Українське товариство охорони птахів у партнерстві з Компанією «Кока-Кола Україна» втілює проект «Відновлення прісних водойм на півдні України». Завдяки цьому партнерству Компанія «Кока-Кола Україна» виконує своє глобальне зобов’язання — до 2020 року відновити у природі таку ж кількість води, яка використовується у процесі виробництва напоїв.
birds
Автор зображення: Андрій Гут

Як розпочався цей проект?
Компанія «Кока-Кола Україна», Міністерство екології та природних ресурсів України і громадська організація «Українське товариство охорони птахів» підписали тристоронній Меморандум про об’єднання своїх зусиль, аби відновити водойми та природнє навколишнє середовище півдня України.
Проект розпочали на території природного заповідника Бієнкові плавні (Кінбурнський півостров на межі Миколаївської та Херсонської областей), де за попередніми даними вже відновлено понад 2,5 млн м3 води. На території Національного природного парку «Білобережжя Святослава» було прочищено  канали і відновлено подачу води в озера, де вже оселилися риби та птахи. Ці озера, через свою невелику глибину і велику площу, добре прогріваються сонцем, тому є унікальним місцем для нересту дніпровської риби. Таким чином виникнуть передумови для повернення в плавні пеліканів рожевих, занесених до Червоної книги України. Схожі природоохоронні заходи з відновлення гідрологічного режиму планується здійснити у 2015 році ще на кількох водно-болотних угіддях у Херсонській і Запорізькій областях.
swamp
Автор зображення: Андрій Гут

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України, керівник апарату  Світлана Коломієць зазначила, що такі проекти можуть слугувати прикладом для інших, і Міністерство підтримуватиме подібні ініціативи:
  «Саме такі проекти в галузі охорони природнього навколишнього середовища демонструють нашу спільну відповідальність перед землею, де ми живемо, та слугують прикладом для усіх бізнес-структур та громадських ініціатив. Міністерство за будь-яких умов братиме участь в такого роду проектах та сприятиме їм. Водні ресурси України мають лишатися доступними та чистими як для наступних поколінь, так і для флори, і фауни нашої землі».

river
Автор зображення: Андрій Гут

Українське товариство охорони птахів вже багато років впроваджує практичні проекти з поліпшення стану природних екосистем, які мають велике значення для рослинного та тваринного світу. Директор Товариства Олег Дудкін повідомив:
   «Для проведення таких масштабних робіт необхідні значні ресурси, і завдяки нашому партнеру — Компанії «Кока-Кола Україна» — ми маємо можливість реалізувати цей проект».
photo4

Проект реалізується винятково в національних природних парках, суть його полягає у розчищенні за допомогою спеціальної техніки водотоків і каналів, поглиблення русел, прибирання надлишкової рослинності та сміття з метою забезпечення нормального гідрологічного режиму водних об’єктів, створення умов для збільшення рибних ресурсів, популяції птахів та біорізноманіття в цілому.
Для чого Компанії Кока-Кола цей природоохоронний проект?
Компанія «Кока-Кола Україна» — лідер вітчизняного ринку безалкогольних напоїв. Компанія є активним учасником глобальної програми сталого розвитку. Відтак вона втілює ініціативи, що спрямовані на охорону довкілля; підтримку активного здорового способу життя; створення безпечних умов роботи для співробітників; підвищення економічного розвитку громад, на території яких працює Компанія.

«Вода є життєво важливим джерелом всього живого на Землі. Наша Компанія Coca-Cola має глобальну стратегію, яку ми поставили собі за мету втілити до 2020 року.  Один з пунктів цієї стратегії проголошує наше зобов’язання відповідально ставитись до довкілля та відновити у природі таку ж кількість води, яка використовується у процесі виробництва наших напоїв. Проект в Україні дозволяє говорити не лише про стратегічні зобов’язання, але і про конкретні результати по відновленню і збереженню унікального водного об’єкту і характерних для нього представників флори та фауни», — Генеральний директор Компанії «Кока-Кола Україна», Роджер Гаунтлет.