Історія про інновації ,інтернет речей та про те, як технології можуть спрощувати наше життя та допомогати в роботі. 

Так от, Coca-Cola об’єднує свій парк холодильного обладнання, що знаходиться в магазинах-кіосках і інших точках роздрібної торгівлі, щоб відстежувати запас продукції, енергоефективність і більш того ‒ з метою моніторингу руху напоїв.

Сьогодні холодильні установки в деяких магазинах обладнані сенсорами, що можуть, окрім іншого, співвідносити кількість разів, скільки покупець відкрив двері холодильника, з обсягом продажу. Проект використовує «Інтернет речей (IoT)» - міжмережеву систему «розумних» пристроїв, які збирають дані та обмінюються інформацією.

«Ми в основному робимо дві речі: використовуємо датчики у наших охолоджуючих пристроях для збору кількісної інформації, а потім використовуємо її, щоб допомогти нашим ботлерам та клієнтам приймати більш виважені рішення», ‒ говорить Пітер Рохер, директор з комерціалізації обладнання компанії Coca-Cola в Північній Америці. «Деякі пристрої працюють від електромережі, інші живляться від акумуляторної батареї. Ми комплектуємо цими пристроями наше охолоджувальне обладнання, підключаємо його через Bluetooth і надсилаємо інформацію в хмарний сервер».

Інформаційна панель надає поточну інформацію з усіх підключених пристроїв. Ботлери Coca-Cola можуть відстежувати розташування свого інтелектуального парку холодильного обладнання ‒ до рівня торгівельних точок ‒ і слідкувати за його температурою, освітленням, енергоспоживанням, розміщенням, загальним станом та продуктивністю. Деякі холодильні установки обладнані камерами, що забезпечують проведення інвентаризації в режимі реального часу, щоб допомогти ботлерам та роздрібним торговцям оптимізувати розміщення продуктів, попередити про нестачу товару та практично вирішувати проблеми.

«Ми можемо контролювати продуктивність обладнання, щоб визначити потреби в технічному обслуговуванні ще до того, як воно буде потрібне», ‒ пояснює Рохер. «І ми можемо побачити, як відкривання дверей пов'язані з транзакціями та визначити, чи є в наявності запаси потрібних напоїв».

Наприклад, роздрібні торговці можуть виявити, що чотири великих однодверних холодильники отримують менше сукупного потоку покупців, ніж один маленький, однодверний холодильник. Власники магазинів також можуть виявити зміни у вподобаннях покупців, які можна визначити по щоденним цифрам продажів, і потім пов'язати їх з розташуванням холодильників, температурою продукту, маркетинговими та рекламними акціями.

В даний час в Чикаго та Далласі проходять тестування холодильники Кока-Кола, які були встановлені в Болгарії в 2015 році. «Ми цілеспрямовано починаємо з невеликих торгових точок», ‒ пояснює Рохер. «Ми тренуємо команди з продажу та отримуємо правильні дані, перевіряємо, відпрацьовуємо систему до того як впроваджувати її більш широко».

І хоча проект був спочатку орієнтований на покращення операцій та стимулювання продажів, найближчі установки незабаром зможуть надсилати спеціальні купони та пропозиції споживачам в окрузі через мобільний додаток.

«Об’єднані в одну систему холодильні установки ‒ це наступна ланка еволюції у нашій цілі ‒ надавати уніфіковані послуги в компанії Coca-Cola», ‒ підсумував Рохер. ‒ Ми починали від розливних автоматів, а тепер дійшли до створення цілих інтелектуальних хабів, що продають Coca-Cola».