Спробуйте хоча б день прожити без води! Навряд чи це вийде, бо вода – це життя, не лише для людини, а й для всього, що є на Землі. Це найцінніший ресурс, яким ми володіємо і, на жаль, часто не цінуємо. Щоб нагадати про те, який скарб ми маємо і як важливо його зберегти для майбутніх поколінь, кожного року 22 березня у світі відзначають День води. Ми зробили цікаву добірку документальних фільмів про водні ресурси планети Земля, що змушують задуматися про стан навколишнього середовища і зростаючу загрозу для людства

Серіал ВВС: Блакитна планета 2 / The Blue Planet 2 (2017)

Приголомшливий і унікальний фільм, з детальними глибоководними зйомками, які захоплюють дух. Майже безмежний океан, що займає більше 70% всієї поверхні нашої планети, захоплює, притягує і одночасно лякає нас. Там, під водою відкривається зовсім інший світ. Цей серіал від всесвітньо відомого телеканалу ВВС демонструє велике розмаїття живих істот, які мешкають під товщами солоних вод. Цікава і вражаюча інформація для будь-якого віку.

Планета-океан / Planète océan (2012)

Яскравий і естетичний документальний фільм французьких режисерів  Мішеля Піті та Яня Артуса Бертранд розповідає про необхідність жити в гармонії з океаном і закликає шанувати світ, в якому ми живемо. Розповідь у фільмі йдеться від першої особи, від імені людства. Фільм покликаний пояснити деякі з найбільших природних загадок нашої планети і ще яскравіше показати те, наскільки в природі все пов’язано в одне ціле.

Погоня за льодовиками / Chasing Ice (2012)

Однією з головних небезпек глобального потепління найчастіше називають танення полярних льодовиків – через це піднімається рівень світового океану, тонуть цілі країни і змінюється погода. Фотограф з журналу National Geographic Джеймс Балог не вірив в глобальне потепління, поки за завданням редакції не з'їздив в Арктику і не побачив на власні очі його наслідки. Незважаючи на труднощі, фотографу вдалося зібрати зловісні, але жахливо красиві докази глобального потепління – зникнення тисячолітнього льоду. На думку героя картини, трагедія і іронія ситуації в тому, що мільйони людей досі вважають глобальне потепління предметом наукової суперечки. Фільм відкриває правду про те, що навколо нас.

З точки зору науки. Епоха Танення Льодовиків / Ice Age Meltdown (2009)

Зараз, коли ми знову стоїмо перед загрозою серйозних кліматичних змін, можливо кінець льодовикового періоду, про який ми всі читали, містить підказку, яка доля очікує нас? Автори фільму спробували провести аналогію і дослідити свої припущення.

20 тисяч років тому більшу частину північної півкулі покривали крижані масиви. Раптово на землі почалося глобальне потепління. Це призвело до бурхливих і трагічних наслідків. Наші предки зіткнулися з серйозною небезпекою для життя. Чи це те, що станеться з нами?

В фільмі зображені кліматичні зміни від Аляски до Антарктики, досліджуються причини швидкого танення льодовиків, і розглядаються гіпотези про можливі наслідки нинішнього потепління на Землі.

H2нОль (2016)

Фільм розповідає про проблеми з водою в Індії. Вчені передбачають, що через 15 років дефіцит прісної води торкнеться майже половини населення Землі. Заради розвитку сільського господарства люди повертали ріки назад і вирубували ліси, що призвело до порушення природного балансу. Індія зіткнулася з водною кризою однією з перших. Знімальна група побувала в кількох селах в різних регіонах країни, де вода вже сьогодні перетворилася в головну цінність. Безвихідь змушує багатьох збанкрутілих, через брак води, індійських фермерів здійснювати самогубства. Тільки в умовах важкої посухи до людей починає приходити розуміння того, що необережні людські дії можуть порушити крихкий природний баланс і привести до незворотних наслідків.

Discovery: Переломний момент / The tipping point (2013 -2014)

Цикл з 6 фільмів, що має один об’єднуючий слоган: «Вимирання – це закон. Виживання – це виняток». В фільмах розповідається проте, що завдяки стабільним кліматичними умовами протягом останніх десяти тисяч років населення Землі зросло до семи мільярдів осіб. Однак клімат, який надає сильний вплив на наше життя, стає все більш непередбачуваним. Глобальне потепління прискорюється. Зміни вже торкнулися багатьох територій: від тундри до тропіків Амазонії. Дослідники, що вивчають клімат, намагаються зрозуміти, чи можуть несуттєві зміни в льодовиках, океанах і лісах порушити існуючий баланс, змінивши звичний нам світ?

BBC: Планета Земля. Прісна вода (2006)

Надзвичайно красивий фільм про прісну воду, що по суті, є нашим найдорогоціннішим ресурсом. Все життя на Землі залежить від прісної води і ми разом з авторами фільму можемо в цьому впевнитися. Ми разом з ведучим подолаємо гірські річки і спустимося до моря. Побачимо захоплюючі водоспади, пролетимо всередині Великого Каньйону і дослідимо дику природу в найглибшому озері світу. Станемо свідками унікальних і драматичних моментів поведінки тварин в небезпечних водах найбільшої в світі болотистої місцевості. Захоплююче і реалістичне видовище від якого неможливо відірватися.