Тут багатолюдно – понад 400 наметів з книжками, знавцями книжок, авторами і поціновувачами літератури. Тут неймовірно красива і надихаюча атмосфера  – архітектура 19 століття у стилі найкращих запозичень французького бароко. Тут люблять слово, знають йому ціну і ловлять на кожній сторінці нових і старих видань, на кожній лекції улюблених авторів. Так, це Форум видавців у Львові. Тепер вже 21-ий.
Цьогоріч неймовірно везуча осінь – тепла погода бавила авторів, що мали вуличні намети та радували відвідувачів вуличними перфомансами. Тут автори перетворювались на артистів, чарівників і просто щирих друзів. Забороню собі згадувати прізвища, бо усіх не згадати, а виділити одного – так не чесно, як прийнято казати у дитинстві. До речі, про дитинство. Воно також має своє місце на Форумі, і не лише у вигляді  дитячих книжок та авторів. Одночасно з Форумом цього року проходила «Книгоманія» - фестиваль дитячого читання. Це така величезна подія, що загалом упродовж тижня заходи фестивалю "Книгоманія" відвідало близько 7500 дітей різного віку.
cola2

Ось так проходив флеш-моб «Україна єдина» серед учасників «Книгоманії»*
А ось лише одна замальовка з дитячої програми: чи змогли б ви швидко і правильно відповісти, наприклад, на таке запитання: «Який популярний в Україні овоч (кормова культура) є основою одного з  інгредієнтів напою Кока-Кола?», або чи знаєте ви, що саме карамель надає такого унікального кольору напою Кока-Кола». Ви, певно, ніколи над цим не задумувались, а ось учасникам літературного квесту від  «Кока-Кола» все під силу. Діти, які протягом року виборювали звання найкращих читачів і ось нарешті  зібрались у Львові з усіх куточків України, знають ці відповіді. Разом з тим, вони читають Шевченка, Франка, знають, про історичні будівлі Львова та відомих особистостей, що в них мешкали. Усі ці свої знання 60 найкращих читачів України підтвердили під час квесту «Книгоманії». Звідки ж так багато уваги і до Кока-Кола?
cola3

От скажіть, ви б могли справитись з таким квестом?*
Компанія «Кока-Кола» постійно ініціює та підтримує важливі для громадськості проекти. Відтак, Фундація «Кока-Кола» є давніми партнером фестивалю дитячого читання. Надзвичайно приємно відзначити, що, привчаючи дітей до читання, «Книгоманія» акцентує на важливості руху та фізичної культури  у житті дитини. До речі, цього разу, оббігавши увесь центр міста під час квесту, найбільше балів набрала команда «Слово». От і не вір після цього стародавнім мудростям: «.. спочатку було Слово….».
cola4

cola1

Команди в очікування результатів Літературного квесту з Coca-Cola*
До речі, деякі команди вже встигли поділитись своїми враженнями.
Після усіх подій Форуму хочеться кілька рядків приділити словам вдячності усій команді, яка цього року працювала над його народженням та уможливленням. Це була неймовірна праця, що переросла у неймовірну подію. Я закриваю вуха при зустрічі з критиками – вони мусять робити своє, але я не знайшла слів для критики. Є лише бажання аплодувати і завітати на цю подію наступного року.
cola5

Команда Книгоманів – 2014 року*
* Усі фотоматеріали надані організаторами Форуму Видавців у Львові