9 листопада, світ відзначає 25-ту річницю падіння Берлінської стіни. Coca-Cola зіграла невелику, але символічну роль в драматичних подіях 1989 року, подарувавши жителям східної частини Німеччини смак демократіїю.
Відносини між Coca-Cola і Берліном з самого початку були особливими. Мабуть, це почалося ще у 1961 році з комедії Біллі Уайлдера «Один, два, три», що була знята на фабриці Coca-Cola у Ліхтерфельді. Фільм розповідає історію старшого менеджера компанії з Західного Берліна.
У 1989 році стіна впала, завершивши майже 30 років розділення, Coca-Cola подарувала світові інший яскравий образ. Серед мільйонів фотографій, зроблених в ті історичні дні, є один дуже особливий знімок: двоє чоловіків кидають коробоки з пляшками Coca-Cola пляшки. Це крихітний крок для героїв і величезкний стрибок для Coca-Cola :)

Coca-Man


Один з чоловіків, зображених на фото (той, що зліва) – це Павло-Герхард Ріттер, керуючий директор заводу Coca-Cola в Ліхтерфельді. Він розумів, що холодна війна добігає кінця і сигналізував про початок нової ери. Так вже через кілька годин після падіння стіни назустріч жителям Східного Берлінавирушили червоні вантажівки з Coca-Cola, і вже за дві години цілих три вантажівки стали порожніми. Ріттер особисто стояв з працівниками компанії біля мосту Глініке, де тривав обмін агентами та полоненими, захопленими під час холодної війни, та роздавав кока-колу для жителів його рідного міста. Коли це побачив охоронець НДР, він закричав: «Гей, я хочу одненьку! Як це добре!»

Berlin_Wall


Ріттер точно знав, що робити. До восьми років він жив у Східному Берліні, проте у 1959 році його сім'я переїхала до Західного Берліна. Ріттер не витрачав час на запитання і роздуми, він діяв. Завдяки важкій та оперативній роботі співробітників Coca-Cola, вже протягом першого тижня понад два мільйони людей відсвяткували свободу улюбленим напоєм.
Це був час швидких, сміливих рішень. Час імпровізованих офісів на прилавках барів готелю, ненадійих телефонних з'єднань та телеграм.

У фільмі Біллі Уайлдера, Coca-Cola здійснює свою мрію продавати напій і в Східній Німеччині: в січні 1990 року контурні пляшки можна було знайти в НДР. І два місяці потому, Coca-Cola Erfrischungsgetränke GmbH була створена як окрема компанія в Східній Німеччині.

Сьогодні Coca-Cola Erfrischungsgetränke AG має чотири заводи у колишній Східній Німеччині. А в березні 2013 року німецька штаб-квартира компанїї переїхала до алеї Stralauer, до історичного місця у старому Східному Берліні, де колись стояла стіна.
До речі, доторкнутися до цієї історичної пам'ятки можна і у Києві: у 2009 році один з сегментів Берлінської стіни був встановлений біля Канцелярії посольства Німеччини. 


Wall_Is_Here

Оригінал