Дедалі більше людей як в Україні, так і в усьому світі, вдаються до зимового дауншифтингу, змінюючи холоди індустріальних міст на теплий клімат країн біля тропічного поясу. І, виявляється, така міграція  не коштує багато, а подекуди й дешевше, ніж проживання в українському мегаполісі.
Здебільшого, до такого зимування вдаються люди, що не прив’язані до роботи у офісі – фрілансери, або ж ті, чий заробіток випадає на літо. А часом, люди просто здають свої помешкання у  зимньому мегаполісі  і отриманих від цього доходів повністю вистачає на активне життя у теплій Азії чи Африці.  
Єгипет
Egypt
Автор зображення: Dennis Jarvis

Якщо у вас склалося враження, що це країна «олінклюзіва» для вайлуватих вихідців з СНД, дайте  Єгипту другий шанс і відкрийте для себе мультикультурний і дружній соціум. Вирушайте до містечка Дахаб, що на Синайському  півострові. Поселення стало популярним у 60-ті роки завдяки комунам хіпі, які вподобали дивовижні місця для дайвінгу. І нині Дахаб - це Мекка для усіх дайверів. Навряд чи ви знайдете місце на планеті з такою палітрою дайв-сайтів, як тут. Орендувати хорошу квартиру в Дахабі коштує, в середньому, від 100 до 300 доларів на місяць, а якщо ви поїхали з компанією, то це, погодьтесь, доступно.
Обов’язково скуштуйте тамтешнього печеного тунця і баранячі реберця.
Гоа, Індія
GOA
Автор зображення: Aruna Radhakrishnan

Місце, що у пошуках натхнення облюбували не лише митці, а й люди пересічного штибу. Дуже часто, приїхавши на кілька днів до цього штату Індії, європейці назавжди лишаються там, полишаючи колесо сансари і закохавшись у чарівну екосистему цьогокраю. Півтори тисячі доларів - це три місяці безбідного життя на райському Гоа.  Однак, у лютому почнуться дощі, та все ж не хуртовини. 
В’єтнам
Vietnam
Автор зображення: Dennis Jarvis

Тих самих 1500 доларів вам з головою вистачить і у соціалістичному В’єтнамі. Подорожуйте з місця на місце, змінюйте готелі і квартири, їжте павуків-фрі, беріть в оренду транспорт і розважайтесь. Якщо ж ви хочете більш медитативного зимування, то 700 доларів буде цілком достатньо.
Шрі-Ланка
Sri-Lanka
Автор зображення: Hafiz Issadeen

Хочете заправити орендований моторолер – one dollar, поїсти - one dollar, під вечір, стомившись, об’їжджаючи острів, переночувати у гостинному домі сім’ї шріланкійців - one dollar. Зняти пристойну квартиру коштуватиме вам від 250 доларів. Однак, не зупиняйтеся на одному місці. За три місяці ви зможете об’їхати Цейлон вздовж і впоперек. При чому, ліпше це робити громадським транспортом, аби відчути весь колорит тамтешнього, напрочуд привітного народу.
На останок кілька важливих порад. Обов’язково зробіть щеплення від тропічних хвороб, оформіть страхування.  По прибуттю повністю акліматизуватися ви зможете аж за кілька тижнів, тому майте це  на увазі. Для більшої економії знайдіть магазини для місцевих, щоб закуповувати продукти дешевше і готувати самотужки. Орендуйте моторолер, щоб вільно пересуватися. Зауважте, що для керування транспортним засобом в деяких країнах вимагають водійське посвідчення міжнародного зразка.