Якщо вам здається, що у наш кризовий час можливостей для цікавої та в той же час «грошової» роботи просто немає, не поспішайте впадати у відчай і панікувати. На виручку вам поспішає фріланс! 
Фріланс — це можливість вигідно продати свої унікальні знання та високу професійну кваліфікацію та на додачу отримати низку більш ніж приємних бонусів у вигляді гнучкого робочого графіку, свободи у виборі завдання та відсутності необхідності щоденного перебування у автозаторах чи похмурому метро. А перманентна економічна криза лише сприяє фрілансерам, адже замовники не маючи зайвих коштів на вартісні послуги все частіше звертаються до відповідних спеціалістів-фрілансерів. 
Проте навіть не володіючи потаємними знаннями у сфері дизайну, web-дизайну, програмування чи маркетингу все одно можна знайти можливість для роботи фрілансером. 

Translate
Автор зображення: Thomas Riecken

1.    Перекладацька робота. Якщо вам випало щастя знати бодай одну іноземну мову хоча б на рівні вище середнього, без хліба ви не залишитесь. Величезна кількість інтернет-порталів рясніють найрізноманітнішими пропозиціями перекладацької роботи від об’ємних вузькопрофільних статей до роботи з простенькими і невеликими за обсягом оголошеннями та листами. Варто виявити трохи терплячості і ви неодмінно знайдете прийнятний для себе варіант, який дозволить вам працюючи навіть 2-3 години на день покращити своє матеріальне становище.
2.    Коректорська робота. Можна знайти і такий варіант роботи з текстом, який не вимагає навіть знань іноземної мови. Та для роботи коректором потрібне дуже грамотне володіння рідною мовою і пильність. Тож якщо ви уважні та у дружніх стосунках з синтаксисом, пунктуацією та орфографією, ви маєте всі шанси знайти відповідну роботу. Щоб отримати замовлення, як правило, достатньо знайти на одному з профільних сайтів відповідне оголошення та пройти попереднє тестове завдання.

New Creation
Автор зображення: Jay Chambers

3.    Написання студентських робіт на замовлення. Завжди користуються стабільним попитом і найрізноманітніші види робіт, що їх так часто задають студентам, а ті, перебуваючи у вирі життєвих справ, не знаходять часу, щоб їх виконати. За якісно виконані курсові-контрольні-самостійні-дипломні роботи часто можна отримати чималі гроші, а виконати таку роботу, як правило, не так вже і важко, це під силу будь-кому, хто коли-небудь вчився у вищому навчальному закладі.
4.    Рерайтинг та копірайтинг. Кваліфіковані райтери завжди в ціні, але, кваліфікація ця здобувається лише з досвідом. Тож якщо ви вирізняєтесь креативним мисленням та майстерно володієте пером (тобто клавіатурою), вам є сенс спробувати себе у копірайтингу.