Спробуй…Відчуй».

Секретна формула або як «Кока-Кола» стала червоною

Сомервіль вірить, що червоний колір на кожній пляшці нагадує споживачам, що незалежно від напою, вони «обирають перш за все просту ідею».

Райан згоден з цим: «Джеймс виконав блискучу роботу, взявши минуле і надавши йому новий вигляд. Так, звісно ніхто не хочете ворушити минуле, але і забути його не можете. Ви повинні мати внутрішній кістяк, щоб міцно стояти на ногах».

«Архіви історії Coca-Cola – це її фундамент. Ми існуємо, щоб пролити світло на основні цінності нашої компанії і на найкращі її моменти крізь роки», − підсумовує Райан.  

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!