«Чи можете ви з'єднати крапки і побачити слово?» – написано на банері. На ньому зображені коричневі і зелені круги різного розміру, які утворюють один великий круг. Більшість людей не бачать тут нічого, крім хаотичних плям. Так данський підрозділ Coca-Cola і рекламне агентство з Копенгагена Essencius відзначили старт продажів в країні Coca-Cola Life. Насправді, точки утворюють слово «Life», але побачити його можуть тільки люди з дальтонізмом.

Coca-Cola Life – це низькокалорійна Coca-Cola з екстрактом стевії замість цукру. Напій продається в 20 країнах, а з Нового року – і в Данії.

danish_coca-cola

«Наскільки нам відомо, це перша кампанія, спрямована безпосередньо на людей з дальтонізмом. Ідея в тому, щоб зацікавити багатьох, звертаючись до невеликої аудиторії. Ми викликали інтерес і здивування, адже всім хотілося дізнатися, що там написано», – розповів Брайан Орланд, керуючий партнер Essencius.

Цікавість змушувала людей шукати відповідь в Інтернеті чи запитувати у перехожих. Ще б пак! Адже всі бачили схожі кружечки раніше, і те, що вони приховують, багато хто міг прочитати. Подібні тести, популярні в соціальних мережах, називаються таблицями Ішіхари на честь японського офтальмолога. На картинках – плями різних розмірів і кольорів, розташовані так, що утворюються букви, знаки або цифри. Ті, у кого порушена здатність розрізняти кольори, не можуть побачити деякі символи.

Співробітники Coca-Cola Данія у співпраці з експертом з Сан-Франциско створили зображення з протилежним ефектом – такі, які можуть побачити тільки люди з дальтонізмом.

Ці зображення розмістили в цифрових і соціальних медіа, використовували для зовнішньої реклами, а також демонстрували під час заходів з безкоштовною роздачею напою. За даними Essencius, кампанією зацікавилися понад 17% населення Данії у віці від 10 до 60 років. І це при тому, що люди з дальтонізмом становлять лише близько 5% всього населення країни.

Coca-Cola Life з'явилася в данських магазинах в перший день 2016 року. Це найбільший запуск Coca-Cola в країні після появи Coca-Cola Zero в 2007 році.

«Для нас було важливо відзначити початок продажів Coca-Cola Life таким чином, щоб він запам'ятався. І я думаю, нам це вдалося», – прокоментувала Шарлотта ван Берлі, регіональний менеджер Coca-Cola Данія.