Балакучі колеги, діалоги про рецепти олів’є, виховання дітей, підвищення цін на нерухомість і відпусткові спогади, вередливий бос і несправне обладнання – досить поширені атрибути життя офісного працівника. Від таких вторгнень у зону комфорту може врятувати фріланс, але це – тимчасове рішення, що підходить далеко не всім. Комусь робота вдома дається важко через труднощі з тайм-менеджментом, хтось має безліч відволікаючих факторів і вдома: купа білизни, яку треба випрати або попрасувати, м’яке ліжечко, дітки або тварини, що раді вашій присутності і претендують на весь ваш час. А хтось починає сумувати за людьми вже за кілька тижнів віддаленої роботи.
І тут на радість усім фрілансерам, творчим командам стартаперів і просто людей, що мріють втекти з офісу хоча б на кілька годин з’явились коворкінгові простори. Це дивовижні місця, що за відносно невеликі гроші (порівняно з орендою офісу або роботою у кафешках) дають можливість поєднати тишу та самотність власного кабінету з можливістю обговорити твої ідеї з іншими людьми на спільній кухні.
Мелісса Алам, власниця коворкінга для жінок Hive та співзасновник і редактор Femme & Fortune – онлайн-журналу для «сучасних і амбітних жінок», говорить: «Найбільша скарга, яку я чую, що, працювати вдома самотньо. У коворкінгу ви відчуваєте командний дух, але в той самий час знаходитесь на своїй власній території». На 80 кв. м. коворкінгу можуть зручно розміститися 10 жінок (саме стільки леді можуть працювати одночасно, дотримуючись правила «командний дух з дотриманням зони комфорту»), а у списку очікування є щонайменш 25 жінок.
coworking2

Але робота у коворкінгу також має свою специфіку та відволікаючі фактори. Ось 11 корисних порад для оптимізації вашої роботи у коворкінгу, перевірені на власному досвіді Мелісси та її відвідувачок.
1.       Навушникизапорука вашого успіху.
Крихітні навушники-краплі виручать вас у десятках ситуацій: переглянути відео або розшифрувати інтерв’ю, провести скайп-колл, не переживаючи за якість звуку, увімкнути улюблену музику або навіть переглянути серію улюбленого ТБ-шоу за обідом. Навушники – неодмінна складова роботи у коворкінгу: ви створюєте необхідний для комфортної роботи рівень тиші, і можете водночас слухати улюблену музику і танцювати ногою під столом :)
2.       Займайте місце біля вікна
Природне світло дуже важливе – воно дає можливість відчувати плин часу та зміну погоди, а очі від такого світла менше втомлюються.
coworking3

3.       Знайдіть джерело мотивації
Якщо в офісі найсильнішим мотиватором є боротьба за більш високу позицію, підвищену ставку та інші пундики, то працюючим поза офісом необхідна додаткова мотивація. Чудово працюватиме «карта мрій»: створіть у Pinterest або на звичайній пробковій дошці коллаж з речей, заради яких ви працюєте: відчуття свободи, подорожі, подарунки для коханих людей тощо. І не забувайте дивитися на ваш коллаж щонайменш три-чотири рази щодня :)
4.       Записуйте все!
«Я величезна прихильниця списків справ на початку робочого дня і навіть після закінчення робочого дня», – каже Мелісса, і це дійсно допомагає! Працюючи на фрілансі, ви маєте бути тайм-менеджеров 80-го рівня і пам’ятати все, тож перші місяці зверніться за допомогою до додатків-планнерів та нотатників (наприклад, Wunderlist https://www.wunderlist.com/ru/ та Evernote https://evernote.com/intl/ru/ ) і щовечора повільно викреслюйте виконані задачі та радійте своїм успіхам.
coworking4

5.       Слідкуйте за часом
Ваші «п’ять хвилиночок» у фейсбуці часто перетворюються на годину? Встановіть Rescue Time (https://www.rescuetime.com/) та спробуйте визначити, які додатки та програми займають у вас багато часу. І якщо серед них є соціальні мережі, і ви – не SMM-менеджер, час задуматися над вашими робочими правилами :)
6.       Самоорганізуйтеся
Складіть робочий графік, у якому виділіть час на кожну задачу і перерви для відпочинку. Так ваш робочий день не перетвориться на нескінченний вінегрет робочих завдань та уривків відпочинку і ви встигнете більше за ті ж 8 годин.
7.       Встановіть пріоритети
Оберіть найважливіші задачі на день, на тиждень та на більш довгий період і не забудьте коригувати їх за необхідності. Так питання «Яку ж задачу виконувати першою?» відпаде саме собою.
coworking5

8.       Знайдіть баланс
«Коли ви будуєте свій бізнес, ви живете, дихаєте ним і думаєте тільки про нього. Підприємці – унікальні люди, що відмовилися від 40-годинного робочого тижня на користь 80-годинного. І найкращий спосіб зберегти нервову систему та відволіктися від основних задач – відвідувати семінари та конференції, де ви вивчите щось новеньке або зустрінете цікавих людей.» Навіть якщо захід здається вам нудним, не поспішайте повертатися до вашого куточка у коворкінгу – можливо, перерва на каву принесе вам корисні контакти :)
9.       У будь-якій незрозумілій ситуації обирайте сон!
«Якщо наближається дедлайн, я намагаюся зробити роботу якнайшвидше. Але у момент творчого ступору я просто закриваю ноутбук і вирушаю спати – завтра вранці я просто встану на годину раніше і завершу роботу. Ці робочі ритуали залишилися ще з коледжу».
coworking6

10.   Рухайтеся 
Не забувайте, що сонце, свіже повітря і спорт – ваші друзі (так, саме вони, а не тайм-трекери та дедлайни :) Якщо ви не маєте можливості чи бажання займатися спортом регулярно, спробуйте хоча б прогулюватися одну-дві зупинки щодня і їсти менше сендвічів та бургерів.
11.   Обговорюйте питання з друзями та сусідами по коворкінгу. Зворотній зв'язок може допомогти вам побачити їдею з іншого боку, розкрити її та допрацювати до по-справжньому геніальної. До того ж, це стимулює вас працювати далі і підвищує моральний дух. Саме для цього потрібні однодумці, яких у коворкінгах дуже багато.
Варто тричі подумати, перш ніж змінити свою постійну роботу на коворкінг, але спробуйте тікати до коворкінгів хоча б разочок на два-три тижні, і ваші робочі будні засяють новими барвами!